Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Razred
Predmet
Tip naloge
Prispevki
  1. 1. november: Kviz se navezuje na elektronsko prosojnico Vsi sveti. Lahko ga uporabite tudi samostojno.
  2. 10 največjih držav: Deset največjih držav. Katere so, kje ležijo, kakšne zastave imajo, kateri jezik govorijo prebivalci, vse to izveš v teh  zabavnih nalogah. Veliko uspeha ti želim.
  3. 3 RADODARNI MOŽJE: Po branju učnega lista Trije radodarni možje učenci iz spustnega seznama izberejo tistega, ki najbolje ustreza opisu.
  4. 5 minut za zdravje: Ker se v sodobnem času vedno bolj poudarja koncept zdravega načina življenja in ker je pomembno, da se otroci gibajo, si oglejtei kratke video posnetke, z vsebinami, ki jih učitelji lahko uporabijo pri pouku. Navodila poiščite na tej spletni strani 5-minut za zdravje
  5. 5 nasvetov za zdrave zobe: Učenci urejajo dele povedi v pravilne trditve.
  6. 6 Marsovcev: Opazuj in določi razlike med posameznimi Marsovci.
  7. Abeceda: Učenci prvi glas v besedi za dane sličice spremenijo v črko. Črke prenesejo na ustrezno mesto.
  8. ABECEDA - ( besede, povedi): Učenci berejo besede oziroma povedi in jih prenesejo. Le-te prenašajo k ustrezni sličici.
  9. Abeceda - SPOMIN: V igri spomin učenci utrjujejo poznavanje črk.
  10. Afriško podnebje: Tematska križanka iz besedila učbenika MK 2003, Geografija 8
  11. Agregatna stanja, kviz: Spletni kviz o agregatnih stanjih. Povezava na vse kvize na to temo.
  12. Albin Belar - naravoslovec, seizmolog in naravovarstvenik: Spletni kviz je narejen po NPZ 2006 ob koncu 3. obdobja.
  13. Ali poznaš pravopisna pravila (1)?: Reševalec mora poiskati napako in jo popraviti. Rešitev lahko po zaključku reševanja natisnemo.
  14. Ali poznaš pravopisna pravila?: Učenci berejo besedilo in prepoznavajo pravopisne napake. S klikom na napačno zapisano besedo ali ločilo napako enostavno popravijo. Rezultat sproti spremljajo in se na prijeten način urijo v pravopisu.
  15. Ali poznaš uro?: Branje dnevnega časa, poznavanje in zapisovanja časa pred in po dvanajsti uri. Reši tudi:Še vedno ne poznaš ure?
  16. Ali veš - naš planet: Naloga za sprostitev in osvežitev.
  17. Ali znaš pravilno zapisati števila?: Branje in zapisovanje števil pri slovenščini povzroča učencem kar nekaj težav. Pomagajmo jim s kvizom!
  18. Alpske pokrajine: Naloga je namenjena utrjevanju. Vir: Geografija 9, Modrijan
  19. Alpske pokrajine: Naloga z dopolnjevanjem je namenjena utrjevanju znanja. Vir: Geografija 9, Modrijan
  20. Alpski svizci: Narejeno po NPZ 2009 ob koncu 2. obdobja.
  21. Amerika: Naloga za utrjevanje
  22. Anagrami: Ko prestavimo črke, dobimo anagram, novo besedo iz enakih črk.
  23. Anatomija - okostje: Umesti besede - pojme - na pravo mesto.
  24. Andrej Rozman Roza Mihec gre prvič okrog sveta ilustrator Damijan Stepančič: Po prebrani knjigi učenec reši preproste naloge.
  25. Anejci v živalskem vrtu: Nekje, nekoč, ne vemo kje ne kdaj, je v SLoveniji pristala ladja s planeta Anej. Iz nje so se usuli Anejci ... Pomagaj rešiti uganke, ki so jih zastavili Anejci v živalskem vrtu.
  26. Angleščina - branje za najmlajše - interaktivne vaje : Veliko dobrih spletnih nalog za učenje angleškega jezika za najmlajše. Natisnete si lahko tudi učne liste- glasovi, številke, velike začetnice, stavki.
  27. Angleščina - poslušaj, piši, rešuj: Pestra izbira različnih nalog za utrjevanje angleškega jezika, izgovorjava, zapis, reševanje nalog glede na zvočni zapis.
  28. Angleščina - različne vaje za učence: Zelo veliko različnih igric, kvizov in vaj za učence.
  29. Angleščina - zbirka vaj: V Moodle učilnico se lahko prijavi vsak, brezplačno. Vaje so krake, nazorne in zelo dobro organizirane. Primerne so tako za tiste, ki so se komaj začeli učiti kot tudi za učence, ki imajo težave z branjem in prepoznavanjem glasov.
  30. Angleščina - zbirka vaj: Na spletni strani Interaktivne naloge je zbranih nekaj res čudovitih nalog za učenje angleščine. In ker so tako zelo uporabne, jim namenjamo še ta link, da bo čimbolj dostopno.
  31. Angleščina 4. do 9 razred - spletna učilnica Barbare Jan: Besedišče in vaje z besedili je vezano na učbeniški komplet Messages, ker ga uporabljamo pri pouku. Vaje slovnice so namenjene vsem.
  32. Angleščina na spletu, interaktivne vaje: Nekaj vaj vključujejo tudi poslušanje in možnost zapisa. Zelo velik izbor nalog in kvizov.
  33. Angleščina: Preverjanje znanja - Navadni preteklik, pridevniki: Gradivo je spletno preverjanje, ki vsebuje različne tipe nalog za preverjanje znanja besedišča, jezika in sporočilnih namenov v okviru teme ljudje in dežele (pridevniki) ali preteklost. Učenci povezujejo vprašanja in odgovore, dopolnjujejo povedi, urijo spomin. Sproti dobijo povratno informacijo.
  34. Angleška abeceda - izgovorjava: Vaja je namenjena treningu izgovorjave črk v angleški abecedi
  35. Angleška slovnica: Namen spletne strani je učenje angleškega jezika s pomočjo razlage in utrjevanja snovi z različnimi interaktivnimi vsebinami. Angleška slovnica vam ne bo delala več težav.Učenje je lahko tudi zabavno, zato lahko angleške čase ponavljaš s pomočjo tabel in miselnih vzorcev, ki jih lahko z malo domišljije sam izdelaš.
  36. Angleški kvizi za začetnike (slovnica, predlogi): Obravnava števila, barve, datumi, osebni zaimki, pozicija, količina
  37. Angleški sinonimi: Preizkusi se v znanju angleških sinonimov in pomagaj zbirati riž za pomoč lačnim. FreeRice je sestrska stran portala o revščini, Poverty.com. Ima dva namena: izpopolnjevanje v znanju angleščina za vsakogar in pomoč lačnim ljudem. To omogočajo sponzorji te strani.
  38. Angloamerika: Kviz namenjen utrjevanju.
  39. Angola: S pomočjo zemljevida rešimo kviz. Vir: Svet v žepu, MK. Dodan je SCORM paket.
  40. Anica in grozovitež - Desa Muck : Reševalec z umeščanjem v pravilni vrstni red obnavlja zgodbo.
  41. Animali domestici: Nalogi sta namenjeni pravilnemu zapisu oz, utrjevanju italijanskih besed za domače živali.
  42. Animals: V mrežo je treba umestiti imena živali.
  43. Animals - environment: Poišči življenjska okolja živali
  44. Anketa: Najprej spoznamo način zapisovanja odgovorov na anketo. Nato reševalec s pomočjo danih podatkov skuša odgovoriti na vprašanja. Ker primerja podatke na levi s vprašanji na desni, trenira gibanje oči.
  45. Anketa na tržnici: Reševalec mora s pomočjo histogramov poiskati odgovore ns vprašanja.
  46. Anketa, histogram: S pomočjo histograma odgovorjamo na vprašanja.
  47. Anže Kopitar – hokejska zvezda: Narejeno po NPZ 2018 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  48. Argentina: S pomočjo zemljevida rešujemo kviz. Naloga je namenjena zabavnemu učenju ali utrjevanju. Dodan je paket izvornih datotek.
  49. Avstralija - industrija: Namen kviza je uporabljati besedilo in se učiti iz njega. Vir: Igor Bahar in drugi, Geografija 8, MK
  50. Avstralija - industrija: Namen kviza je uporabljati besedilo in se učiti iz njega. Vir: Igor Bahar in drugi, Geografija 8, MK
  51. Avstralija - izvoz in uvoz: Namen kviza je uporabljati besedilo in se učiti iz njega. Vir: Igor Bahar in drugi, Geografija 8, MK
  52. Avstralija - najmanjša celina: Namen kviza je uporabljati besedilo in se učiti iz njega. Vir: Igor Bahar in drugi, Geografija 8, MK
  53. Avstralija - najmanjša celina: Namen kviza je uporabljati besedilo in se učiti iz njega. Vir: Igor Bahar in drugi, Geografija 8, MK
  54. Avstralija - osnovni pojmi: Reševalec skuša urediti pojme z opisi. Naloga je povezana z naslednjimi nalogami o Avstraliji.
  55. Avstralija - pestro podnebje: Namen kviza je uporabljati besedilo in se učiti iz njega. Vir: Igor Bahar in drugi, Geografija 8, MK
  56. Avstralija - površje: Namen kviza je uporabljati besedilo in se učiti iz njega. Vir: Igor Bahar in drugi, Geografija 8, MK
  57. Avstralija - seznam nalog: S pomočjo besedila učenec utrjuje branje z razumevanjem in se uči učiti iz besedila.
  58. Avstralija - specializirano kmetijstvo: Namen kviza je uporabljati besedilo in se učiti iz njega. Vir: Igor Bahar in drugi, Geografija 8, MK
  59. Avstralija - splošen kviz: Kviz za utrjevanje nalog o Avstraliji
  60. Avstralija - zunanja trgovina: Namen kviza je uporabljati besedilo in se učiti iz njega. Vir: Igor Bahar in drugi, Geografija 8, MK
  61. Avstralija z Oceanijo: Nekaj osnovnih pojmov v križanki. Pri odgovorih z dvema besedama izpusti presledek.
  62. B. Štampe Žmavc: Vsakdan: Narejeno po NPZ 2013 ob koncu 2. obdobja.
  63. Babi bere pravljice - Italijanske narodne pravljice : Pravljice lahko poslušate s te spletne povezave, lahko pa si jih tudi naložite na telefon ali računalnik.
  64. Babi bere: Baškirske pravljice: Pravljice lahko poslušate s te spletne povezave, lahko pa si jih tudi naložite na telefon ali računalnik.
  65. Baltik: Reševalec si lahko pomaga s klikom na rešitve. Naloga je namenjena predvsem utrjevanju ali preverjanju.
  66. Bananovec: Reševalec poskuša urediti besedilo v pravem zaporedju
  67. Barve in vzorci: S pomočjo besedila reševalec rešuje vprašalnik.
  68. BBP - Češke pravljice: Izbor čeških ljudskih pravljic
  69. Bela štorklja: Narejeno po NPZ 2015 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  70. Benin: S pomočjo zemljivida odgovarjamo na vprašanja. Dodan je scorm paket za vašo uporabo.
  71. Berem velike tiskane: Poišči besede, ki se začnejo na ba, pr, iz itd. Naloga v IE ne deluje. Uporabite Google Chrome ali Firefox.
  72. Beremo: Reševalec utrjuje branje
  73. Beremo: Reševalec utrjuje branje in pravilen zapis
  74. Beremo načrte: Branje načrta je spretnost, ki od učencev zahteva dobre predstave in razumevanje abstraktne slike prostora. To lahko urimo s pomočjo slike v učbeniku in razgovorom, lahko pa s pomočjo interaktivnega kviza. Slika je preslikana iz učbenika za naravoslovje in tehniko Od mravlje do sonca založbe Modrijan.
  75. Beremo naprej in nazaj (palindromi): Besede ali povedi se berejo z obeh strani enako. Lahko imajo enak ali pa čisto drugačen pomen.
  76. Beremo, beremo 1: Kako dobro poznaš slovenske pisatelje-ice in njihova dela za mladino? Kaj pa tuje? Reši še Beremo, beremo 2.
  77. Beremo, beremo 2: Kako dobro poznaš tuje mladinske pisatelje in njihova dela? Kaj pa slovenske? Reši še: Beremo, beremo 2.
  78. Beremo, pišemo: Reševalec si izbere sličico. Nato skuša urediti črke tako, da dobi besedo. Navodila so posneta.
  79. Berta Golob: Kartanje: Narejeno po NPZ 2009 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z NIS.
  80. Beseda iz besede 1: Učenci nadomeščajo besedne zveze z ustreznimi tvorjenkami.
  81. Beseda iz besede 2: Učenci poiščejo in zapišejo ustrezne besedne zveze ali tvorjenke.
  82. Beseda iz besede 3: Učenci iz pridevnikov tvorijo samostalnike.
  83. Beseda iz besede 4: Učenci iz danih besednih zvez tvorijo samostalnike.
  84. Beseda iz besede 5: Za konec še križanka, kjer učenci iz danih besednih zvez tvorijo nove besede.
  85. Besede s podobnim pomenom: Učenec mora izbrati ustrezne pare besed.
  86. Besede, besede, besede,....: Učenec širi besedni zaklad. Ena beseda ima dva ali več pomenov. Išče sopomenke.
  87. Besedilne naloge: Težje besedilne naloge, ki so namenjene dodatnemu pouku ali pripravi na matematično tekmovanje.
  88. Bina Štampe Žmavc: Narejeno po NPZ 2013 za SLJ ob koncu 2. obdobja.
  89. Bina Štampe Žmavc: Popravljalnica igrač: Po branju slikanice (domače branje ) učenci zapolnjujejo praznine s pravilnimi odgovori. Besedilo si lahko tudi prepišejo kot kratko obnovo.
  90. Bivališča: Učenci radi povezujejo in iščejo pare. Na tak način se nevede lahko presenetljivo veliko naučijo. Naloga je pripravljena tako, da učenci posameznim živalim, ki gradijo, določijo ustrezno bivališče.
  91. Bodi previden!: Preberi sporočila. V pravokotnike vpiši ustrezne besede. Preveri s klikom na gumb Preveri. Če je beseda napačna, poskusi znova.
  92. Body and face parts: Naloga za utrjevanje izrazov o telesu.
  93. Bogastvo morja: Poišči pravo besedo in jo vnesi v mrežo. Če si vpisoval-a pravilno, lahko preveriš z geslom.
  94. Bogatim besedni zaklad: Poklici, Živali, Beseda v besedi, Izloči, poišči nasprotni pomen, Zapiši konec povedi, Sestavi besedo in sliko, Sestavi besedi,
  95. Bogovi starega Egipta: Križanka o starih egipčanskih bogovih.
  96. Bogovi starih Grkov in Rimljanov: Poišči imena grških in rimskih bogov. Označi imena s potegom miške.
  97. Bovški krofi: Narejeno po NPZ 2019 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  98. Božični kviz - videokviz: Resen pa tudi zabaven kviz za zadnje šolske ure pred novoletnimi počitnicami kot samostojna naloga na spletu. Povezava do naloge v PowerPointu, ki jo lahko prilagajate.
  99. Bralna igra: Učenec vadi tudi delo z miško. Nalogo lahko reši tako, da besede prepiše, lahko pa s klikanjem miške besede povleče v pravo okence.
  100. Bralna vaja - poklici: Vaja je namenjena učencem s težavami pri branju ali pa pripomoček pri začetnem branju. Vadimo gibanje oči. Naloga ima tudi glasovno navodilo. Na levi strani je tabela s sličicami poklicev. Na desni strani pa je sličica astronoma, pod katerim je imenovan drug poklic, v tem primeru je to čevljar.
  101. Bralna vaja - živali: Vaja je namenjena učencem s težavami pri branju ali pa pripomoček pri začetnem branju. Vadimo gibanje oči. Naloga ima tudi glasovno navodilo. Na levi strani je tabela s sličicami živali. Na desni strani pa je sličica volka, pod katerim je ime druge živali, v tem primeru je to žaba. Poišči žabo v tabeli in klikni nanjo. Namesto volka se bo prikazala žaba z imenom živali, ki jo bo treba poiskati zdaj.
  102. Bralne igre: Učenec iz povedi ugotovi, katera beseda manjka in jo vstavi.
  103. Bralni projekt NAŠA MALA KNJIŽNICA 2020/2021: Z začetkom šolskega leta se začne projekt Naša mala knjižnica, projekt, ki je namenjen spodbujanju branja in predstavitvi slovenskih mladinskih avtorjev na malo drugačen način. V začetku šolskega leta prijavljenim otrokom razdelimo delovne zvezke z nalogami na temo predstavljenih knjig. Projekt je zasnovan tako, da spodbuja branje in otrokovo kreativnost skozi skupno poustvarjanje v razredu. V sklopu projekta izvajamo tudi različne dodatne dejavnosti (pismo presenečenja, ki ga za otroke napišejo avtorji knjig, medšolska izmenjava literarnega junaka, detektivska naloga, nagradni natečaj ob zaključku projekta). Primerno tudi za vrtce. Več na www.nasamalaknjiznica.si.
  104. Bralnik ali knjiga? (NPZ 2013): Narejeno po NPZ 2013 ob koncu 3. obdobja.
  105. Brez knjige (prosto dostopna zbirka nalog in orodje za pripravo testov, kvizov …): Zbirka nalog vsebuje vaje za matematiko (te so najbolj obsežne), geografijo, kemijo, biologijo, angleščino, nemščino, španščino in francoščino.

    Orodje za učitelje pa omogoča pripravo lastnih testov oziroma kvizov za vse predmete. Pri pripravi so učitelju na voljo že pripravljene naloge, uporabi lahko teste iz javne knjižnice testov, ali pa naloge sestavi sam. Učitelj se mora najprej registrirati (to vzame približno 2 minuti časa) in takoj nato že lahko začne z uporabo.

    Največja pridobitev za učitelja, ki uporablja teste pripravljene z orodjem Brez knjige, je podrobna povratna informacija o uspešnosti reševanja za vsakega posameznega učenca. Ta je na voljo v opisni in grafični obliki, kar tudi kaže tale primer (klik, PDF).

    Na voljo so tudi podrobna navodila za pripravo lastnih vaj (klik).

    Nekaj primerov testov za:
    Za spremljanje znanja poštevanke s pomočjo orodja Brez knjige, je v javni knjižnici testov na voljo že pripravljen test. Oglejte si navodilo (klik), kako ta test dodelite vašim učencem.
  106. Brez knjige - zbirka nalog: navodila: Zbirka nalog vsebuje vaje za matematiko (te so najbolj obsežne), geografijo, kemijo, biologijo, angleščino, nemščino, španščino in francoščino.
  107. Brez mobitela med vožnjo: PREVERJANJE ZNANJA 2021 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom
  108. brez teme - za zabavo:
  109. Brezplačne naloge iz matematike za OŠ in SŠ: Na spletni strani www.naloge.si so pripravljene matematične naloge za OŠ od 1. do 9. razreda ter nekatera poglavja SŠ. Naloge so namenjene za utrjevanje snovi. Računalnik sam preveri pravilnost rešitve. Vsakič, ko se boste prijavili, boste vedeli katere naloge ste že pravilno rešili, katere naloge ste nepravilno rešili in katere naloge še niste reševali. Reševanje nalog je brezplačno.
  110. Cestno prometni predpisi, križišča, znaki: Vsak test je edinstven. Vprašanja testa se vsakič naključno izbirajo iz podatkovne baze in se razvrstijo v naključnem vrstnem redu z naključnim vrstnim redom odgovorov. Tako vam reševanja testa daje možnost spoznavanja vseh vprašanj.
  111. Che ore sono?: Ali veš, koliko je ura? Preizkusi svoje znanje italijanščine v različnih nalogah.
  112. Chicken Licken: Naloga za tekmovanje v Epi Reading Badge v 5. razredu
  113. Cosa mi metto? - il cruciverba: Križanka za utrjevanje pravilnega zapisa besed.
  114. Cosa mi metto? 1: Uredi pare tako, da z miško povlečeš besedo k pripadajoči sliki.
  115. Cosa mi metto? 2: Uredi pare tako, da z miško povlečeš besedo k pripadajoči sliki.
  116. Cosa mi metto? 3: Uredi pare tako, da z miško povlečeš besedo k pripadajoči sliki.
  117. Cosa mi metto? 4: Uredi pare tako, da z miško povlečeš sliko k besedi (ali obratno).
  118. Cristina Brambilla: Poco: Prirejeno po NPZ 2018 iz italijanščine v 6. razredu.
  119. Cvetovi in semena: Križanka je sestavljena po besedilu učbenika Biologija 8, TZS
  120. Čarovnik za seštevanje, odštevanje deljenje in množenje: Naloge so namenjene za utrjevanje osnovnih operacij. Vendar je povratna informacija skromna, reševalc ne izve, kje je naredil napako.
  121. Čas - merjenje, enote grafi:
  122. Čas v zgodovini: Vprašalnik je narejen po besedilu iz učbenika Spoznavajmo zgodovino 6, Modrijan 2006
  123. Časovna obodbja: Naloga ujemanja za utrjevanje časovnih obdobij.
  124. Časovna razmerja med dejanjema, stanjema: Vaje za utrjevanje ali preverjanje pravilne uporabe veznikov medtem ko, hkrati - časovnega razmerja med stanjema/ dejanjema.
  125. Časovno prilagajanje animacije v PowerPointu: ...Izberem sliko. Dvokliknem na preslikovalnik animacij in določim animacijo tudi obvestilu in oblačku. Preverim, kako je videti. Ne želim, da se vsi trije predmeti prikažejo iz iste smeri, zato izberem obvestilo in mu določim ... Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  126. Čebela in pikapolonica: Če želi reševalec pravilno rešiti nalogo, mora slediti pomenu besedila, ga razumeti in dopolniti s pravilno besedo.
  127. Čebela in pikapolonica (1): Če želi reševalec pravilno rešiti nalogo, mora sledii zaporedju besednih zvez, torej mora razumeti, kar bere.
  128. Čebele: Prispevek je za obravnavo življenja čebel. Seznanijo se s čebeljo družino. Spoznajo razmnoževanje čebel. Poudarek je na pomenu čebeljih pridelkov (med, propolis, vosek,...).
  129. Čebelica in čmrlj: Prispevek je namenjen branju otrok. Kar prebere, naj razumevanje pokaže z dopolnjevanjem povedi in odgovori. Odgovore naj zapiše v zvezek. Uporabljamo ga lahko pri utrjevanju, preverjanju ali ocenjevanju. Lahko pa ga uporabimo tudi za delo pri dodatnem pouku. Vir: Drugo berilo za osnovne šole Zvonec kliče, Ljubljana: Mladinska Knjiga, 1987
  130. Členi pri računskih operacijah: Naloga zahteva nekoliko večjo zbranost učencev, ko iščejo ustrezne izraze za člene pri rač. operacijah. Vaja je primerna za večkratno utrjevanje.
  131. Človekovi organi - mini kviz: Vaja za učence, za spoznavanje in utrjevanje nekaterih pomembnih notranjih organov.
  132. Človeške kosti: S pomočjo slike človeškega skeleta učenci prepoznavajo človeške kosti. Naloga je primerna za utrjevanje.
  133. Človeško telo: Naloge so sicer v angleščini, vendar so zelo nazorne in jih reševalec lahko rešuje s pomočjo namigov. Koristnen pripomoček za utrjevanje ali spoznavanje telesa.
  134. Človeško telo: Zabavne naloge o človeškem telesu v angleščini. Lahko pa si tudi natisnemo učne liste neodvisno od jezika.
  135. Človeško telo: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje o človeškem telesu.
  136. Človeško telo: Naloga je primerna za utrjevanje snovi ob koncu obravnave človeškega telesa.
  137. Čokolada: Na zabaven način utrjujemo branje z razumevanjem. Naloge na isti temo so tri, različni načini reševanja.
  138. Črka - A: Naloge so namenjene branju. Pri tem se na začetku besed uporablja črka A.
  139. Črka - B: Učenec v vajah bolj pogosto uporablja črko B.
  140. Črka - C: V vajah branja in pisanja se bolj pogosto uporablja črka C.
  141. Črka - Č: V vajah branja in pisanja se bolj pogosto uporablja črka Č.
  142. Črka - D: Učenec v vajah bolj pogosto uporablja črko D.
  143. Črka - E: V nalogah je bolj pogosto uporavljena črka E. Učenci berejo in pišejo.
  144. Črka - F: Učenec v vajah bolj pogosto uporablja črko F.
  145. Črka - G: Učenec v vajah bolj pogosto uporablja črko G.
  146. Črka - H: Učenec v vajah bolj pogosto uporablja črko H.
  147. Črka - I: Naloge so namenjene branju. Pri tem se na začetku besed uporablja črka I.
  148. Črka - J: V vajah branja in pisanja se bolj pogosto uporablja črka J.
  149. Črka - K: V vajah branja in pisanja se bolj pogosto uporablja črka K.
  150. Črka - L: V vajah branja in pisanja se bolj pogosto uporablja črka L.
  151. Črka - M: Naloge so namenjene branju. Pri tem se na začetku besed uporablja črka M.
  152. Črka - N: Naloge so namenjene branju. Pri tem se na začetku besed uporablja črka N.
  153. Črka - O: Vaje za spoznavanje črke O
  154. Črka - P: Učenec v vajah bolj pogosto uporablja črko P.
  155. Črka - R: V vajah branja in pisanja se bolj pogosto uporablja črka R.
  156. Črka - S: V vajah branja in pisanja se bolj pogosto uporablja črka S.
  157. Črka - Š: V vajah branja in pisanja se bolj pogosto uporablja črka Š.
  158. Črka - T: V vajah branja in pisanja se bolj pogosto uporablja črka T.
  159. Črka - U: V vajah branja in pisanja se bolj pogosto uporablja črka U.
  160. Črka - V: Naloge so namenjene branju. Pri tem se na začetku besed uporablja črka V.
  161. Črka - Z: Učenec v vajah bolj pogosto uporablja črko Z.
  162. Črka - Ž: Učenec v vajah bolj pogosto uporablja črko Ž.
  163. Črka P - zvok: Prisluhni in umesti besede ali sličice.
  164. Črke - besede 5: Učenci izbirajo besede, ki so pravopisno pravilne - dež, dolg, bob,...
  165. Črke - k/h, s/z...8: Učenci izbirajo predlog s/z, k/h.
  166. Črke - kviz: Za sodelovanje pri kvizu je potrebno poznavanje črk. Lahko pa se učenci samostojno učijo prepoznavanja črk, saj se jim ob nepravilni rešitvi pokaže prava črka.
  167. Črke - l/v v besedi 9: Učenci izbirajo pravopisno pravilno zapisane besede, v katerih ni jazno prepoznan zapis črk l ali v.
  168. Črke - u/v na začetku povedi 10: Učenci izbirajo med pravopisno pravilno zapisano besedo, v kateri se kot prva črka pojavi v ali u.
  169. Črke d-t, p-b, š-ž,...1: Učenci izbirajo besedo, ki je pravopisno pravilna.
  170. Črke d/t/k konec kratkih besed 4: Učenci izbirajo pravilno zapisane besede - d/t/k; konec kratkih besed.
  171. Črke k/g, s/z, v besedah 2: Učenci izbirajo besede, ki so pravopisno pravilne.
  172. Črke k/h 7: Učenci izbirajo med predlogama h in k, da postane besedni par pravopisno pravilen.
  173. Črke na koncu besed 3: Učenci izbirajo besede, ki so pravopisno pravilne.
  174. Črke s/z 6: Učenci izbirajo besede, ki so pravopisno pravilne; predloga s in z.
  175. Čudna križanka: Križanka nima kjlučev. Besede je potrebno vpisati v križanko glede na dolžino besede.
  176. Čudovita zgodovina kruha: Narejeno po NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA 2020 v 6. razreduKviz praviono deluje v Microsoft Edge in Google Chrome.
  177. Čudovite gorske rastline: Če želi reševalec uspešno rešiti kviz, moraprebrati zastavljeno besedilo prebrati z razumevanjem.
  178. Čudovite gorske rastline: Če želi reševalec uspešno rešiti nalogo, je primoran prebrati besedilo tako, da ga razume in lahko uporabi prepoznane besede. Trening za branje z razumevanjem.
  179. Čustva - križanka: Poznavanje in razumevanje pojmov, ki poimenujejo čustva lahko preverimo s pomočjo križanke.
  180. Čutila: Naloga je primerna za utrjevanje in/ali preverjanje učne snovi o čutilih.
  181. Da nam bo lepše: Vaja je namenjena utrjevanju novih pojmov.
  182. Daj besedo k sliki: Učenec bere besede. Vsako besedo prenese k ustrezni sličici.
  183. Daj poved k sliki: Učemec bere povedi in jih prenese k ustrezni sličici.
  184. Dan Zemlje 2: Utrjevanje pojmov ob križanki.
  185. Dan, teden, mesec, leto: Učenci ponovijo in utrjujejo vse o koledarju.
  186. Dejavnosti v mojem domačem kraju: Zbirka različnih nalog za utrjevanje znanja po obravnavani snovi.
  187. Dejstvo ali mnenje: Reševalec mora ugotoviti, kaj pomeni trditev. V slučaju, da je odgovor napačen, ga lahko popravi.
  188. Dekle Burja: Narejeno po NPZ 2019 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  189. Deklica z vžigalicami - vprašanja: Po obravnavi pravljice učenci odgovorijo na zastavljena vprašanja.
  190. Deli celote: Naloge so izdelane s programom Microsoft Excel. Namenjene so utrjevanju delov celote in sicer polovice, tretjine, četrtine in šestine. Za pravilno delovanje programa morajo biti makri omogočeni.
  191. Deli celote: Učenci ob reševanju nalog utrjujejo pojme in predstavo o celoti in njenih delih. Hkrati se urijo v deljenju oz. poštevanki.
  192. Deli celote 1: Učenec ob slikovnih primerih izbere pravilne dele celote.
  193. Deli celote 2: Klikni na gumb D + R. Pokazal se bo del celote. Glasno povej odgovor in ga preveri s klikom na gumb D + R (Del celote in rezultat). Pokazal se ti bo pravilni odgovor. Če si imel/a prav, klikni na gumb Že znam! in del celote se bo izbrisal. Ko ne bo nobene slike več, si zmagal/a! Dele celote zelo dobro obvladaš.
  194. Deli človeškega telesa: Reševalec išče besede v vseh smereh.
    nova vrsta
  195. Deli obraza: Na zabaven način utrjujemo poznavanje delov obraza.
  196. Deli telesa: Za popestritev
  197. Deli telesa: Reševalec mora poiskati ustrezen izraz za del telesa.
  198. Deljenje - Brez knjige: Učenci s pomočjo pripravljenih nalog preverijo ali ponovijo znanje deljenja. Vaje so pripravljene s spletnim orodjem Brez knjige. Če ste registrirani na spletni strani Brez knjige, lahko test vzamete iz javne knjižnice testov in ga dodelite svojemu razredu in diapozitive tudi premešate.
  199. Deljenje decimalnih števil: Program ponudi po 5 naključnih računov s pripadajočimi rešitvami ter statistiko pravilnosti reševanja. Ker vsebuje makroje – gumba »Novi računi« in »Preveri rešitev« , je za pravilno delovanje potrebno namestiti certifikat (skason) ali stopnjo varnosti v excelu nastaviti na »srednja« (orodja/ makro/ varnost/ srednja) ter tako omogočiti makroje. Najbolje je, da po končanem reševanju ne shranite sprememb.
  200. Deljenje s številom: 2, 4 (spomin): V igri spomin učenci utrjujejo deljenje s številoma 2 in 4.
  201. Deljenje z ostankom - Brez knjige : Učenci s pomočjo pripravljenih nalog preverijo deljenje z ostankom. Vaje so pripravljene s spletnim orodjem Brez knjige. Če ste registrirani na spletni strani Brez knjige, lahko test vzamete iz javne knjižnice testov, ga dodelite svojemu razredu in po potrebi prilagodite.
  202. Deljenje z večkratniki števil 10 in 100: Deli z večkratniki števila 10 in 100! Bodi pozoren na ničle.
  203. Desa Muck Anica in grozovitež: Po prebrani knjigi učenci uredijo povedi v pravilno časovno zaporedje. Odgovorijo na vprašanja.
  204. Desetična števila - odštevanje: Učenci odštevajo desetična števila v številskem obsegu do 100.
  205. Devet črk - poišči besedo II: Še ena naloga za trening branja.
  206. Dežela Ahajcev: Križanka je sestvaljena po besedilu učbenika Stari svet, Modrijan
  207. Dežela Ahajcev: Zabavno utrjevanje snovi
  208. Deževni gozd - eko bralna značka: Spletni kviz za eko bralno značko. Narejen po knjigi Deževni gozd iz zbirke Pustolovec.
  209. Dihajmo, dihajmo ...: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Z urejanjen besedila v pravilnem vrstnem redu utrjujemo branje z razumevanjem.
  210. Dihala: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Reševalec mora primerjati besedilo s skico z označenimi organi. Dopolnjuje besedilo po vrstnem redu.
  211. Dihala: Dopolni povedi z manjkajočimi besedami in utrdi svoje znanje.
  212. Dihala: Naloga za utrjevanje snovi pri NIT - Dihala.
  213. Dihamo: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. V besedilu so očitne napake, ki pa jih reševalec ugane le, če besedilo bere z razumevanjem.
  214. Diminutivi (pomanjševalnice): Dani besedi poišči pomanjševalnico in jo vpiši v prazen okvirček.
  215. Dinarske pokrajine: Naloga je namenjena utrjevanju. Vir: Geografija 9, Modrijan
  216. Dinarske pokrajine: Naloga je namenjena učenju in utrjevanju. Reševalc s pomočjo besedila dopolnjuje nalogo.
  217. Dinarske pokrajine: Učenec skuša urediti besedilo in s tem utrjuje znanje.
  218. Dirka z enačbami: Zabavna konjska dirka za 1 do 5 tekmovalcev, ki se pomerijo v reševanju enačb.
  219. Dirka za veliko začetnico: Učenec ali skupina učencev se pomeri v konjski dirki v poznavanju pravilne rabe velike začetnice v zemljepisnih lastnih imenih.
  220. Dnevi in meseci: Učenci s pomočjo pripravljenih nalog utrdijo poimenovanje in razporeditev dnevov in mesecev. Vaje so pripravljene s spletnim orodjem Brez knjige. Če ste registrirani na spletni strani Brez knjige, lahko test vzamete iz javne knjižnice testov in ga dodelite svojemu razredu. S tem pridobite zelo natančno povratno informacijo o uspešnosti reševanja za vsakega posameznega učenca. Navodila za dodelitev testa dobite na .
  221. Dnevi v tednu: Kako si zapomniti imena dni v tednu in jih znati zapisati? Nekaj zabavnih vaj na to temo.
  222. Dnevi v tednu: Učenec utrjuje, kako si sledijo dnevi v tednu.
  223. Dobra vila v dolini Soče: Izdelano po Poskusnem preverjanju znanja 2019 v 3. razredu.
  224. Dodajanje zavihka na trak - Word: S prilagoditvami lahko trak prilagodim svojim željam. Ustvarjam lahko zavihke in skupine po meri, v katerih so pogosto uporabljeni ukazi ... Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  225. Dodajanje, brisanje stolpcev in vrstic v tabeli - Word: Kratek posnetek - dodajanje in brisanje stolpcev, vrstic, cele tabele. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  226. Dolg-čas: Utrjevanje in pretvarjanje merskih enot za čas.
  227. Dolina smrti: S pomočjo besedila izpolni manjkajoče podatke.
  228. Dolžina - merjenje: Odgovori oziroma izberi pravi odgovor.
  229. Dolžina - merske enote, predstava (lažje naloge): Poišči pravi odgovor. Pravilen je le eden.
  230. Dolžina - merske enote, predstava (težje naloge): Poišči vse pravilne odgovore.
  231. Dolžine besed, abeceda: Skozi komplet vaj reševalec ureja besede po dolžini ali po abecedi
  232. Domače branje 5. razred, zabavna naloga: Uredi pare, k vsakemu pisatelju, pisateljici, umesti naslov knjige
  233. Dopolni: Besedo, za katero meniš, da najbolj odgovarja, povleci k opisu.
  234. Dopolni nepopolno poved: Nepopolne povedi sutrezno dopolnimo z ujemanjem parov.
  235. Dopolni povedi: Iz spremnega besedila ugotovimo lastnost osebe in jo s pomočjo danih besed napišemo na pravo mesto
  236. Dopolni pregovore: Poznaš pregovore? Preizkusi se!
  237. Dove c'è un cane?: Kje je psiček? Pri reševanju moraš izbrati pravilni predlog.
  238. Dove vivo? Chi sono?: Sklop različnih nalog za utrjevanje oz. preverjanje znanja o državah, narodnostih in glavnih mest.
  239. Dragotin Kette, Šivilja in škarjice (obnova): Po branju knjige Dragotin Kette Šivilja in škarjice učenci uredijo povedi v pravilno časovno zaporedje. V zvezi s to pravljico rešijo še križanko.
  240. Drevesa: Tematska spletna križank, vir: učbenik Naravoslovje 7, Rokus
  241. Drevesa in plodovi: Poveži plod z drevesom, na katerem raste.
  242. Druga najdaljša evropska reka: Dopolni besedilo s pomočjo zemljevida. Viri: Senegačnik, Jurij, in Borut Drobnjak. Spoznavajmo Evropo in Azijo: geografija za 7. razred osnovne šole. Delovni zvezek. Ljubljana: Modrijan, 2005. Zupan Shaar, Marija. Preveri svoje znanje: Geografija 7: zbirka nalog za geografijo v 7. razredu devetletne osnovne šole. Ljubljana: Ataja, 2003.
  243. Družinski člani: Križanka z besedami družinskih članov iz učbenika Project 3
  244. Družinsko drevo: S pomočjo pregleda ugotavljamo sorodstvene odnose v družini.
  245. Drzna zamisel: Narejeno po NPZ 2016 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  246. Države južne Afrike: Reševalec lahko rešuje nalogo s pomočjo podane pomoči.
  247. Državni prazniki: Poveži praznik in mesec, v katerem je.
  248. Dvig Makedonije (Stari in srednji vek, DZS): Tematska križanka v povezavi z učbenikom
  249. E - um, Interaktivno učenje - matematika: Izvedbo projektov E-um za matematiko v devetletki in E-um za matematiko v gimnaziji je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada in Ministrstva za šolstvo in šport.
  250. E-naloge: Geografija in zgodovina: Pestre, zanimive naloge z različnih področij.
  251. Egipčanska družba: Križanka je sestavljena po besedilu učbenika Stari svet, Modrijan
  252. Egipčanska družba: Kviz je namenjen utrjevanju. Če želite tematski kviz, mi pišite.
  253. Ela Peroci Moj dežnik je lahko balon: Učenec po prebrani knjigi rešuje naloge.
  254. Električni krog: Naloga je namenjena utrjevanju snovi.
  255. Elektrika okrog nas: Izberi pravilni odgovor in preveri svoje znanje o elektriki.
  256. Elementi: Zanimivo o elementih
  257. Enačbe: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju urjenju ustnega seštevanja in odštevanja do 100. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  258. Enaki prvi zlogi: Učenec sestavlja pare sličic. Besedi se začenjata na isti zlog.
  259. Enaki zadnji zlogi: Učenec sestavlja pare sličic. Besedi se končujeta na isti zlog.
  260. Energija za prihodnost - spletna eko bralna značka: Ena od šestih spletnih nalog iz zbirke Zelena knjižnica.
  261. English club: Stran, namenjena učenju angleščine. Dostop je brezplačen. Naloge za učence, kvizi, igice. Stran je v angleščini.
  262. Enocelične živali in rastline: Tematska križanka po besedilu učbenika TZS, Biologija 8
  263. Ervin Fritz: Sorodnice srake: Narejeno po NPZ 2011 ob koncu 2. obdobja.
  264. Evropa skozi zgodovino: Evropa se je spreminjala skozi zgodovino. Kaj vse se je dogajalo, kdo je zasedal zdajšnje ozemlje naše države, kdo je premagal Mongole, katera država je bila največja ...
  265. Evropa v poznem srednjem veku (DZS): Križanka je sestavljena po besedilu učbenika Stari in srednji vek, DZS
  266. Evropska unija - Igre in kvizi: Kaj veš o Evropski uniji? Ali recimo veš, da živi v Evropski uniji več kot 500 milijonov ljudi? In da v Evropski uniji govorimo 23 različnih uradnih jezikov? Ali veš, da je bila Evropska unija ustanovljena pred več kot 50 leti in je bilo tedaj v njej 6 držav, danes pa jih je že 27? Ali poznaš evropsko zastavo z dvanajstimi zlatimi zvezdicami na modrem ozadju?
  267. Evropske države: Tematska križanka za delo z atlasom
  268. Evropske države: Še ena od mnogih nalog za utrjevanje splošnega znanja o Evropi.
  269. Evropske države in njihove zastave: Dopolnitev k obravnavani snovi
  270. Evropske države in njihove zastave (2): Naloga je primerna za frontalno delo, kot sprostitev oz. lahkoten kviz.
  271. Family: Kdo je kdo? Sklepanje na podlagi sličic.
  272. Fašizem, nacizem: Ko reševalec konča reševanje, lahko rezultat natisne s klkom na desni miškin gumb in izbiro ukaza Natisni (print). Natisne se pravilna rešitev.
  273. Fašizem, nacizem (1): Reševalec izbira med obema možnostima pravilnega odgovora.
  274. Finska: Čudežne gosli: Narejeno po NPZ 2007 ob koncu 2. obdobja.
  275. Fizikalne količine - SEZNAM NALOG: Seznam nalog
  276. FOOD: POveži besede s sličicami. Ko končaš, klikni na gumb OSVEŽI, da se pokažejo nove sličice.
  277. Food: Poslušaj in uredi.
  278. Fran Levstik Kdo je napravil Vidku srajčico: Po prebrani knjigi učenci v nalogah urejajo povedi in odgovorijo na vprašanja.
  279. France Bevk - Pastirci: Naloga je namenjena preverjanju razumevanja prebranega besedila, lahko se uporabi tudi kot orodje za preverjanje knjige domačega branja.
  280. France Prešeren: Učenci v praznine vpisujejo odgovarjajoče besede. Primerno po obravnavi Prešernovega življenjepisa.
  281. France Prešeren - dopolni kar manjka: Kratek in lahek spletni kviz o Francetu. Primerno tudi za mlajše učence.
  282. France Prešeren - križanka: Spletna križanka za utrjevanje.
  283. Frankovska država (DZS): Križanka je sestavljena po besedilu učbenika Stari in srednji vek, DZS
  284. Frazeologemi - rekla: Naloga, namenjena spoznavanju frazemov. Na zabaven način spoznavamo stalne besedne zveze.
  285. Frekvenca in valovna dolžina: Odgovori na vprašanja, zapiši manjkajoče besede oziroma označi pravilne trditve.
  286. Funkcija-utrjevanje: Utrjevanje sklopa funkcija.
  287. Fužinarstvo in rudarstvo: Križanka je sestavjena po besedilu učbenika Vzpon meščanstva, Modrijan
  288. Fužinarstvo in rudarstvo: Naloga za utrjevanje
  289. GEO kvizi: Reševalec išče države na nemem zemljevidu. Navodila so v angleščini.
  290. Geometrijska telesa: Učenci opazujejo predmete in iščejo geometrijske oblike. Prepoznavajo geometrijska telesa.
  291. Geometrijski liki in telesa: Učenci v križanki poimenujejo geometrijske like in geometrijska telesa.
  292. Geometrijski liki in telesa: Učenci v igri spomin poimenujejo geometrijske like in telesa. Iščejo pare: sličica-beseda.
  293. Gibala: Dopolni povedi z manjkajočimi besedami in utrjuj svoje znanje.
  294. Gibala - kviz: Izberi pravilni odgovor na zastavljeno vprašanje.
  295. Gibanje: Reševalec mora najti ustrezno besedo za gibanje medvedka.
  296. Glagol - preteklik, sedanjik, prihodnjik: Manja se je učila o tem, kako prepoznati in uporabiti različne oblike glagolov. Napisala je pripoved o družini Jaklič in uporabila vse tri čase. Tvoja naloga je, da v zgodbici poiščeš različne čase posameznih glagolov.
  297. Glagol - vaje: Glagol, glagolski vid, neosebne glagolske oblike
  298. Glas - črka: Učenc določi prvi glas v besedi. Glas nadomesti s črko. Črke v nalogi prenaša k ustrezni sličici.
  299. Glas - črka: Učenec poimenuje sličico. Prenese ustrezno črko za prvi glas.
  300. Glas - črka: Učenec besedam določi prvi glas in zanj ustrezno črko.
  301. Glasbena učilnica: Glasbena vadnica je namenjena predvsem učencem glasbene šole, vendar bodo tu lahko tudi ostali utrjevali in nadgrajevali svoje glasbeno znanje.
  302. GLASOVI - zadnji in prvi: Učenec loči zadnji in prvi glas. Išče pare - sličice. Zadnji glas besede in prvi glas naslednje besede sta par.
  303. Glasovno zavedanje: Igre so namenjene vsem učencem, ki so v fazi začetnega opismenjevanja, torej predvsem učencem 1. razreda, pa tudi naprednejšim učencem v vrtcih ali drugošolcem, ki še niso osvojili predopismenjevalnih zmožnosti.
  304. Glavna mesta Evrope:
  305. Glavna mesta Evrope: V mreži poišči glavna mesta Evrope.
  306. Gli aggetivi - le emozioni: K sliki povleci pripadajočo besedo.
  307. Gligor Popovski: Roke: Prirejeno po NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA 2020 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom
  308. Globoko vdihni in reši križanko: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Ob križanki je besedilo, v katerem lahko poiščemo odgovore. Utrjevanje znanja in spodbujanje branja z razumevanjem.
  309. Gorske rastline: Če želi reševalec uspešno rešiti nalogo, je primoran prebrati besedilo tako, da ga razume in lahko uporabi prepoznane besede. Trening za branje z razumevanjem.
  310. Gozdna drevesa in plodovi: Poišči drevesa in njihove plodove
  311. Gozdne živali: Učenci poiščejo pare tako. da z miško povlečejo ime živali k ustrezni sličici.
  312. Gozdni plodovi: Simpatična naloga za prepoznavanje gozdnih plodov
  313. GRAD: Zabavna naloga za sprostitev
  314. Gradbeništvo v starem Egiptu: Reševalec si lahko pomaga s povezavami na Wikipedijo.
  315. Gradimo stolpe: Gradimo stolpe tako, da je zadnji glas besede prvi glas naslednje besede.
  316. Gradiva za prvo triletje: Objavljena gradiva so razvrščena po razredih in temah. Na strani posamezne zbirke gradiv najdete učitelji in starši informacije, za kakšne aktivnosti so gradiva primerna in uporabna.
  317. Gradiva za učitelje in učence: Gradivo, ki je na spletni strani je nastalo na Pedagoški fakulteti v Ljubljani v okviru seminarskih nalog pri predmetu IKT v izobraževanju v študijskem letu 2014/15. Gradivo so pripravili študenti in študentke 1. letnika magistrskega programa Izobraževanje učiteljev pod mentorstvom asistentke Alenke Žerovnik
  318. Grajeno okolje - park (pari): Učenec s klikom na prazno polje poišče pare. Naloga je narejena po učbeniku DZS Naša ulica 3.
  319. Grajeno okolje - polje: Učenci poiščejo imena rastlin in živali. S klikom na buciko, izberejo ustrezno besedo. Na koncu preverijo rešitev s klikom na modri gumb.
  320. Grajeno okolje - sadovnjak (pari): Ućenec klikne na buciko in poišče ustrezno sličico. Narejeno po učbeniku DZS Naša ulica 3.
  321. Grammar, Reading, Vocabulary, Listening: Zbirka prijaznih interaktivnih nalog za začetnike
  322. Griddlers - logične uganke in zanke: Za reševanje potrebujete Javo.
  323. Grška kolonizacija (DZS): Križanka je sestavljena po besedilu iz učbenika Stari in srednji vek, DZS
  324. Grško perzijske vojne: Križanka je sestavljena po besedilu učbenika Stari svet, Modrijan
  325. H ali k: Uporaba predlogov
  326. H ali k konju?: K ali h? Kako se piše pravilno? Reši tudi S ali Z konjem
  327. H.C. Andersen: Grdi raček: Narejeno po NPZ 2019 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom
  328. Habzburžani: Križanka je sestavljena po besedilu učbenika Vzpon meščanstva, Modrijan
  329. Habzburžani: Zabavna naloga za utrjevanje
  330. Henry Hippo: Naloga za tekmovanje v Epi Reading Badge v 4. razredu.
  331. Hiša na prodaj: Reševalec opazuje sličice in se orientira.
  332. Hiše, hiške, hišice: Prikaz in malce utrjevanja za ustrezne pomanjševalnice.
  333. Hitrost in razkošje na železniških tirih: Narejeno po NPZ 2007 ob koncu 2. obdobja.
  334. Hopsasa, drajsasa, pustne smo šeme: Reševanje naloge je primerno za utrjevanje znanja o slovenskih pustnih šemah.
  335. Hrana, ki zdravi in spominja na človeške organe: S pomočjo opisa in slik ugotovimo podobnost zelenjave in sadja s človeškimi organi. Vir: www.dontolmaninternational.com,
  336. Humanizem in renesansa: Križanka je primerna za utrjevanje ali delo z učbenikom
  337. Hura, počitnice!: Burja je razmetala črke. Poišči jih v pesku in zapiši pravilno.
  338. I contrari 1: Besedi poišči njeno protipomenko. Reši tudi I contrari 2.
  339. I contrari 2: Besedi poišči njeno protipomenko.
  340. I mesi dell'anno (Meseci v letu): Pod slikice vpiši imena mesecev.
  341. I miei sensi: Učenci povežejo čutila z ustreznimi čuti.
  342. I miei vestiti (Moja oblačila): Sklop različnih naloge za utrjevanje besedišča.
  343. I miei vestiti 1: S pomočjo slike učenci prepoznavajo oblačila, obutev in pokrivala. Naloga je primerna za utrjevanje.
  344. I miei vestiti 2: S pomočjo slike učenci prepoznavajo oblačila in obutev. Naloga je primerna za utrjevanje.
  345. Igra Dežne kapljice (Raindrops): Izračunaj račun v dežni kapljici, preden ta pade na vodno gladino. Igre je konec, ko 3 kapljice padejo v vodo. Enostavna možganska telovadba za vse starosti: vaja v hitrem računanju in zapisovanju števil.
  346. Igra Vsiljivec : V vajah so tri igre: vsiljivec - zadnji zlog, vsiljivec -prvi zlog in vsiljivec - štetje zlogov. Učenec izbira ustrezno sličico in jo potrdi.
  347. Igra Vsiljivec - prvi glas: Učenec med danimi glasovi išče vsiljivca - glas, ki ne sodi zraven.
  348. Igra Vsiljivec - večkratniki: Med danimi večkratniki učenec išče vsiljivca.
  349. Igram se in postajam mojster v računanju: Zanimiv preplet igre, računanja in tekmovanja, primeren za učenje v šoli in doma.
  350. Igrice za zabavno učenje angleščine: Na spletni strani je kar nekaj dobrih igric za učenje in utrjevanje angleščine.
  351. Ilirske province: Kviz je primeren za ponavljanje in utrjevanje ter poglobitev teme Ilirske province.
  352. Inkaš in renčini - Pomagaj obleči mlado Brčanko: To se dogaja že zdavnaj, pred vsaj šestdesetimi leti. Pomagaj mladi Brčanki, prebivalki Brkinov, da se obleče za odhod v mesto in spoznaj nekaj narečnih besed.
  353. Interaktivne igrice: Komplet igric za najmlajše za utrjevanje osnovnih računskih operacij in naloga iz spoznavanja glavnih mest.
  354. Islam: Poveži pojme o Islamu
  355. Iščem te, velika začetnica!: Vaja je primerna za utrjevanje osnovnega znanja o veliki začetnici.
  356. Iščemo dele celote: Utrjevanje predstav o delih celote.
  357. Iščemo enako : Učenci v danih besedah iščejo enako. Iščejo zloge v besedi in besede v besedi.
  358. Iščemo najlepšo slovensko besedo: Spletni kviz je narejen po NPZ 2006 ob koncu 3. obdobja.
  359. Iz glasbene skrinje: 4 različne naloge, narejene po učbeniku Glasbena umetnost 5 /Radovednih 5, za utrjevanje ali preverjanje znanja v 5. razredu.
  360. Iz velikega majhno - pomanjševalnice: Dani besedi poišči in napiši pomanjševalnico! Vir uporabljenih ilustracij: https://melonheadzillustrating.blogspot.si/
  361. Iz živalskega sveta: Narejeno po Nacionalnem preverjanju znanja 2018 v 3. razredu.
  362. Izdelovanje različnih izdelkov: Odlična stran, čeprav je v angleščini, kjer najdete veliko zanimivih izdelkov, vključno z modeli za barvanje, rezanje in sestavljanje, vezanih na letne čase ali urejeni po sklopih (živali, vozila ...)
  363. Izjeme: Reševalec mora ugotoviti, kaj imajo sličice skupnega, in izločiti tiste, ki ne sodijo zraven.
  364. Izlet: Vaje za veliko začetnico in razumevanje besedila. Primerno za delo doma ali v šoli.
  365. Izlet - kviz: Vaje za veliko začetnico in razumevanje besedila. Primerno za delo doma ali v šoli.
  366. Izlet - kviz: Razumevanje besedila.
  367. Izlet na Gorenjsko: Reševalec smiselno uredi besedilo.
  368. Izračunaj vsoto 1: V prazne kvadratke piramide vpiši vsote števil. Vsaka pravilno izračunana naloga te vodi k naslednji piramidi.
  369. Izračunaj vsoto 2: V prazne kvadratke vpiši vsote števil. Vsaka pravilno izračunana naloga te vodi k naslednji piramid z novimi števili.
  370. Izrazi o morju: Če klikneš na napačni odgovor, lahko izveš še kaj drugega, novega, zabavnega. In kljub temu lahko zbereš vse točke za uspešno rešitev. Veliko zabave ti želim!
  371. Izrazi o Zemlji: Kviz, namenjen predvsem sprostitvi in hkrati utrjevanju določenih znanj.
  372. Izrazi o zemlji: Dve spletni nalogi, iskanje besed in vpisovanje besed na temo nekaj izrazov v zvezi z našo Zemljo
  373. Izumi in odkritja: Reši križanko s pomočjo tabele z opisi izumov in iznajdb.
  374. Izumi in odkritja (1): Iz opisa izuma ali odkritja skušamo uganiti, kaj bi to bilo.
  375. Izumi in odkritja (2): Preberi opis izuma ali odkritja, reši dodatno nalogo in poišči pravilni odgovor. Če ne gre, klikni na Namig.
  376. Izumi in odkritja (3): Odgovori na vprašanja, izvedel-izvedela boš zanimive stvari!
  377. Jablana v štirih letnih časih: Prikazana je jablana v štirih letnih časih. Poudarjena je bio pridelava jabolk na domačem vrtu. Učenci se naučijo dele jabolka.
  378. Janez Trdina: Škrat: Izdelano po NPZ 20017 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  379. Je učenje res tako grozno?: Spletni kviz je narejen po NPZ 2021 za 6. razred.
  380. Jean de La Fontaine: Hrast in trstika: Narejeno po NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA 2020 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  381. Jedilni list: Narejeno po NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA 2021 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  382. Jedilnik gostišča Pri starem palčku: Reševalec si pri reševanju kviza pomaga z besedilom na levi strani. Prebrati ga mora z razumevanjem, da bo lahko uspešno rešil naloge. Več kvizov na isto temo.
  383. Jedilnik gostišča Pri starem palčku: Reševalec si pri reševanju kviza pomaga z besedilom na levi strani. Prebrati ga mora z razumevanjem, da bo lahko uspešno rešil naloge. Več kvizov na isto temo.
  384. Jejmo zdravo, vsak dan zelenjavo: Pravijo, da bi lahko vso zelenjavo jedli surovo. V vsakdanjem življenju večine ljudi pa nekatere zelenjave jemo surove, druge kuhamo, nekatere pa jemo ali surove ali kuhane.
  385. Jesen v gozdu - gozdne živali: Primerno za utrjevanje.
  386. Jeziki in narodi: Od kje prihajaš, kaj si po narodnosti, kateri jezik govoriš? Kviz utrjuje pravilno rabo velike začetnice.
  387. Jezikovne in slogovne vaje: Gradivo je zbirka nalog iz delovnega zvezka S slikanico se igram in učim Založbe Mladinska knjiga, spremenjenih v elektronsko obliko. Učencu omogočajo lažje reševanje in takojšnjo povratno informacijo (urejanje povedi v smiselno zaporedje, dopolnjevanje povedi). Določene rešene naloge je smiselno prepisati v zvezek.
  388. Jež: Učenec reši kviz o poznavanju ježa.
  389. Joj, te začetnice: Pravopis je trd oreh in povzoča učencem nemalo težav. Pravilno zapisovanje začetnic je tisto kar praviloma pričakujemo, da bodo osvojili vsaj do konca drugega triletja. Pomagajmo jim z njim zanimivimi vajami npr. s pomočjo računalnika. Ko vajo zaključijo, jo lahko še lepopisno in pravopisno prepišejo v svoje zvezke!
  390. Joj, te začetnice!: Učenci pozorno berejo besedilo in ugotovijo, katere besede bi morale biti zapisane z veliko oz. malo začetnico. S klikom na napačno zapisano besedo napako popravijo. Rezultat sproti spremljajo in se na prijeten način urijo v pravilni uporabi začetnic.
  391. Josip Ribičič: Prvi izlet: Narejeno po NPZ 2009 ob koncu 2. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z NIS.
  392. Jože Schmidt: Stric Pupinpoču: Narejeno po NPZ 2011 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z NIS.
  393. Junaki iz pravljic: 22 vprašanj o poznavanju poslušanih pravljic v 1.triadi.
  394. Jupiter - kviz: Kviz rešujemo s počočjo besedila in povezav. Namen: učenje s pomočjo besedila.
  395. Juri Muri v Afriki - dopolni obnovo: Obnovo knjige Juri Muri v Afriki dopolni z besedami. Ustrezno besedo povleci na ustrezno mesto.
  396. Juri Muri v Afriki - poišči rime: Poišči rime. Vse rime so iz knjige Juri Muri v Afriki.
  397. Juri Muri v Afriki-velike tiskane črke: Obnovo knjige Juri Muri v Afriki dopolni z besedami. Ustrezno besedo povleci na ustrezno mesto. Obnova je napisana z velikimi tiskanimi črkami.
  398. Jurka Burka in mlade brihte: Na tej spletni strani najdete poleg predstavitve knjig še nekaj dodatnih materialov za delo v šoli: predlog za obravnavo besedila z učnimi listi (npr. za knjigo Žiga, kisla kumarica), predlog za delo bralnih klubov in namig za izvedbe razrednih ur ... Teme, ki jih obravnavajo knjige iz zbirke »Jurka burka in mlade brihte«, so: samopodoba, nasilje, metode učenja in delovanja, čustva in občutki ter odnosi med nami.
  399. Južna in jugovzhodna Evropa: Različne interaktivne naloge s takojšnjo povratno informacijo. Naloge so v Excelu.
  400. Kaj bomo jedli danes?: Igrica spomin.
  401. Kaj imamo v stanovanju?: S klikanjem na enake sličice urimo svoj spomin.
  402. Kaj išče Piki?: Če želiš izvedeti, zakaj Piki tako vneto koplje, reši nalogo. Naloga je primerna za utrjevanje bralnih sposobnosti. Reševalec skuša čim hitreje najti besedo z določeno lastnostjo, jo prebrati in nato prepisati.
  403. Kaj je bilo prej?: Izume, pomembne za človeštvo uredimo po času nastanka.
  404. Kaj je kruh?: S pomočjo besedila rešimo vprašalnik.
  405. Kaj je tu narobe? (možgani): Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. V besedilu so očitne napake, ki pa jih reševalec ugane le, če besedilo bere z razumevanjem.
  406. Kaj je višje - težje - daljše ?: Učenci ob slikicah primerjajo višine, dolžine in mase.
  407. Kaj jedo?: Živa bitja se različno prehranjujejo. Tistim, ki se hranijo le z rastlinami, pravimo rastlinojedci... Reši nekaj nalog na temo Kaj je komu hrana, učbenik Od mravlje do sonca 2. Vir slik Modrijan
  408. Kaj jemo in pijemo?: Sklop nalog za utrjevanje italijanskega besedišča.
  409. Kaj ne sodi zraven?: Preberi posamezno skupino besed in s klikom miške določi, katera ne spada v skupino. Izbrane besede umesti v mrežo.
  410. Kaj oblečemo in obujemo veliki in kaj mali?: Učenci danim besedam poiščejo pomanjševalnice.
  411. Kaj pomeni ...: Nevsakdanje besede in njih uporaba.
  412. Kaj se skriva pod številkami?: Z odkrivanjem polj učenci spoznavajo podrobnosti maske, na katere bodo morali biti pozorni pri opisu. Ugotovijo, da se pod polji s številkami skriva kurent. Prispevek k nalogi <a href="http://uciteljska.net/ucit_search_podrobnosti.php?id=748">Opis kurenta</a>
  413. Kaj se skriva za večkratniki? - 1: Ko odkriješ večkratnike števil 3. 4 in 5. se za njimi prikaže slika kraja na Vipavskem. Ga mogoče poznaš?
  414. Kaj se skriva za večkratniki? - 2: Za večkratniki števil 6, 7, 8 in 9 se skriva slovensko mesto. Ga poznaš?
  415. Kaj se ujema?: Poveži pojme z ustrezno povedjo
  416. Kaj sem: rastlina ali gliva?: Spletni kviz po obravnavani snovi o rastlinah. Oglej si sliko in določi, kaj predstavlja.
  417. Kaj so frazemi?: Frazem ne pomeni točno tistega, kar rečemo ali napišemo. S frazemom nekaj povemo bolj barvito. Pravimo, da ima frazem prenesen pomen. Oglej si predstavitev in reši kviz.
  418. Kaj spada skupaj?: Sklop 6 nalog, kjer učenci ugotavljajo, kaj spada skupaj.
  419. Kaj vem o pticah: Kviz za utrjevanje snovi o pticah na splošno
  420. Kaj vem o živalih 1: Splošna dejstva o živalskem svetu.
  421. Kaj vem o živalih 2: Splošno o živalih.
  422. Kaj veš o dihalih?: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Ob kvizu je besedilo, v katerem lahko poiščemo odgovore na vprašanja.
  423. Kaj veš o rastlinah?: Sklop 3 nalog za zabavno učenje in spoznavanje zanimivosti o rastlinah.
  424. Kaj zgodovina proučuje - naloga ujemanja: Kaj zgodovina proučuje? Umesti pojme v pravilni stolpec.
  425. Kaj zgodovina raziskuje?: Kaj raziskuje zgodovina? Skušaj odgovoriti na vprašanja. Če ne gre, pokukaj v album.
  426. Kajetan Kovič Maček Muri: Učenec po prebrani knjigi rešuje naloge.
  427. Kako dobro poznam likovno umetnost?: Spletni kviz iz poznavanja likovnih del in njihovih ustvarjalcev.
  428. Kako dobro poznam pravljice?: Po obravnavi pravljice še kviz o poznavanju pravljic in njihovih avtorjev.
  429. Kako dobro poznaš svoje telo v resnici?: Kviz je bil objavljen v reviji Naravoslovna solnica št. 1-2; letnik 1997/98.
  430. Kako je nastal koledar?: Že v pradavnini si je človek poskušal meriti čas in pri tem sledil naravi, ki je čas razdelila na dan in noč in na letne čase. Preberi zgodbico in reši kviz.
  431. Kako je Peter Klepec moč dobil: Prirejeno po NPZ 2021 za učence v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  432. Kako je pravilno?: Učenci izbirajo med dvema besedama, ki vsebujeta kritične glasove na koncu ali sredi besede, in zapišejo pravilno.
  433. Kako mi je ime?: Pozorno prebiraj besedilo z opisi deklet. Ugotovi njihova imena in jih vpiši.
  434. Kako opraviti izpit: Reševalec mora izbrati pravilno zaporedje, tako da sestavi pravilno zgodbo.
  435. Kako pa matematika? 1: Narejeno po NPZ 2013 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z NIS.
  436. Kako pa matematika? 2: Spletni kviz je narejen po NPZ 2014 za 9. razred v prilagojenem izobraževalnem programu z NIS.
  437. Kako pa matematika? 3: Spletni kviz je narejen po NPZ 2012 za 9. razred v prilagojenem izobraževalnem programu z NIS.
  438. Kako pa matematika? 4: Spletni kviz je narejen po NPZ 2015 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z NIS.
  439. Kako pripravimo rumove kroglice: Razumevanje besedila. Reševalec mora razvrstiti povedi tako, da dajo smiselno celoto.
  440. Kako se imenuje?: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Reševalec mora s pomočjo skice in prejšnjega znanja uvrstiti imena organov v dopolnjevanko. Možnost vračanja na besedilo.
  441. Kako se je dedek naučil brati: Narejeno po NPZ 2012 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  442. Kako se znajdemo v prostoru - križanka: Učenci z reševanjem spletne križanke lahko utrjujejo pojme v zvezi s temo "Kako se znajdemo v prostoru" ali pa se učijo oz. s pomočjo učbenika in križanke sami pridobivajo novo znanje.
  443. Kako se znajdemo v prostoru?: Učenec se med ponujenimi možnostmi odloči za pravilno.
  444. Kako so se igrali nekoč: Veš kaj je to: médla? V tej izdaji glasila so učenci zapisali zgodbe svojih starih staršev - kako so se igrali, ko so bili majhni. Posamezno zgodbo lahko spoznaš in se hkrati malce poigraš. Izberi zgodbo, reši nalogo in se zabavaj! Avtorice in avtorji zgodbic so bivši učenci Osnovne šole Škofja Loka - mesto: Ema, Maks, Maša, Patrik, Tinkara, Maruša, Tadej in Urška. Ilustracije pa so prispevali učenci OŠ Šmartno pri Litiji: Nik, Žan , Sebastijan in Nejc
  445. Kako so včasih merili čas?: Že najstarejša ljudstva so merila čas. Pri tem so se ravnala po Luni, Soncu, menjavanju letnih časov ...
  446. Kako sta se skušala Butalec in Tepanjčan: Narejeno po NPZ 2015 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  447. Kakšne odnose si želimo?: Skupek interaktivnih nalog o dobrih in slabih medsebojnih odnosih.
  448. Kamnine-preveri svoje znanje: Spletna naloga o vrstah kamnin.
  449. Karantanija (DZS): Križanka je sestavljena po besedilu učbenika Stari in srednji vek, DZS
  450. Katera merska enota je prava?: Zabavna naloga, pri kateri se moraš odločiti, s katero mersko enoto bi zapisal dolžino, višino, ali širino predmeta.
  451. Katerega spola sem?: Ugotovi, katerega spola so našteti samostalniki.
  452. Kateri čas je pravi?: V katerem času so glagoli? Klikni na ustrezno skrinjico.
  453. Kateri dve števili?: Učenec mora poiskati neznani števili na podlagi njune vsote in razlike.
  454. Kateri računski znak manjka?: Klikni na računski znak, da bo enačba pravilna.
  455. Kateri zaimek?: Uporabiti je potrebno pravilni zaimek.
  456. Katero število sledi?: Katero število sledi v danem zaporedju števil? Vpiši ali klikni na pravo!
  457. Kdaj kaj počnemo?: Učenec izbere uro, ki je najbližja uri, ko opravljamo različne dejavnosti.
  458. Kdaj?: Umesti poved v ustrezen predalček.
  459. Kdo bo koga: Učenci iz danih sličic sestavljajo prehranjevalne verige.
  460. Kdo je ilustriral?: Naloga zahteva dobro poznavanje slikanic in njihovih ilustratorjev, zato svetujem obisk knjižnice. Kasneje pa lahko služi tudi za vajo v pravilnem zapisovanju velike začetnice v naslovih knjig in imenih ustvarjalcev.
  461. Kdo je kdo?: Reševalec ima dve nalogi. Natančno opazovanje in odločitev o prvailnosti oz nepravilnosti trditve. Naloga je rešena pravilno takrat, ko pravilne trditve označimo, nepravilnih pa ne.
  462. Kdo je kdo?: Reševalec primerja opise s sličicami in se odloča o pravilnem odgovoru.
  463. Kdo je kdo?: Z opazovanjem in prebiranjem besedila reševalec skuša odgovriti na vprašanja.
  464. Kdo je kdo?: Preberi, razmisli, sklepaj. Kdo sedi zraven koga?
  465. Kdo je napisal?: Učenci preverijo svoje poznavanje avtorjev in njihovih del.
  466. Kdo je napravil Vidku srajčico: Iz otroške oddaje Pozabljene knjige naših babic: kombinacija lutkovne igrice in animiranega filma. (produkcija RTV Slovenija). Trajanje 15.10 minut.
  467. Kdo je napravil Vidku srajčico: Odlomek iz predstave Lutkovnega gledališča Ljubljana (trajanje 3.43 minute).
  468. Kdo je to?: Kaj je to? Kdo je to? Oglej si fotografije in ugotovi,katere živali so na njih.
  469. Kdo je to?: Umešamo ali napišemo ustrezne izraze k posamezni animirani sličici. Vir sličic.
  470. Kdo je živel v Pompejih? (Stari Rimljani): Naloga je večplastna. Najprej moramo določiti osebe s pomočjo ključa, nato pa se lotimo še križanke in sestavljanja zgodbice.
  471. Kdo si, od kod si?: Poslušaj in uredi besede v pravilne stavke.
  472. Kdo si? Jaz sem ...: Informacije o osebah. Poslušamo in uredimo besede v pravilni stavek.
  473. Kdo uporablja ...: Poveži pare.
  474. Kdo uporablja ...: Reševalec mora povezati ustrezne pare.
  475. Kdo? Kaj? Zakaj?....: Ugotavljamo, kako se vprašamo po določeni besedi.
  476. Kdor vozi kolo, še ni kolesar: Malo sem pobrskala po prispevkih mojih kolegic in kolegov in iz mnogo dobrih idej je nastalo nekaj malega spletnih nalog.
  477. Kekec: Narejeno po NPZ 2014 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  478. Kekec in Bedanec: Narejeno po NPZ 2015 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  479. Kemijske vezi: Spletna stran vsebuje kompletno teoretsko ozadje za poučevanje vsebinskega sklopa Povezovanje delcev. Nekateri pojmi so še dodatno razloženi z animacijami in videoposnetki eksperimentov. Gradivo je na voljo tudi v angleškem jeziku. Izdelano v okviru projekta RO in potrjeno s strani Zavoda za šolstvo.
  480. Kje je napaka (1): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  481. Kje je napaka (2): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  482. Kje je napaka (3): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  483. Kje je zvezdica?: Reševalec mora natančno opazovati sličico in poiskati ustrezno izjavo.
  484. Kje leži lik?: Učenec poišče, kje se nahaja določeni lik in obenem utrjuje poimenovanje likov.
  485. Kje manjka j?: Reševalec poišče nepravilno napisane besede in jih popravi.
  486. Kje se je obrnil prvi ključ v ključavnici?: Reševalec rešuje kviz s pomočjo besedila.
  487. Kje se nahaja?: Niz 4 nalog, pri katerih učenci ugotavljajo položaj predmeta glede na druge predmete, obenem utrjujejo matematični jezik, like in barve.
  488. Kje shranjujemo vire?: Reševalec mora umestiti vire tja, kjer jih shranjujemo.
  489. Kje so naša mesta?: Klikni na buciko in prikazal se bo seznam mest. Klikni na ime mesta, za katerega meniš, da je pravo.
  490. Kje stanuje Darja?: Zabavna naloga za sprostitev. Kje živi Tone in kje Tine? Klikaj in išči podatke na sliki.
  491. Kje živi?: Reševaelc si pomaga z opazovanjem sličic in primerjanjem z besedilom.
  492. Kje živim?: Učenec ali skupina učencev se pomeri v konjski dirki v poznavanju rastlin, živali in okolij, v katerih živijo.
  493. Kje?: Kje je oznaka?
  494. Klic v sili (112): Narejeno po NPZ 2012 za 2.ocenjevalno obdobje.
  495. Kmečko gospodarstvo: KMEČKO GOSPODARSTVO - Križanka je sestavljena po besedilu učbenika Stari in srednji vek, DZS
  496. Kmet in povodni mož: Prispevek je namenjen branju otrok in dokazovanju razumevanja prebranega. Uporabljamo ga lahko pri utrjevanju, preverjanju ali ocenjevanju. lahko pa ga uporabimo tudi za delo pri dodatnem pouku. Vir: Drugo berilo za osnovne šole Hiša, hiška hiškica, zalozba Mladinska Knjiga, LJ 1994
  497. Kmetovanje: Namenjeno je branju z razumevanjem, saj po prebranem berilu učenci odgovarjajo na vprašanja.
  498. Kodrasti bišoni: Narejeno po NPZ 2008 ob koncu 2. obdobja.
  499. Koledar - stara slovenska imena: Zakaj potrebujemo koledar? Kakšna je razlika med rimskim in gregorijanskim koledarjem? Kdaj je travnik? Naloga je kar zahtevna, saj moraš najprej sestaviti sliko.
  500. Koledar: dnevi v tednu: Izberi ali vpiši pravilni dan v tednu.
  501. Količina, priprava, enota: Za naštete fizikalne pojme ugotovi ali so merske priprave, fizikalne količine ali merske enote.
  502. Količina, priprava, enota, (2): Za naštete fizikalne pojme ugotovi ali so merske priprave, fizikalne količine ali merske enote.
  503. Koliko (How many?): Križanka o količinah.
  504. Koliko denarja imam?: Preberi in zapiši zneske.
  505. Koliko je denarja?: Poznavanje vrednosti evro bankovcev in kovancev ter ugotavljanje skupnega zneska predstavljenega denarja.
  506. Koliko je tekočine?: Primerjanje in pretvarjanje merskih enot za prostornino.
  507. Koliko je ura?: Koliko je ura?
  508. Koliko je ura?: Na tej povezavi se učenci lahko učijo, koliko je ura. Lahko premikajo minutni kazalec in naravnajo uro glede na naša navodila. Možen je izpis časa v angleškem jeziku, ki ga po želji vključimo ali izključimo. Vključimo lahko tudi digitalni zapis časa. Ura ima posebej zapisane tudi minute, kar je dobrodošlo za učence 3. razreda.
  509. Koliko je ura?: Otroci s pomočjo računalnika osvojijo uro npr. 1:30
  510. Koliko je ura? : Naloga s poslušanjem. Reševalec posluša in nato umesti zvočni posnetek k pravi sličici.
  511. Koliko je ura?: Spletni kviz je namenjen poznavanju, branju in zapisovanju časa. Reši tudi: ŠE VEDNO NE POZNAŠ URE?
  512. Koliko je ura? (manj zapletena): To je manj zapletena ura. Lahko dodajamo po 1 minuto, 5 minut, 15 minut in 1 uro.
  513. Koliko kaže ura?: Vaja za utrjevanje "cele" ure.
  514. Koliko pik je na domini?: Preštej ali seštej, koliko je pik na domini.
  515. Koliko stopinj?: Med ponujenimi odgovori izberi pravilnega. Vir:http://eu.ixl.com/
  516. Koliko zlogov ima beseda?: Določi število zlogov in besede umesti v pravi stolpec. Pri prvi nalogi bo treba najbrž še šteti na prste, pri tretji in morda sedmi pa bo že vse letelo kar samo od sebe. In če najdeš napako, preveč ali premalo zlogov - piši mi, prosim!
  517. Kolikšen del celote? : Prepoznavanje delov celote.
  518. Kolišče - virtualna rekonstrukcija: Rekonstrukcija predstavlja pogled na koliščarsko naselje
  519. Kolišče - virtualna rekonstrukcija: Rekonstrukcija predstavlja pogled na koliščarsko naselje
  520. Kolobarniki, polži, školjke: Z reševanjem naloge učenci utrjujejo nove pojme in prepoznavajo živali.
  521. Končna ločila: Naloga je primerna za osvežitev prepoznavanja vrste povedi ali kot utrjevanje ob zaključku obravnave.
  522. Končni glas: Učenec išče pare sličic. Zadnja glasov v besedh sta enaka.
  523. Koruzna mineštra: Izdelano po NPZ 2011 ob koncu 3. izobraževalnega obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  524. Kosti in mišice: Naloga je namenjena utrjevanju snovi pri NIT - Človeško telo
  525. Kovačeva hvaležnost: Naloga je narejena po NPZ 2016 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  526. Kri in srce: Enostavna zgodbica z vprašanji, namenjena utrjevanju branja.
  527. Kristina Brenk: Mačji dom: Narejeno po NPZ 2013 za SLJ ob koncu 2. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  528. Križanka - glasbena vzgoja: Ob križanki učenci utrjujejo in ponavljajo načrtovane pojme in uporabljajo širši glasbeni besednjak.
  529. Križanka - obleka: Zabavna naloga
  530. Križanka o Argentini: S pomočjo zemljevida rešimo križanko. Naloga je namenjena zabavnemu spoznavanju snovi.
  531. Križanka okostje: Križanka za utrjevanje znanja o človekovem okostju. Reševalec si lahko pomaga z zapisom.
  532. Križanka Slovenski reki: Vsi reki se začnejo na črko V. Dopolni.
  533. Križanka živali: Zabavna naloga za sprostitev
  534. Križanka živali: Križanka je primerna za utrjevanje opismenjevanja, pravopisa ali pa kar tako - za motivacijo.
  535. Križanka živali: S pomočjo sličic rešujemo spletno križeanko
  536. Kronologija: Kaj je kronologija ...Zakaj rabimo koledar ...Kako so včasih šteli leta ...Koliko let traja stoletje ... Kaj so zgodovinska obdobja ...Kaj pomenijo kratice: p.n.št.
  537. Krščanstvo: KRŠČANSTVO - Križanka je sestavljena po besedilu učbenika Stri in srednji vek, DZS
  538. Kruh - uredi besedilo: Reševalec smiselno uredi besedilo.
  539. Krvni obtok: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. V besedilu so očitne napake, ki pa jih reševalec lahko najde, če besedilo bere z razumevanjem.
  540. Krvni obtok: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Ob kvizu je besedilo, v katerem lahko poiščemo odgovore na vprašanja.
  541. Krvni obtok: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Z urejanjem besedila v pravilnem vrstnem redu utrjujemo branje z razumevanjem.
  542. Krvni obtok - križanka: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Ob križanki je besedilo, v katerem lahko poiščemo odgovore. Utrjevanje znanja in spodbujanje branja z razumevanjem.
  543. Kuhajmo!: Na spletu najdemo ogromno strani, kjer lahko poiščemo ustrezen recept za pripravo hrane. Kaj vse iz objave izvemo, koliko sestavim moramo uporabiti, kje najdemo podatke, kdo objavlja recepte? Vse to in še malce zabave!
  544. Kuhajmo!: Reševalec skuša ugotovii, kateri vrsti jedi ustrezajo ilustracije
  545. Kulinarični simboli - spomin: Poišči pare!
  546. Kviz - rečni režim v Sloveniji (Modrijan, Geografija 9): S pomočjo besedila učenec utrjuje svoje znanje ali ga preverja. Dodan je SCORM paket za uporabo v vaši spletni učilnici.
  547. Kviz Družba smo mi: Kviz po obravnavani snovi. Prirejeno po učbeniku Družba smo mi 4 (Rokus Klett).
  548. Kviz o skladateljih: Prepoznaš skladatelje?
  549. Kviz o vodi: Dobro znana dejstva o vodi. Naloga je namenjena zabavi in utrjevanju.
  550. Kviz: Ali znam? (M. Reba: Kosilo - B. Hanuš: Pozdravljen, svet, 2. zvezek, DZS): Kvizna vprašanja so nadgradnja pojmov iz berila M. Reba: Kosilo (B. Hanuš: Pozdravljen, svet, 2. zvezek, DZS) in so namenjena širjenju splošne razgledanosti učencev.
  551. Kvizi, didaktične igre od 4 - 16 let: Odlično za utrjevanje angleščine, skozi različna podorčja, od zgodovine, geografije, matematike ... Stran BBC, katere namen je OBVEŠČATI, VZGAJATI, ZABAVATI, BOGATITI ŽIVLJENJE VSEM, in si prizadeva biti najbolj ustavrjalna spletna stran na svetu.
  552. La Fontaine: Miška in lev: Narejeno po NPZ 2007 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z NIS.
  553. Lastna imena: Naloga je primerna za utrjevanje prepoznavanja lastnih imen in s tem uporabe velike začetnice.
  554. Lastnosti metuljev: Reševalec opazuje sličice in reši kviz
  555. Lastnosti snovi: Lastnosti snovi umestijo k opisu.
  556. Lateralno razmišljanje: Lateralno mišljenje je potrebno za rešitev mnogih vsakdanjih problemov. Omogoča nam, da na situacijo pogledamo z različnih zornih kotov in poiščemo različne možne načine reševanja problemov. V naslednjih nalogah se ne zadovoljite s prvim preprostim odgovorom, ki se ga spomnite. Uporabljajte domišljijo, poskusite najti kar najbolj različne in domiselne rešitve in s pomočjo namigov ugotovite, kaj se je zgodilo v danih situacijah! Veliko zabave!
  557. Latvijska: Zaklad: Narejeno po NPZ 2012 (2. obdobje v prilagojenem izobraževalnem programu z NIS).
  558. Le professioni (Poklici): Sklop različnih nalog za učenje in utrjevanje besed (prepoznavanje, pisanje).
  559. Lega in razčlenjenost Evrope: Tematska križanka, vir: učbenik Geografija 7, MK
  560. Legenda o Ozirisu: Če reševalec želi uspešno rešiti nalogo, utrjuje branje z razumevanjem.
  561. Legenda o Ozirisu in Izis: Če želi reševalec nalogo pozitivno rešiti, mora besedilo prebrati z razumevanjem. Z iskanjem podatkov v besedilu utrjuje bralne sposobnosti.
  562. Lepa Angelika - Youtube: Feri Lainšček: Mislice - zbirka pravljic za Cankarjevo priznanje 2011-12. Prisluhnite pravljici Lepa Angelika, ki jo pripoveduje Vesna Radovanovič.
  563. Letni časi: Učenec utrjuje, kako si sledijo letni časi.
  564. Leto 1848: Tudi križanka je lahko ponavljanje in utrjevanje.
  565. Liho ali sodo število?: Kam spadajo dana števila: med liha ali soda?
  566. Lipicanec: Spletni kviz je narejen po NPZ 2016 v 6. razredu.
  567. Lisko v šoli: Narejeno po NPZ 2014 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom (Fran Saleški Finžgar: Gospod Hudournik).
  568. Literarni kviz: Kako dobro poznaš tuje in naše književnike/glasbenike/slikarje ter njihova dela?
  569. Ločevanje in zbiranje odpadkov: S pomočjo interaktivne naloge preverimo in utrdimo znanje o ločevanju, zbiranju in recikliranju odpadkov.
  570. Logične naloge z merjenjem količin: 14 logičnih ugank iz projekta Nauk.si, ki ga je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada Evropske unije in Ministrstva za šolstvo in šport
  571. Logične uganke: 24 logičnih ugank iz projekta Nauk.si, ki ga je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada Evropske unije in Ministrstva za šolstvo in šport
  572. Logične uganke s števili: 7 logičnih ugank iz projekta Nauk.si, ki ga je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada Evropske unije in Ministrstva za šolstvo in šport
  573. Ludwig van Beethoven: Narejeno po NPZ 2021 v 9. razredu.
  574. Maček je lačen: Reševalec opazuje dogajanje in skuša odgovoriti na vprašanja. Gibanje oči.
  575. Maček posebne sorte: Spletni kviz je narejen po NPZ 2007 ob koncu 3. obdobja.
  576. Mačja obara: Reševalec si pri reševanju kviza pomaga z besedilom na levi strani. Prebrati ga mora z razumevanjem, da bo lahko uspešno rešil naloge. Več kvizov na isto temo.
  577. Mačja obara: Reševalec mora primerjati obe besedil in iskati ustrezne besede. Utrjujemo gibanje oči in branje z razumevanjem. Kviz se nadaljuje.
  578. Magda Lojk: Dnevnik pajka Francija: Narejeno po NPZ 2010 (3. obdobje v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom).
  579. Mahovi - mini kviz: Kviz je zastavljen iz besedila o mahovih, učbenik Biologija 8, TZS. S klikanjem na napačne besede reševalec utrjuje znanje.
  580. Malce tega, malce onega: Naloga ni namenjena ocenjevanju ampak preverjanju svojega vedenja.
  581. Malce tega, malce onega 1: Nekaj vsakdanjih dejstve iz vsakdanjega življenja na Zemlji. Test za zabavo.
  582. Malce zgodovine: Nekaj zanimivih podatkov iz starega sveta
  583. Male tiskane črke - 1.del: Učenec uporablja pri branju prve male tiskane črke.
  584. Male tiskane črke - 2.del: Učenec pri branju uporablja vse male tiskane črke.
  585. Male tiskane črke n, u, h: Učenci ločijo v zapisu male tiskane črke u, n in h. Berejo besede s temi črkami in prenesejo besede na ustrezna mesta.
  586. Mamica Dravica: Spletni kviz z različnimi nalogami je primeren ob zaključku obravnave istoimenskega berila.
  587. Mamica Dravica: Reka Drava je pomembna za Korošce. Ta pripovedka pripoveduje o tem, kako so Korošci dobili kruh.
  588. Manjka črka v besedi: V danih besedah manjka črka. Učenci v kvizu izberejo ustrezno črko. V pomoč jim je slikovno-črkovna stavnica.
  589. Manjkajoče ure: Učenec dopolni zaporedje z ustrezno uro.
  590. Maratonec Miha : Klikni z miško na narobe zapisano besedo in popravi začetnice.
  591. Martinovanje: Zabavna naloga, namenjeja dopolnjevanju znanja o Martinovanju.
  592. Martinovanje, dopolnjevanje: Naloga je namenjena zabavnemu utrjevanju. POvezana je s prosojnico Martinovanje
  593. Martinovanje, kviz: Kviz je namenjen utrjevanju snovi
  594. Masa - merjenje: Zapiši odgovor oziroma označi pravilne trditve.
  595. Masa - merske enote - predstava (lažje naloge): Poišči vse pravilne odgovore
  596. Masa - merske enote - predstava (težje naloge): Poišči vse pravilne odgovore. Pravilnost rešitev preveri sproti.
  597. Mat 5 pisno množenje in deljenje dril: Kar nekaj učnih listov za utrjevanje pisnega množenja in deljenja v 5. razredu.
  598. MAT tekmovaje - vaje: Učenci samostojno na spletu rešujejo besedilne naloge.
  599. Matematična piramida (do 100): V prazne kvadratke vnesi rezultate. Če rešiš pravilno, se ti pokaže naslednja piramida z novimi števulu.
  600. Matematična piramida (do 20): V prazne kvadratke vnesi rezultate. Če rešiš pravilno, se ti pokaže naslednja piramida z novimi števulu.
  601. Matematična telovadba: Preverjanje znanja ob koncu 3. ali začetku 4. razreda.
  602. Matematične delavnice za nadarjene učence: Matematično nadarjeni učenci potrebujejo za svoj optimalni razvoj raznovrstne spodbude in mentorja/učitelja. Uporaba informacijsko-komunikacijske tehnologije je ena izmed dejavnosti, ki matematično nadarjenim učencem omogoča, da razvijajo svoje matematične sposobnosti, da so pozitivno naravnani do matematike in samozavestni pri njeni uporabi. Nadarjeni učenci ne le rešujejo različne matematične naloge, iščejo podatke, pripravljajo predstavitve matematičnih vsebin in raziskujejo, ampak naloge tudi sami sestavljajo npr. matematične križanke, rebuse, interaktivne naloge, različna zaporedja, naloge s števili in drugo. Pri delu seveda uporabljajo IKT tehnologijo.
  603. Matematične delavnice za nadarjene učence: Učenci rešujejo različne naloge: matematične križanke, rebuse, interaktivne naloge, ... Naloge so izdelane s programom HotPotatoes.
  604. Matematični Kenguru 1: Namesto nalog v papirni obliki lahko otroci rešujejo spletne naloge v računalniški učilnici ali doma. Naloge so namenjene pripravi na mat. tekmovanje Kenguru in sestavljene po vzoru nalog s prejšnjih tekmovanj. V ta sklop nalog sodijo še:Matematični kenguru 2,Matematični kenguru 3 in Matematični kenguru 4.
  605. Matematični Kenguru 2: Namesto nalog v papirni obliki lahko otroci rešujejo spletne naloge v računalniški učilnici ali doma. Naloge so namenjene pripravi na mat. tekmovanje Kenguru.
  606. Matematični Kenguru 3: Spletne naloge so namenjene pripravi na mat. tekmovanje Kenguru. Narejene so po starih tekmovalnih nalogah.
  607. Matematični Kenguru 4: 25 nalog v spletni obliki za reševanje v računalniški učilnici ali doma. Naloge so namenjene pripravi na mat. tekmovanje Kenguru.
  608. Matematični kviz - računske operacije: Učenec prebere in reši posamezne naloge
  609. Matematični pojmi: Poveži pojme
  610. Matematika malo drugače: Zaporedje, seštevanje in odštevanje malce težje.
  611. Matematika na spletu: Ko klikneš na izbrano ikono, lahko rešuješ pripravljene naloge. Tukaj najdeš večino šolske matematike.
  612. Matematika, ne jezi me: Igra Matematika, ne jezi me! je primerna za učence 4., 5. in 6. razreda, ki so že obravnavali teme iz učnega sklopa geometrija in merjenje. Primerna je za utrjevanje snovi pred preverjanjem znanja in ob koncu posameznega razreda ali triade. Učence še bolj motivira za učenje oz. za utrjevanje snovi, saj je ena od glavnih značilnosti didaktičnih iger ta, da jo uporabimo za doseganje učnih ciljev, njen glavni namen pa je zabava in zadovoljstvo.
  613. Matematika: e-učbenik: Testni primerek e-učbenika za matematiko v 4. razredu.
  614. Mavrica - Rainbow: Učenec prepoznava barve.
  615. Med antičnimi bogovi: Projekt ro.zrsss.si
  616. Medsebojna lega premic: Naloga služi prepoznavanju različnih vrst premic in matematičnemu zapisu njihove medsebojne lege.
  617. Medvedek ni nikoli pri miru: Reševalec mora uskladiti sličico in opis gibanja.
  618. Medvedki v kuhinji: Sličica na levi se spreminja. Reševalec jo opazuje, in odgovarja na vprašanja v zvezi z dogajanjem. Gibi oči.
  619. Mehkužci: Tematska spletna križanka, osnovana na besedilu učbenika Biologija 8, TZS
  620. Menjanje sličic: Ena izmed nalog iz publikacije Matematične naloge raziskave Timss 2011. Uporabimo jo lahko tudi pri dodatnem pouku.
  621. Merimo dolžino, širino in višino: Ker je naloga namenjena prvemu utrjevanju pretvarjanja merskih enot, je oblikovana tako, da imajo učenci možnost izbire odgovora. Reševanje zato poteka hitreje, hkrati pa vizualizacija rešitev omogoča boljše pomnenje.
  622. Merimo tekočine 2: Primerjanje in pretvarjanje merskih enot za prostornino.
  623. Merjenje in sile: Naloge za utrjevanje
  624. Merske enote za dolžino: Zabavna matematika
  625. Merske enote za dolžino: Naloga za urjenje in preverjanje predstav o merskih enotah, ki se nanašajo na dolžino.
  626. Merske enote za maso: Primerjanje in pretvarjanje merskih enot za maso.
  627. Mesta - države: Imena mest povlečemo v predalček z imenom države.
  628. Mia famiglia: Utrjevanje sorodstvenih vezi s pomočjo vislic.
  629. Miha Mate: Bosopeta druščina: Narejeno po NPZ 2006 ob koncu 2. obdobja.
  630. Miha Mate: Prekinjena predstava: Narejeno po NPZ 2018 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  631. Milan Jesih: Deseti raček: Spletni kviz je narejen po NPZ 2006 ob koncu 3. obdobja.
  632. Mini kviz Štirikotniki: Spletni kviz za utrjevanje znanja o štirikotnikih. Spodbuja logično razmišljanje oblike "Kvadrat je tudi trapez". Pozor: kviz se nikoli ne konča (igramo ga, dokler se ne naveličamo). Stran je že stara in slabo dela v novejših brskalnikih.
  633. Miroslav Košuta: Zmajček Zalogajček: Po prebrani pesmici še kratek kviz.
  634. Miško Kranjec: Zgodba o hvaležnosti: Preverjanje je narejeno po NPZ 2007 ob koncu 3. obdobja.
  635. Mlaka: Ob prispevku učenci spoznajo mlako. Pri tem spoznajo pomen življenja v in ob mlaki. Seznanijo se z rastlinskim in živalskim svetom mlake. Svoje znanje pokažejo z rešitvijo kvizov na to temo. V povezavi z mlako so v prispevku prisotne tudi uganke.
  636. Mm, dobro!: Zabavna križanka na spletu, za sprostitev.
  637. Množenje s 100 - Brez knjige: Učenci s pomočjo pripravljenih nalog preverijo množenje s 100. Vaje so pripravljene s spletnim orodjem Brez knjige. Če ste registrirani na spletni strani Brez knjige, lahko test vzamete iz javne knjižnice testov, ga dodelite svojemu razredu in po potrebi prilagodite.
  638. Množenje z 10 - Brez knjige: Učenci s pomočjo pripravljenih nalog preverijo množenje z 10. Vaje so pripravljene s spletnim orodjem Brez knjige. Če ste registrirani na spletni strani Brez knjige, lahko test vzamete iz javne knjižnice testov, ga dodelite svojemu razredu in po potrebi prilagodite.
  639. Množenje z večkratniki števila 10: Računi za utrjevanje množenja z včekratniki števila 10.
  640. Množim in delim z 10: Utrjevanje množenja in deljenja z 10.
  641. Moj dom: Sklop 8 nalog o hiši in prostorih v njej
  642. Moja družina: Narejeno po NPZ 2013 za SLJ ob koncu 2. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  643. Mojca Pokrajculja: Izberi ustrezen zaključek povedi.
  644. Moje telo: S pomočjo sličice in besedila lahko rešimo enostavno križanko. Vir: BBC.UK
  645. Moje telo: Kviz 30 vprašanj je narejen po NPZ 2008 - 2014 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom, vendar lahko služi tudi za preverjanje znanja po obravnavani snovi o človeškem telesu v 4. razredu.
  646. Možgani in vid: Naloga je narejena po NPZ za 9. razred leta 2016.
  647. Na igrišču: Reševalec opazuje situacijo na igrišču in s premislekom rešuje zabaven kviz
  648. Na igrišču - križanka: S pomočjo sičice rešimo križanko na spletu
  649. Na morju (Poišči pravo besedo): Reševalec primerja besede na levi z opisi na desni. Vadi gibe oči.
  650. Na športnem dnevu: Prepoznavanje in poprava napačno zapisanih besed.
  651. Na zapuščenem otoku: V 8 minutah se skušaj rešiti z otoka ...
  652. Načrt učilnice: Vprašanja ob ogledu Načrta učilnice v učbeniku Družba in jaz 1.
  653. Nadpomenke: Učenci besedam iščejo nadpomenke.
  654. Nagubana debelonožka: Če želimo pravilno odgovoriti na vpršanja, moramo prebrirati priloženo besedilo. Vprašanja se nizajo skladno z zaporedjem v besedilu. Namen: uporaba, razumevanje in učenje iz neumetnostnega besedila.
  655. Najbolj trapast kviz: Mislimo, da vemo, pa smo se najbrž zmotili!
  656. Najstarejše civilizacije: Križanka je sestavljena po besedilu učbenika Stari svet, Modrijan
  657. Največji, najglasnejši, najdaljši, ...: Zanimive informacije o različnih živalih.
  658. Naloge iz geometrije 1: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2011 za učence 4. razreda. Naloge lahko uporabimo tudi pri dodatnem pouku.
  659. Naloge iz geometrije 2: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2007 za učence 4. razreda. Naloge lahko uporabimo pri dodatnem pouku ali preverjanju znanja ob koncu šolskega leta.
  660. Naloge iz LUM 1: Spletni kviz je narejen po nalogah iz NPZ 2010 (naknadni rok) ob koncu 3. obdobja in uporaben za preverjanje ali ocenjevanje znanja.
  661. Naloge iz LUM 2: Spletni kviz je narejen po nalogah iz NPZ 2010 in uporaben tudi za preverjanje ob koncu 9. razreda.
  662. Naloge iz LUM 3: Naloge so narejene po NPZ 2016 in uporabne tudi za preverjanje ob koncu 9. razreda.
  663. Naloge iz tekmovanj: 8 nalog iz projekta Nauk.si, ki ga je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada Evropske unije in Ministrstva za šolstvo in šport.
  664. Naloge o glasbilih: Prijazno povabilo k poslušanju. Kombinacija risank s kvizom, za vsakogar nekaj.
  665. Naloge s števili 1: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2011 za učence 4. razreda. Naloge lahko uporabimo tudi pri dodatnem pouku.
  666. Naloge s števili 2: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2007 za učence 4. razreda. Naloge lahko uporabimo tudi pri dodatnem pouku.
  667. Naloge s tabelami: 6 nalog iz projekta Nauk.si, ki ga je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada Evropske unije in Ministrstva za šolstvo in šport.
  668. Naloge za utrjevanje angleščine:
  669. Napačna črka (1): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  670. Napačna črka (2): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  671. Napačna črka (3): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  672. Napačna črka (3): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  673. Napišem račun in odštejem do 10: Utrjevanje odštevanja v obsegu do 10.
  674. Napišem račun in odštejem do 5: Utrjevanje odštevanja v obsegu do 5.
  675. Napišem račun in seštejem do 10: Utrjevanje seštevanja v obsegu do 10 ob sličicah.
  676. Napišem račun in seštejem do 5: Utrjevanje seštevanja v obsegu do 5 ob sličicah.
  677. Naprednejše mnogocelične živali: Križanka je sestavljena po besedilu Biologija 8, TZS
  678. Narava: Snov se navezuje na učbenik NIT 4, založba Rokus Klett. Vaja je primerna za utrjevanje snovi.
  679. Naravne značilnosti pokrajine: Ob kvizu lahko učenci utrdijo ali preverijo svoje znanje o domači pokrajini njenih značilnostih. Narejeno po Družba so mi 4 (založba Rokus).
  680. Naravno ali grajeno okolje?: Učenec klikne na ustrezno besedo. Če je prava, se pod njo prikaže slikca.
  681. Naravno okolje - gorski svet: Učenci v prazna polja vpišejo imena rastlin in živali gorskega sveta. Pomagajo si lahko z učbenikom Naša ulica 3.
  682. Naravno okolje - travnik ( križanka): Učenci v križanko vpišejo ime rastline ali živali, ki jo prikaže sličica. Če je rešitev pravilna, se v spodnje polje zapiše rastlina, ki je ni v križanki. Narejeno po učbeniku DZS Naša ulica 4.
  683. Naravno okolje- gozd (pari): Učenec s klikom na prazno polje poišče pare. Naloga je narejena po učbeniku DZS Naša ulica 3.
  684. Naravnogeografske enote Slovenije: Naloge so namenjene utrjevanju. Posikati moramo pare, ki se ujemajo. (Geografija 9, Modrijan)
  685. Naravoslovje in tehnika: e-učbenik: Testni primerek učbenika v elektronski obliki za naravoslovje in tehniko v 4. razredu.
  686. Naravoslovne naloge TIMSS 2011 - 4. razred: Naravoslovne naloge za nižje razrede osnovne šole iz publikacije Mednarodna raziskava trendov znanja matematike in naravoslovja 2011. Vir: http://timsspei.blog.arnes.si
  687. Naravoslovne naloge TIMSS 2011 za višje razrede: Naloge iz publikacije Mednarodna raziskava trendov znanja matematike in naravoslovja 2011. Vir: http://timsspei.blog.arnes.si
  688. Naravoslovne naloge za nižje razrede Timss 2007: Kviz znanja je narejen po nalogah iz publikacije, ki je nastala v okviru projekta Mednarodna raziskava trendov znanja naravoslovja 2007.
  689. Nariši tabelo - Word: Kratek posnetek . vstavimo tabelo tako, da jo narišemo po meri. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  690. Nasprotja v matematiki: Poveži nasprotne matematične pojme.
  691. Nasprotne lastnosti:
  692. Nastananek Rima: Tematska spletna križanka, po besedilu učbenika Stari in srednji vek, DZS 2003
  693. Nastanek slovenskih mest: Križanka je sestavljena po besedilu iz učbenika Stari svet, Modrijan
  694. Nasvet za net: Naloga je narejena po NPZ 2011 ob koncu 2. obdobja.
  695. Naš žejni planet - spletna eko bralna značka: Ena od šestih spletnih nalog iz zbirke Zelena knjižnica.
  696. Naša družina: V besedilu poišči besede, ki so zapisane z napačno začetnico in jih popravi tako, da z miško klikneš na besedo.
  697. Naša zgodovina v 2 minutah: Zgodovina Zemlje in njenih prebivalcev v samo 2 minutah. Pretresljivo:iz niča v nič.
  698. Naše družine: Učenci v spustnem seznamu poiščejo odgovarjajoče pojme.
  699. Naše okostje: Naloga je namenjena učenju in utrjevanju. Vir: Urška Lunder, Biologija 9, Rokus 2005
  700. Naše pohištvo: Reševalec mora urediti sličice in ustrezne besede po parih. Velike tiskane črke.
  701. Naše ptice: Z reševanjem kviza učenci utrdijo prepoznavanje naših ptic. Z večkratnim reševanjem pa ima kviz lahko tudi vlogo samostojnega učenja v zvezi s prepoznavanjem.
  702. Naši prazniki: Iz spustnega seznama izberi praznik, ki ustreza sličici. Nato nadaljuj in določi praznikom datume.
  703. Navadna lisička: Narejeno po NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA 2020 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  704. Navodila za barvanje: Izdelano po NPZ 2010 ob koncu 3. izobraževalnega obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  705. Nekaj o možganih: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Z urejanjem besedila v pravilnem vrstnem redu utrjujemo branje z razumevanjem.
  706. Nekaj o rakih: Besedilo je potrebno popraviti. Poiskati vse napake in pravilno vpisati besede.
  707. Nekaj o slonih: Reševalec mora prebrati besedilo, če želi reševati kviz. Tudi če se prvemu branju izogne, mora piskati podatke v priloženem besedilu, če želi kviz uspešno rešiti. Spodbuda za uspešno branje.
  708. Nekaj o slonih (1): Reševalec med ponujenimi kljulnimi besedami išče ustrezno. Če želi vstaviti pravilno besedo, mora besedilo razumeti.
  709. Nekaj o znamkah: Prav gotovo si že pisal ali prejel pismo. Si se kdaj vprašal, kaj je pravzaprav tista sličica v desnem zgornjem kotu? Poslušaj, preberi, reši naloge.
  710. Nekaj vprašanj o Zemlji: Nekaj vprašanj o Zemlji. Vir: Enciklopedija Vprašanja in odgovori (Steve Parker, Brian Williams)
  711. Nekatere besede pišemo drugače, kot izgovorimo: Učenci poznajo nekatere besede, ki se drugače pišejo kot izgovarjajo.
  712. Nenavadna imena slovenskih gora in vzpetin: Slovenske gore imajo zanimiva imena. Poleg obočjanihnaletimo na imena, ki izhajajo tudi iz doživljanja prebivalcev, njihovih izkušnjah, navadah. Veliko zabave želim!
  713. Nepravilni glagoli Irregular Verb : Pripomoček za učenje nepravilnih glagolov.
  714. Nepravilni glagoli Irregular Verb Drill: Pripomoček za učenje nepravilnih glagolov. Kviz na spletu je namenjen učencem, učitelj pa si učne liste lahko tudi natisne. Pripomoček za učenje na pamet. "Flashcards" so namenjene memoriranju najpomembnejših nepravilnih glagolov v angleščini. Vsaka stopnja vsebuje dvajset nepravilnih glagolov. Ko si nekaj zapomnimo, lahko tisto kartico odstranimo in se učimo le še tiste, ki jih še ne znamo gladko.
  715. Nevarno vreme - eko bralna značka: Spletni kviz za eko bralno značko. Narejen po knjigi Nevarno vreme iz zbirke Pustolovec.
  716. Nevretenčarji: Vaja za utrjevanje
  717. NEWS STORIES/HEADLINES-MATCHING: VAJA IZ POVEZOVANJA DELOV ČASOPISNIH NASLOVOV
  718. Nigerija: Orinetacija in delo z zemljevidom.
  719. Nihanje: Odgovori na vprašanja, zapiši manjkajoče besede oziroma označi pravilne trditve.
  720. Noč čarovnic - Skopušni Jaka: Vprašalnik je navezan na elektronsko prosojnico Noč čarovnic. Uporabimo ga lahko kot dopolnilo ali samostojno nalogo.
  721. Noč čarovnic - Skopušni Jaka: Naloga je namenjena zabavnemu utrjevanju snovi. Povezana je s prosojnico Noč čarovnic.
  722. Nogometaš Zlatko Zahovič: Narejeno po NPZ 2014 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  723. Nogometna tekma: Če reševalec želi rešiti nalogo, mora z razumevanjem prebirati besedilo in ga smiselno povezati.
  724. Nova Zelandija: Reševalec išče v vseh smereh.
  725. Nova Zelandija (MK, 8): Križanka v povezavi z učbenikom. Spodbuda za učenje iz pisnih virov. (Geografija 8, MK 2003)
  726. Novi vek: Naloga je narejena s pomočjo učbenika Spoznavajmo zgodovino 6, Modrijan
  727. Novica - Slon je pobegnil: S pomočjo besedila rešujemo kviz.
  728. Numeri, numeri, numeri: Sklop nalog za utrjevanje zapisa števil do 100.
  729. O ptici, ki je zobala napake: Prispevek je namenjen logičnemu branju. Razumevanje pokaže z odgovori na vprašanja (da-ne). Druga naloga je namenjena popravi napak. Vir: Drugo berilo za osnovne šole Zvonec kliče, Ljubljana: Mladinska Knjiga, 1987
  730. Obiščimo hišo Simpsonovih: Z opazovanjem in primerjanjem utrjujejmo besedni zaklad in zapis
  731. Oblačila in dodatki: Križanka z oblačili in dodatki po učbeniku Project 4
  732. Oblika in zgradba površja: Križanko lahko uvrstite v svojo spletno učilnico. Namenjena je predvsem zabavnemu utrjevanju snovi.
  733. Obrnjena učilnica: POTOPIS: Delo z oz. v obrnjeni učilnici naj izvajajo učenci doma - najboljše ob koncu tedna, ker je tudi učenje razporejeno na 3 dni. Spoznavanje potopisa Z. Šeruge Indijanci brez perja je primerno kot začetno uvajanje dela v obrnjeni učilnici. Smiselno je, da učitelj opozori učence, da upoštevajo navodila in postopnost reševanja nalog. Učitelj v šoli na različne načine preveri uspešnost samo-učenja učencev.
  734. Ocenimo 1: Za konec šolskega leta pa še utrjevanje predstav o dolžini, teži in prostornini. Reši tudi: Ocenimo 2
  735. Ocenimo 2: Za konec šolskega leta pa še utrjevanje predstav o dolžini, teži in prostornini. Reši tudi: Ocenimo 1.
  736. Od 1 do 9 - 1. del: V prazna polja vnesi številke od 1 do 9, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
  737. Od 1 do 9 - 2. del: V prazna polja vnesi številke od 1 do 9, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
  738. Od 11 do 19 - 1. del: V prazna polja vnesi številke od 11 do 19, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
  739. Od 11 do 19 - 2. del: V prazna polja vnesi številke od 11 do 19, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
  740. Od 21 do 29: V prazna polja vnesi številke od 5 do 13, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
  741. Od 5 do 13: V prazna polja vnesi številke od 5 do 13, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
  742. Od 5 proti 1 - količine: Naloge so točkovane od 5 do 1.
  743. Od 7 do 15: V prazna polja vnesi številke od 7 do 15, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
  744. Od najmajšega do največjega števila: Učenec uredi števila do 10 od najmanjšega do največjega.
  745. Od največjega do najmanjšega števila: Učenec ureja števila od največjega do najmanjšega.
  746. Od rojstva do....: Učenec si izoblikuje predstavo o začetku, trajanju in koncu življenja. Sličice razporedi v pravilno časovno zaporedje.
  747. Odložišče (Word, Excel, Power Point): Odložišče deluje s standardnimi ukazi Kopiraj in Prilepi. Ko katerikoli elelemnt v dokumentu kopiram, se shrani v Officeovo odložišče. Iz njega lahko kopirani element prilepim kadar koli v kateri koli Officeov dokument. Zbrani elementi ostanejo v Officeovem odložišču ... Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  748. Odpadki in recikliranje - spletna eko bralna značka: Ena od šestih spletnih nalog iz zbirke Zelena knjižnica.
  749. Odstranjevanje ozadja slik - Power Point: Za preprosto igranje s slikami lahko uporabimo tudi PowerPoint. Ogledali si bomo, kako lahko skombiniram dve različni fotografiji v Skoraj umetniški učinek. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  750. Odštevanje: Na levi strani so računi seštevanja. Učenec prenese k računu pravo vsoto.
  751. Odštevanje do 10: Učenci na konkretni ravni odštevajo (s slikovnim materialom). Rešitve vpišejo v kvadratek za računom in kliknejo ok. Na koncu naloge se pojavijo rezultati in pravilne rešitve napačno izračunanih računov.
  752. ODŠTEVANJE DO 10 - 1.del: Učenci vadijo odštevanje v številskem obsegu do 10.
  753. Odštevanje do 100: V vajah so računi odštevanja do 100 brez prehoda.
  754. Odvisnosti - križanka: Po obravnavi snovi o odvisnostih lahko preverimo razumevanje pojmov s pomočjo križanke.
  755. Odvisnostim se moramo upreti: Kviz je pripravljen po učbeniku Družba in jaz 1 (Modrijan) in z njegovo pomočjo lahko učenci samostojno predelajo snov Odvisnostim se moramo upreti.
  756. Ogrožena narava - spletna eko bralna značka: Ena od šestih spletnih nalog iz zbirke Zelena knjižnica.
  757. Oko in vid: S pomočjo sličice in besedila učenec rešuje nalogo. Utrjuje znanje in sposobnost opazovanja, branja z razumevanjem.
  758. Olimpijske igre: Križanka je sestavljena po besdilu učbenika Stari svet, Modrijan
  759. Omarica: Spletni kviz je narejen po NPZ 2015 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  760. Onesnaženi planet - spletna eko bralna značka: Ena od šestih spletnih nalog iz zbirke Zelena knjižnica.
  761. Opazimo spremembe: Namen vaje je, da učenci opazijo spreminjanje narave.
  762. Opazuj, primerjaj, ugotovi ...: Reševalec mora dobro opazovati in preceniti položaj likov. Spodbujamo koncentracijo, sposobnost primerjanja in odločanja
  763. Opazuj, primerjaj, ugotovi ...: Reševalec mora dobro opazovati in ugotoviti, katera trditev ne drži.
  764. Opazuj, primerjaj, ugotovi ...: Kviz je prvi od treh na enako oz podobno temo. Spodbujamo sposobnost koncentracije, presoje in opazovanja.
  765. Opazujemo vreme: POVEŽI PARE
  766. Opis cirusov: Naloga je namenjena branju z razumevanjem. Reševalec mora urediti dele besedila.
  767. Opis predmeta: Naloga je namenjena uvajanju v poglavje opis predmeta (motivacija), lahko pa se uporabi tudi pri utrjevanju in ponavljanju snovi.
  768. Orientacija: Reševalec se skupaj s turistom sprehodi po mestuin se orientira.
  769. Orientacija: Kviz je primeren za utrjevanje, ponavljaje ali preverjanje znanja o orientaciji s pomočjo sonca, sence.
  770. Orientacija - Jure: Kviz je popestritev in utrjevanje orientacije v naravi
  771. Orientacija - kompas: Nekaj vprašanj v zvezi s kompasom.
  772. Orientacija v mestu: Reševalec se orientira s pomočjo prikaza mesat iz ptičje perspektive.
  773. Osebna izkaznica geometrijskih likov: Učenec vpiše v osebno izkaznico ime lika ter število oglišč in stranic.
  774. Oskrbnik živali v živalskem vrtu: Prirejeno po NPZ 2022 za učence v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  775. Osnovne računske operacije: Pripomoček za utrjevanje in preverjanje znanja osnovnih računskih operacij. V delovnem oknu pripomočka je ob zagonu prikazano kratko navodilo. Uporabnik prebere navodilo, postavi nastavitve in začne z uporabo. V nastavitvah je možno označiti več računskih operacij.
  776. Osnovne štiri računske operacije: Učenec/učitelj nastavi ustrezno računsko operacijo ali kombinacije le-teh (seštevanje, odštevanje, množenje, deljenje). Učenec rešuje dane račune, računalnik preverja rezultate, ki jih mora učenec rešiti ponovno po končanem računanju. Rayčunalnik mu tudi poda rešitve v predogled. Učitelj pa dobi uspeh učenca izračunan v odstotkih. Računalnik celo ponavlja račune, ki jih učenec ne zna.
  777. Oštevičevanje strani - Word: Dokumentom, ki so daljši od zgolj nekaj strani, je pametno dodati številke strani. Vsi vemo, kako zamudno je ponovno razvrščanje strani neoštevilčenega dokumenta, če nam je ta padel iz rok in se raztresel povsod naokoli. Ne dovolite, da bi se vam zgodilo kaj takega! Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  778. Otrok je rojen / A child is born: Fotografije švedskega raziskovalca na področju medicinske fotografije o čudežu življenja. Tudi na: http://static.scanpix.se/misc/bildspel/LennartNilsson/index.html
  779. Pa še malo geografije 1: Spletni kviz je narejen po NPZ 2007 in 2009 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  780. Pa še malo geografije 2: Spletni kviz je narejen po NPZ 2011 in 2013 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  781. Paesi del mondo (Države sveta): Kako dobro poznaš države sveta? V prazne okvirčke vpiši njihova imena v italijanščini.
  782. Panonske pokrajine: Križanka je namenjena utrjevanju. Vir: Geografija 9, Modrijan
  783. Panonske pokrajine: Podane so besede, ki jih mora reševalc umestiti na pravo mesto v besedilu. Naloga je namenjena utrjevanju. Vir: Geografija 9, Modrijan
  784. Parole di Natale: Z miško povleci besedo k pripadajoči slikici.
  785. Pasji dnevi: Vroča skrivanka - poišči besede v vseh smereh.
  786. Pavle Rožnik: Zamenjava: Prirejeno po NPZ 2022 za učence v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  787. Pavlihovi dolgovi: Narejeno po NPZ 2009 ob koncu 2. obdobja.
  788. Pedenjped: Preberi posamezne kitice pesmi iz pesniške zbirke Pedenjped in napiši naslov pesmi. Odgovori na vprašanja, oziroma izberi pravilen odgovor. Naloge, napisane z modro barvo, rešuj ustno ali v zvezek.
  789. Pegam in Lambergar: Gre za sklop dejavnosti pri obravnavi besedila Pegam in Lambergar v 7. razredu. Vsebuje uvodno motivacijo, ponovitev značilnosti ljudske pesmi, posnetek uglasbene pesmi, branje, dogajalno premico, dejavnosti po branju, definicijo romance ter določanje besednih figur. Zadostuje za dve učni uri.
  790. Pes Ago: Reševalec preveri razumevanje prebranega s pomočjo kviza
  791. Pes, ki piše - naloga na spletu: Ko izračunaš vsote in vpišeš črke, dobiš rešitev na zastavljeno vprašanje.
  792. Pesmi, ki smo jih peli v 4.r: Kako dobro poznajo učenci pesmi, ki jih pojejo?
  793. Peter in volk: Po ogledu glasbene pravljice lahko učenci naredijo še spletno nalogo, kjer morajo prepoznati glasbil, ki poosebljajo glavne osebe.
  794. Pisani živalski svet: Sklop 3 nalog za zabavno učenje in spoznavanje zanimivosti o živalih, ki jih do sedaj mogoče še nismo vedeli.
  795. Pismo: Za spletni kviz sem uporabila besedilo iz NPZ 2012 ob koncu 2. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  796. Pisno seštevanje do 10000: Utrjevanje pisnega seštevanja z dvema in več seštevanci.
  797. Pisno seštevanje do desetice: Naloga je kot dopolnilo in popestritev utrjevanju pisnega seštevanja do desetice.
  798. Pišem prve besede: Slika - beseda, Križanka - lažja, Križanka - težja, Premetanke, Izloči, dopiši, premeči
  799. Pišemo besede - 3: Iz danih črk se sestavljajo besede.
  800. Pišemo besede 1: Iz danih črk se sestavi beseda.
  801. Pišemo besede 2: Učenec iz danih črk sestavi besedo.
  802. Pišemo z J ali brez?: Katere besede so napisane pravilno, katere napačno? V katerih pišemo -j, v katerih pa ne?
  803. Pišimo pravilno - d ali t: Učenci zapisujejo nekatere besede, ki se drugače pišejo kot izgovarjajo.
  804. Plazilci - eko bralna značka: Spletni kviz za eko bralno značko. Kviz se nanaša na knjigo Plazilci iz zbirke Pustolovec.
  805. Plenilci - eko bralna značka 2: Spletni kviz, ki ga učenci rešujejo ob branju knjige Plenilci (zbirka Pustolovec).
  806. Ploščina - merjenje: Odgovori oziroma izberi pravilne trditve.
  807. Ploščina - merske enote - predstava (lažje naloge): Poišči pravi odgovor. Pravilen je le eden.
  808. Ploščina - merske enote - predstava (težje naloge): Poišči vse pravilne odgovore.
  809. Ploščine likov: Ugotovi, kateri lik pripada zapisani formuli za izračun ploščine.
  810. Ploščine štirikotnikov: Gradivo lahko uporabljate na spletu, lahko pa si naložite posamezne PP prosojnice in posamezne naloge v Excelu na svoj računalnik. Gradivo je lepše vidno, če uporabite možnost celoten zaslon (F11). Omogočeni morajo biti makroji v Excelu (nizka stopnja varnosti).
  811. Po železni cesti: Izdelano po NPZ 2018 v 6. razredu.
  812. Pobegle kolebnice: Nekatere povedi so pravilne, druge ne. Reševalec mora nadomestiti pravilno poved.
  813. Pobegle kolebnice (sestavi zgodbo): Besedilo je treba urediti po vrsti. (le prva polovica, kot v berilu)
  814. Pobegle kolebnice - uredi povedi: Uredi ključne povedi berila
  815. Pobegnimo s Piko Nogavičko: Narejeno po NACIONALNEM PREVERJANJU ZNANJA 2014 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  816. Podnebna kriza - spletna bralna značka: Ena od šestih spletnih nalog iz zbirke Zelena knjižnica.
  817. Pogovori: Reševalec mora urediti dele pogovora v smiselno zaporedje. Utrjujemo branje z razumevanjem.
  818. Pogum (Uporabljajmo slovar): Kaj pomeni beseda pogum? Kdo je George? Zakaj je dobil medaljo za pogum?
  819. Poigraj se z nenavadnimi živalmi: Zabavna igrica, iskanje parov
  820. Poimenovanje členov: Kako se imenujejo členi posameznih računskih operacij?
  821. Poišči besedo: Izberi besedo po pravilih, ki so napisana na vsaki strani. Ko vpišeš najdene črke, ti ostane nekaj praznih polj. Dopolni jih tako, da dobiš prevozno sredstvo.
  822. Poišči besedo 1: Utrjevanje gibov oči za spretnejše branje
  823. Poišči besedo 2: Naloga za spodbujanje gibov oči za boljše branje
  824. Poišči in popravi!: Reševalec mora poiskati in popraviti napačno zapisane besede.
  825. Poišči nadpomenke: Reševalec mora poiskati nadpomenko danim besedam
  826. Poišči napake: Reševalec primerja besedili in poišče napake. S sledenjem napak je primoran besedilo razumeti.
  827. Poišči napake: Reševalec primerja obe besedili in išče napake v drugem. Če želi napake odkriti, mora prebirati besdilo tako, da ga razume.
  828. Poišči napake (4): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  829. Poišči napake (5): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  830. Poišči napako (1): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  831. Poišči napako (2): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  832. Poišči podatke: Reševalec s pomočjo razpredelnice ob strani odgovarja na vprašanja. Cilj: branje z razumevanjem.
  833. Poišči, preberi, prečrtaj, zapiši: Poišči besede po navodilih in jih prečrtaj. Besede, ki ti ostanejo zapiši v ustrezen predalček. Preveri, če si izbrisal, izbrisala vse besede.
  834. Pojmi iz geografije 1: Naloga za sprostitev in spoznavanje pojmov
  835. Pojmi iz geografije 2: Naloga za sprostitev in utrjevanje pojmov
  836. Pojmovnik teorije glasbe: Zanimiva predstavitev glasbene notacije za najmlajše pa tudi za večje in predvsem tiste, ki obiskujejo nižjo glasbeno šolo.
  837. Poklici: Iščejo nekatere poklice.
  838. Poklici: Zabavna naloga na temo poklici
  839. Poklici: Iz spiska poklicev izberemo tistega, ki ustreza sličici.
  840. Poklici: Reševalec mora s pomočjo opisa poklica urediti zmešane črke in sestviti pravilno besedo ter jo vpisati.
  841. Poklici: Reševalec se mora odločiti, v kakšnem primeru potrebujemo koga, ki je po poklicu ...
  842. Poklici: S pomočjo sličic ugotavljamo poklice.
  843. Poklici: Učenec danim poklicem poišče žensko obliko.
  844. Poklici (Jobs): Križanka s poklici iz učbenika Project 4
  845. Polje in njiva: Prebiraj besedilo in dopolni praznine. Nato pritisni na gumb "Preveri", da preveriš svoje odgovore.
  846. Poljski zajec: Izdelano po NPZ 2018 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  847. Pomalem vse o Sloveniji: S pomočjo slik odgovarjamo na splošna vprašanja o Sloveniji.
  848. Pomanjševalnice: Učenec zraven danih besed napiše pomanjševalnice.
  849. Pomen besed: Vsaka beseda ima svoj pomen. Če posamezne združimo, dobimo tretjo ...
  850. Pomožne zgodovinske vede: Kakšne so značilnosti pomožnih ved, vzroki za razvoj posamezne vede, izvor imen posameznih ved, Kdo opravlja naloge, poklici...
  851. Popolna preobrazba: S pomočjo besedila in slik lahko rešimo kviz. Namen: branje z razumevanjem
  852. Popolna preobrazba: Reševalec s pomočjo besedila in animacije dopolni besedilo.
  853. Popolna preobrazba metulja: Prikaz popolne preobrazbe metulja monarha. Učenec si lahko najprej ogleda predstavitev in nato reši nekaj nalog.
  854. Popravi napake: Reševalec mora poiskati nepravilno zapisano besedo in jo popraviti.
  855. Poroka: Naloga je prirejena po delovnem zvezku Družba za četrtošolc(k)e, i2.
  856. Poslušaj in uredi:
  857. Pošastna poštevanka: Naloga je namenjena utrjevanju oz. preverjanju znanja.
  858. Poštevanka - deljenje: Z miško prenesi količnik k ustreznemu računu. Če si pravilno izračunal. števila izginejo.
  859. Poštevanka - dril kartice - posamezne cifre: Naloge so zastavljene tako, da jih lahko rešujemo za vsako številko posebej v različnih zaporedjih in mešano. Namenjena je začetnemu delu s poštevanko.
  860. Poštevanka - kartice za dril: Klikni na gumb Kartica. Pokazal se bo račun. Glasno povej odgovor in ga preveri s klikom na gumb R + R (Račun in rezultat). Pokazal se ti bo pravilni odgovor. Če si imel/a prav, klikni na gumb Že znam! in račun se bo izbrisal. Ko ne bo nobenega računa več, si zmagal/a! Poštevanko obvladaš do zadnje pike.
  861. poštevanka - mešano: Kviz je primeren za utrjevanje poštevanke do stopnje avtomatizma ali pa za preverjanje. Z njim lahko preverjamo hitrost in pravilnost računanja.
  862. Poštevanka - množenje: Z miško prenesi zmnožek ustreznemu računu. Če si pravilno izračunal. števila izginejo.
  863. Poštevanka - uredi pare: Utrjevanje poštevanke s pomočjo urejanja parov.
  864. Poštevanka na več načinov: Pripomoček za utrjevanje in preverjanje znanja poštevanke. V delovnem oknu pripomočka je ob zagonu prikazano kratko navodilo. Uporabnik prebere navodilo, postavi nastavitve in začne z uporabo.
  865. Poštevanka števil 2 in 4 - spomin: V igri Spomin se učenci učijo, utrjujejo ali ponavljajo poštevanko števila 2 in 4.
  866. Poštevanka števil 5 in 10 - spomin: Igra Spomin je namenjena učenju, utrjevanju ali ponavljanju poštevank števila 5 in 10.
  867. Poštevanka števila 10: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 10. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  868. Poštevanka števila 2: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 2. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  869. Poštevanka števila 3: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 3. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  870. Poštevanka števila 4: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 4. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  871. Poštevanka števila 5: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 5. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  872. Poštevanka števila 6: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 6. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  873. Poštevanka števila 6: V igri Spomin se učenci učijo, utrjujejo ali ponavljajo poštevanko števila 6.
  874. Poštevanka števila 7: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 7. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  875. Poštevanka števila 8: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 8. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  876. Poštevanka števila 9: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 9. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  877. Poštevanka števila 9 - spomin: V igri Spomin se učenci učijo, utrjujejo ali ponavljajo poštevanko števila 9.
  878. Poštevanka v križankah: Ponavljanje, utrjevanje ali preverjanje znanja poštevanke v 10 križankah.
  879. Poštna znamka: Naloga je namenjena utrjevanju sposobnosti branja z razumevanjem.
  880. Potence: Naloga za utrjevanje osnovnih pojmov
  881. Potovanje k Trubarju: Narejeno po NPZ 2016 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  882. Potovanje po primorskih pokrajinah Slovenije: Naloga je primerna za ponavljanje in utrjevanje ali za ugotavljanje predznanja. Narejena je na podlagi naslednjega delovnega zvezka: Senegačnik, J., Drobnjak, B. in Otič, M. (1999). Živim v Sloveniji. Modrijan, Ljubljana.
  883. Potovanje po ZDA: S pomočjo vprašanj učenec potuje po ZDA in pri tem spoznava nekatere posebnosti ZDA. prispevek je namenjen utrjevanju ali ponavljanju pri geografiji v 8. razredu pri poglavju Severna Amerika.
  884. Potujem po svetu: S pomočjo vprašanj učenec potuje po svetu in spoznava nekatere geografske zanimivosti.
  885. Poved - hrana: Učenec bere. Poved prenese k ustrezni sličici.
  886. Poved - sličica 1: Učenec bere. Poved prenese k ustrezni sličici.
  887. Poved - sličica 2: Učenec bere povedi. Vsako poved prenese k ustrezni sličici.
  888. Povedi: Učenec ob sličicah ustrezno dopolni povedi.
  889. Povedi: Dopolnjevanje po vedi z besedami. Le-te učenec sestavi iz danih črk
  890. Poveži pare: Reševalec mora poiskati ustrezne pare
  891. Povodni mož dobi prijatelja: Narejeno po Nacionalnem preverjanju znanja 2021 v 3. razredu.
  892. Poznam prve črke: Učenci v vajah utrjujejo poznavanje prvih naučenih (usvojenih) črk. ( I A N M T E)
  893. Poznam svoje berilo: Kviz je narejen po berilu Radovednih 5 za 4. razred.
  894. Poznamo skoraj vse male tiskane črke: Učenci berejo in pišejo z že znanimi malilimi tiskanimi črkami.
  895. Poznamo števila do 10: V vajah učenci štejejo do 10, urejajo števila do 10 in utrjujejo številske predstave do 10.
  896. Poznamo števila do 100: Učenci ugotovijo zaporedje in ga nadaljujejo. Določajo predhodnik, število ali naslednik danim številom.
  897. Poznamo vse glasove: Učenec poimenuj sličice. V vsaki nalogi označi tiste sličice, katerih beseda se enako začenja kot beseda za dano (prvo) sličico.
  898. Poznamo vse male tiskane črke: Že beremo in pišemo z vsemi malimi tiskanimi črkami.
  899. Poznamo že nekaj črk: v kvizu so uporabljene črke I, A, N, M,T,E, J, O, V, L, K, R, U.
  900. Poznaš pravljice?: Učenec sličice, na katerih so osebe iz pravljic, poveže z naslovi pravljic.
  901. Pračlovek (1): Kviz je primeren za frontalno delo, za uvod ali utrjevanje
  902. Praštevila in sestavljena števila: Danim številom določi, ali so praštevila ali sestavljena števila.
  903. Pravila upoštevamo vsak dan: Naloga je namenjena utrjevanju novih pojmov.
  904. Pravljice in pravljičarji: Po kvizu Pravljični kviz še spletna naloga, kjer moraš poiskati avtorja pravljice, ki jo je napisal.
  905. Pravljična urica: Narejeno po Nacionalnem preverjanju znanja 2019 v 3. razredu.
  906. Pravopisne vaje: Hrana, živali, predmeti - težke besede, V, iz, na, s, z
  907. Pravopisno težke besede: Iščemo in prepoznavamo napačno zapisane besede
  908. Pravopisno težke besede: Iščemo, prepoznavamo in popravljamo napačno napisane besede
  909. Pravopisno težke besede: Prepoznavamo napačno napisane besede in jih zapišemo pravilno.
  910. Prazgodovina: Naloga je je povzeta po besedilu učbenika Spoznavajmo zgodovino 6, Modrijan 2006
  911. Prebavila: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Reševalec mora primerjati besedilo s skico z označenimi organi. Dopolnjuje besedilo po vrstnem redu.
  912. Prebavila: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Reševalec mora s pomočjo skice in prejšnjega znanja uvrstiti imena organov v dopolnjevanko. Možnost vračanja na besedilo.
  913. Prebavila: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. V besedilu so očitne napake, ki pa jih reševalec lahko najde, če besedilo bere z razumevanjem.
  914. Prebavila: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Z urejanjem besedila v pravilnem vrstnem redu utrjujemo branje z razumevanjem.
  915. Prebavila: Povezovanje pojmov z opravljanjem njihove naloge.
  916. Prebavila: Dopolni povedi z manjkajočimi besedami in utrdi svoje znanje.
  917. Prebavila - križanka z besedilom na spletu: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Ob križanki je besedilo, v katerem lahko poiščemo odgovore. Utrjevanje znanja in spodbujanje branja z razumevanjem.
  918. Prebavila - kviz: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Kviz rešujemo s pomočjo besedila in oznak na skici. Reševalec mora slediti besedilu. Utrjevanje znanja in branja z razumevanjem.
  919. Prebavila in hrana: Naloga je primerna za ponavljanje in utrjevanje snovi o hrani in prebavilih.
  920. Preberi, razmisli, odgovori: Pred teboj je nekaj morda zapletenih ali pa enostavnih nalog. Pozabavaj se in skušaj rešiti probleme, ki smo jih zastavili.
  921. Prebiranje histograma: Reševaled se poglobi v rezultate ankete, histogram. Z njegovo pomočjo odgovarja na vprašanja.
  922. Prebivalci starega Egipta: Pri reševanju kviza si pomagamo s povezavo na Wikipedijo.
  923. Prečkanje reke: Prečkanje reke je vrsta nalog, kjer moramo na drugo stran reke prepeljati ljudi, živali ali predmete. Navadno imamo na razpolago majhen čoln ter omejitve, koliko ljudi (živali, ...) je lahko hkrati v čolnu in v kakšni družbi. Naloge so označene po težavnosti, vendar naj vas to ne zavede. Naloga, ki je za nekatere težka, je za druge lahka, in obratno. Zato se brez strahu lotite tudi tistih, ki so označene kot težje.
  924. Predalpske pokrajine: Naloga je namenjena utrjevanju. Vir: Geografija 9, Modrijan.
  925. Predalpske pokrajine: Naloga z dopolnjevanjem besedila je namenjena utrjevanju znanja. Vir: Geografija 9, Modrijan
  926. Predlog k/h: Vpiši pravilni predlog
  927. Predlog s/z: Brenčanje ose jo vedno tako zmede, da ne ve, kdaj naj vstavi predlog s in kdaj z. Najboljše bo, da jih vpišeš ti.
  928. Predlog s/z: Umesti pravilni predlog k izbrani besedi
  929. Predloga s/z in k/h: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju ustrezne rabe predlogov s/z in k/h. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo pravilno rešil ali ne.
  930. Predlogi: Naloga je primerna za utrjevanje uporabe predlogov.
  931. Predlogi s-z, h-k: Umeščanje besed k ustreznim predlogom.
  932. Pregovor (Bolje preprečiti kakor zdraviti): Reševalec razume pregovor, ga zna razložiti; uporaba miške; zabava
  933. Pregovor (Ne daj volku ovce pasti): Reševalec razume pregovor in ga zna pojasniti; branje z razumevanjem; uporaba miške; zabava
  934. Pregovori: Kviz je lahko namenjen le zabavi, lahko pa ga tudi uporabimo za nadgradnjo.
  935. Pregovori in reki: Trije kvizi, kjer mora reševalec poznati pregovore ali pa s poskušanjem ugotoviti, katera beseda je pravilna.
  936. Pregovori in reki: Zabavna naloga, namenjena spoznavanju slovenskih pregovorov in rekov.
  937. Pregovori malce drugače: Nalogo lahko rešujemo individualno, lahko pa jo uporabimo za frontalno delo. Uporabno za uvod v razredno uro, za sprostitev ...
  938. Prehodi v PowerPointu: Animacije in prehodi so odličen način s katerim pritegnem pozornost ali izboljšam videz predstavitve. Izberem diapozitiv in odprem zavihek Prehodi. V galeriji se mi prikažejo različni prehodi. S klikanjem na sličice lahko vidim učinek prehoda na izbranem diapozitivu. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  939. Prehrambena piramida: 2 nalogi, v katerih učenci umestijo živila v ustrezni zabojček.
  940. PREJ -POTEM: Poiščejo pare prej- potem. Lahko ustno utemeljujejo svoje pare.
  941. Prej, zdaj, potem: Učenci utrjujejo pri urejanju fotografij pojme prej, zdaj in potem.
  942. Premi govor: Naloga je namenjena preverjanju poznavanja pojmov spremni stavek in dobesedni navedek. V drugi nalogi preverjamo pretvorbo premega v odvisni govor.
  943. Premi in odvisni govor (obrnjeno učenje): Oglej si posnetek in reši naloge. Spoznaj različne zapise poročanega govora, uporabo ločil in narekovajev. Naloga je sestavljena iz video posnetka z razlago o načinih zapisa premega in odvisnega govora ter nekaj nalog. Posnetek lahko uporabite za obrnjeno učenje.
  944. Prepoznaj nasilje in ukrepaj!: Otrok preprozna nasilje, naj bo to fizično ali psihično poleg naloge je priporočilo za samopomoč.
  945. Prepoznaj zastave: Kaj je pravzaprav zastava? V Slovarju slovenskega knjižnega jezika smo našli opis. Uredi besede v smiselno poved. Nato te čaka kup nalog, s katerimi preveriš svoje sposobnosti opazovanja, izločanja, primerjanja. In mimogrede si lahko zapomniš nekaj zastav.
  946. Preprosti mnogocelični organizmi: Križanka je sestavljena po besedilu učbenika Biologija 8, TZS
  947. Preprosti mnogocelični organizmi:
  948. Preseljevanje ljudstev (Srednji vek): Tematska križanka je sestavljena iz besedila učbenika Stari svet (Modrijan)
  949. Present simple tense: Interaktivna vaja za utrjevanje časa Present simple
  950. Prešerna premetanka 1: Premeči črke in napiši pravilne besede. Vse besede so povezane z našim največjim slovenskim pesnikom.
  951. Pretvarjam merske enote za dolžino: Naloga je primerna za utrjevanje ob koncu ur, ki so namenjene pretvarjanju merskih enot za dolžino. Za uspešno reševanje morajo imeti učenci že utrjene osnovne dolžinske pojme in njihova razmerja.
  952. Pretvarjamo - prostornina: Pretvarjanje merskih enot za prostornino.
  953. Preverjanje znanja poštevanke: Sami si določimo čas za rešitev računov.
  954. Prevzete besede: Reševalec mora ugotoviti pravilen zapis sposojenk.
  955. Pridevniki: Sklop 6 nalog, v katerih učenci iz samostalnikov tvorijo pridevnike ter določajo vrste pridevnikov.
  956. Prijatelja na nogometni tekmi: Če reševalec želi rešiti kviz, mora besedilo prebrati za razumeanjem. Pri reševanju si lahko pomaga z besedilom. Utrjujemo branje.
  957. Prijava za Veselo šolo: Spletna naloga lahko služi za utrjevanje ali kot priprava na pisni preizkus znanja po obravnavani snovi.
  958. Prijava za vpis v srednjo šolo: NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom
  959. Prijazna kravica: Naloga je narejena po NPZ 2016 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  960. Prikazi - obrnjeno učenje: Posnetek je primeren za obrnjeno učenje ali kot uvod v snov. Učenci spoznajo vse vrste kombinatoričnih prikazov - puščični in drevesni prikaz, prikaz s preglednico. Po učbeniku Svet matematičnih čudes 5, založba DZS.
  961. Prikazi podatkov in vzorci 1: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2011 za učence 4. razreda. Naloge lahko uporabimo tudi pri dodatnem pouku.
  962. Prikazi podatkov in vzorci 2: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2007 za 4. razred. Naloge nam lahko služijo tudi pri dodatnem pouku.
  963. Prikazi podatkov in vzorci 3: Narejeno po NPZ ob koncu 2. obdobja. Naloge lahko uporabimo tudi pri dodatnem pouku.
  964. Prilagajanje besedila - Word: Kratek posnetek o možnosti prilagajanja besedila. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  965. Primerjaj: medved in volk: Kaj imata živali ali rastlini skupnega in kaj različnega? Pojme je treba razvrstiti v ustrezna okenca, nato pa lahko sličico sestavimo, jo natisnemo in pobarvamo.
  966. Primerjajmo dolžine: Primerjaj dolžine med seboj in vstavi ustrezni znak.
  967. Primerjamo dele celote: Učenec primerja po dva dela celote. Ob pravilnem rezultatu se mu pokaže sličica.
  968. Primorska mesta se pričkajo: Na vsaki strani je posnetek izjave enega od mest. Prisluhni mu in ugotovi, katero mesto se je oglasilo. Če boš kliknil/a na pravi grb in je torej odgovor pravilen, lahko nadaljuješ, drugače poskusi znova.
  969. Primorske pokrajine: Naloga je namenjena utrjevanju. Vir: Geografija 9, Modrijan
  970. Primož Suhodolčan: Pozor, pes!: Narejeno po NPZ 2010 (2. obdobje v prilagojenem izobraževalnem programu z NIS).
  971. Primož Trubar: Križanka za preverjanje znanja o Primožu Trubarju.
  972. Prisluhni - črka Ž: Učenec posluša besede in klikne na sličico z glasom Ž
  973. Prisluhni - črka Ž - zapis: Prisluhni besedam in izberi zapis besede. Po potrebi lahko posnetek ustaviš in nato spet nadaljuješ.
  974. Prisluhni odgovoru in najdi vprašanje: Ponavadi najprej vprašamo in potem iščemo odgovor. Tu pa je ravno nasprotno. Poslušaj odgovor in ugotovi, kakšno je bilo vprašanje.
  975. Prištevamo desetična števila: Učemci prištevajo desetična števila v številskem obsegu do 100.
  976. Problemi s starostjo: Učenci na podlagi danih podatkov sklepajo, koliko je kdo star.
  977. Problemske naloge: Zabavno reševanje zastavljenih problemov.
  978. Prometni kviz: Kako se obnašam kot pešec v prometu.
  979. Prometni znaki: Prepoznaj znake in jim določi namembnost
  980. Prostornina - enote - predstave (lažje naloge): Zapiši odgovor oziroma označi pravilne trditve.
  981. Prostornina - enote - predstave (težje naloge): Zapiši odgovor oziroma označi pravilne trditve.
  982. Prostornina - merjenje: Označi VSE pravilne odgovore.
  983. Protestantizem - reformacija: 25 nalog različnega tipa za preverjanje pridobljenega znanja za obdobje protestantizma.
  984. Protideževna juha: Po prebranem berilu učenec rešuje sklop nalog za utrjevanje besedišča in rabo velike začetnice.
  985. Protipomenke: Učenci iščejo besede z nasprotnim pomenom
  986. Protipomenke: Učenci danim besedam poiščejo in zapišejo protipomenke.
  987. Protipomenke - 1. vislice: Učenci na zabaven način iščejo protipomenke danim besedam.
  988. Protipomenke - 2. vislice : Danim besedam poišči protipomenke.
  989. Protipomenke - 3. vislice : S pomočjo vislic učenci iščejo protipomenke danim glagolom.
  990. Protipomenke ali besede z nasprotnim pomenom (Brez knjige): Poiščite par besedam.
  991. Protipomenke2: Učenci iščejo proti protipomenke
  992. Prst, spletni kviz: Spletni kviz o prsteh. Povezava na vse kvize na to temo.
  993. Prva ključavnica: Reševalec mora razumeti, kar prebere. Le tako lahko sestavi zapis.
  994. Prva ključavnica: Če želi reševalec rešiti križanko, mora natančno in z razumevanjem prebrati priloženo besedilo.
  995. Prva pomoč: V situaciji, v kateri se znajdeš, se bo treba odločiti, kako bi bilo najbolje nadaljevati. Vsaka odločitev te bo popeljala k naslednji nalogi blodnjaka. Če se boš vedno odločil(a) pravilno, ti bo blodnjak uspelo dokončati. Za rešitev imaš na razpolago pet minut. Pravilno se moraš odločati in rešiti življenje.
  996. Prve male tiskane črke: Učenci berejo povedi s prvimi malimi tiskanimi črkami. Dopolnjujejo povedi z manjkajočimi besedami. Pri sestavi besed jim je v pomoč sličica in črke iz katerih sestavijo manjkajočo besedo.
  997. Prve male tiskane črke: V nalogah so za branje in pisanje uporabljene male tiskane črke, ki jih obravnavamo najprej. To so: a,c,č,e,i,m,n,o,r,s,š,u,v,z,ž.
  998. Prvi glas: V besedah učenci izločijo prvi glas. Iščejo besede, ki se začenjajo enako.
  999. Prvi glas: Učenci v vajah iščejo enake prve glasove.
  1000. Prvi glas : Klikni na sličico in jo poimenuj. Dobro prisluhni prvemu glasu. Tvoja naloga je, da odpreš dve sličici, ki se začneta na isti glas. Nadaljuj toliko časa, dokler ne odkriješ vseh parov.
  1001. Prvi koraki v vesolju: Kratek pregled začetkov prodiranja človeka v vesolje. Kviz je namenjen učenju in utrjevanju.
  1002. Prvi zlog: Učenec sestavlja pare sličic, katerih besede se začenjata na isti zlog. Vaja je v 1. razredu primerna za dodaten pouk.
  1003. Prvotni organizmi: Tematska križanka po besedilu učbenika Biologija 8, TZS
  1004. Prvotni organizmi: Kviz je sestavljen po učbeniku Biologija 8, TZS 2001.
  1005. Ptice - neumetnostna besedila: Namenjeno je diferenciaciji ali pri dod.p. v 1. razredu. Učenci 2.razreda bodo večinoma to znali rešiti skoraj vsi. Zadnji dve nalogi uporabite za povezavo s spoznavanjem okolja.
  1006. Ptice - zabavna naloga: Poigraj se z določanjem delov ptičjega telesa tako, da z miško primeš posamezen pojem in ga poneseš na ustrezno mesto. In potem ... nadaljuj :-)
  1007. Ptice pozimi: O hranjenju ptic pozimi.
  1008. Ptiči: Naloga za sprostitev, uporaba miške,
  1009. Pust na Slovenskem: Kako dobro poznaš slovenske maškare? Poišči pare in jih z miško povleci skupaj.
  1010. Pust, pust, širokih ust: Reševanje naloge je primerno za utrjevanje znanja o slovenskih pustnih šemah in ločevanju med kulturnimi dediščinami različnih narodov.
  1011. Pustna premetanka: Premeči črke in najdi besedo za slovensko maškaro.
  1012. Pustni običaji: Nekaj najbolj tradicionalnih pustovanj in karnevalov, ki potekajo v teh dneh po Sloveniji.
  1013. Računalniški deli - naloga ujemanja: Poišči in poveži besede z računalniškimi deli.
  1014. Računalniško opismenjevanje: Črke, številke, znaki, besedilo
  1015. Računam do 10 (seštevanje): Zbrika nalog za utrjevanje seštevanja do 10.
  1016. Računam do 20 (odštevanje): Zbirka nalog za utrjevanje računanja do 20. Pri večini nalog je učenec po opravljenem delu nagrajen z igrico.
  1017. Računam do 20 (seštevanje): Zbirka naloga za utrjevanje računanja do 20. Pri večini nalog je učenec po opravljenih nalogah nagrajen z igrico.
  1018. Računam pisno (e-gradivo, vse štiri rač. operacije): Za delovanje vaj potrebujete Excel 2003 ali višjo verzijo. Makre morate omogočiti.
  1019. Računamo do 10: Učenci računajo v številskem obsegu do 10. V nekaterih računih je vključeno tudi število 0.
  1020. Računamo do 100: Učenci seštevajo in odštevajo v številskem obsegu do 100. Prištevajo in odštevajo enice.
  1021. Računamo s približki: Najprej poišči približni rezultat v stoticah ali tisočicah, nato izračunaj.
  1022. Računanje do 10 (odštevanje): Zbirka nalog za utrjevanje odštevanja do 10.
  1023. Računi brez in z oklepaji: Izračunaj račun in med danimi odgovori klikni na pravilnega. Nalogo lahko uporabimo tudi tako, da jo projiciramo na belo tablo, učenci pa rezultate zapišejo ali povejo, obenem pa lahko tekmujemo, kdo bo račun prej rešil.
  1024. Računske operacije z decimalnimi števili: Excelova preglednica z različnimi nalogami za usvajanje in utrjevanje znanja o računskih opracijah z decimalnimi števili, ki nudi takojšnjo povratno informacijo ter pojasnila v primeru napačnega reševanja. Učitelj lahko preglednico naloži na razredni računalnik. Izberi možnost Pogled -> Celoten zaslon. Varnostna nastavitev za makre mora biti nizka. Makri morajo biti omogočeni.
  1025. Raki: Reševalec mora razvrstiti povedi tako, da besedilo postane smiselno. Usklajevati mora že postavljeno besedilo z nadaljevanji.
  1026. Rastline: Zabavna naloga, delo z miško
  1027. Rastline in živali naših gozdov: Učenec pravilno umesti besedo h krogcu.
  1028. Rastline in živali okoli mojega doma: Naloge so namenjene ponavljanju in utrjevanju. Učenci prepoznajo živali in rastline, ki so na fotografijah.
  1029. Rastline in živali v naravnem okolju: Učenci s klikom na sličico povežejo rastlino ali žival z njenim okoljem.
  1030. Rastline v križanki: Naloge lahko uporabimo za uvodno motivacijo ali pri ponavljanju snovi o rastlinah iz naše okolice.
  1031. Raziskovalci: Prirejeno po NPZ 2019 v 6. razredu.
  1032. Raziskujemo človeško telo - seznam: Uvodna stran s skupino različnih nalog, ki pa jih lahko rešujemo vsako posebej. Izbiramo lahko iz seznama ali pa potujemo po nalogah, po želji jih lahko tudi preskočimo.
  1033. Različne igrice za različne namene: Obilica različnih nalog za različne starosti, spretnost računanja, prepoznavanja, risanja ...
  1034. Razmetana soba - sestavljanka: Sestavi sličico.
  1035. Razmišljaj in določi: Pozorno preberi navodila in opis. Nato določi, kdo je od kod, kaj je počel in koliko je star.
  1036. Razporedimo samostalnike: Ena od nalog, namenjena utrjevanju prepoznavanja vrste samostalnika. Naloga je popestrena s križanko.
  1037. Razredna nastava: Zbirka prispevkov in spletnih povezav za učenje na razredni stopnji, ki je delo hrvaških učiteljic in učiteljev.
  1038. Razumem, kar berem: Posodobljena spletna stran z množico odličnih nalog iz različnih področij.
  1039. Razumevanje besedila: Z nalogo lahko utrjujemo razumevanje besedila.
  1040. Razumevanje branja: Psička_odgovori: Učenci s pomočjo pripravljenih nalog preverijo razumevanje branja. Vaje so pripravljene s spletnim orodjem Brez knjige. Če ste registrirani na spletni strani Brez knjige, lahko test vzamete iz javne knjižnice testov in ga dodelite svojemu razredu. S tem pridobite zelo natančno povratno informacijo o uspešnosti reševanja za vsakega posameznega učenca. Učni list z besedilom lahko najdete na straneh učiteljske, lahko pa ga dobite tudi v knjižnici v reviji Kurirček, letnik 31, št. 9 (maj 1991), str. 19.
  1041. Razvoj biološkega znanja - raziskovalci: Tematska spletna križanka po besedilu učbenika Biologija 8, TZS
  1042. Razvrsti podatke v tabeli - Word: Kratek posnetek kako lahko v Wordu razvrstimo podatke po različnih kriterijih. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  1043. Realisti: Naloga povezovanja oz. prepoznavanja slovenskih realistov - kateri realist je na sliki.
  1044. Recept za lepilo in okrasni papir: Izdelano po NPZ 20017 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  1045. Recept za mačjo obaro: Reševalec sledi smiselnemu poteku besedila in ga sestavlja.
  1046. Rečni režimi v Sloveniji (Modrijan, Geografija 9): Naloga za učenje ali utrjevanje. Učenec si lahko pomaga s priloženim besedilom. Dodan je SCORM paket za uporabo v vaši spletni učilnici.
  1047. Rečni režimi v Sloveniji, utrjevanje (Modrijan, Geografija 9): Učenec mora urediti besedilo tako, da bo smiselno.
  1048. Renesansa: Kviz za preverjanje znanja o renesansi s poudarkom na renesančni književnosti.
  1049. Rime: Učenec sestavlja iz danih sličic in besed rime.
  1050. Rimska družba in gospodarstvo: Tematska križanka, povezan z bsedilom učbenika Stari in srednji vek, DZS 2003
  1051. Rimska država - Od kraljevine do drepublike: Križanka je sestavljena po besedilu učbenika Stari svet, Modrijan
  1052. Rimska država postane velesila: Tematska križanka, povezana z besedilom učbenika Stari in srednji vek, DZS 2003
  1053. Rimska kultura: Tematska križanka, povezana z besedilom učbenika Stari in srednji vek, DZS 2003
  1054. Rimska republika: Križanka je namenjena utrjevanju oz poglabljanju znanja o Starem Rimu.
  1055. Rimska svetovna država - Od republike k cesarstvu: Tematska križanka, povezana z besedilom učbenika Stari in srednji vek, DZS 2003
  1056. Rimska volkulja: Reševalec sestavlja zgodbo o volkulji.
  1057. Rimske številke: Učenec utrjuje zapis števil z rimskimi številkami in obratno. Reši tudi: Rimske številke 2.
  1058. Rimske številke 2: Učenec utrjuje zapis števil z rimskimi številkami in obratno. Reši tudi: Rimske številke.
  1059. Roald Dahl: Matilda: Učenci v praznine vnesejo pravilne besede. Dobljeno besedilo je strnjena obnova, ki jo lahko prepišejo v svoje zvezke.
  1060. Rojstvo Evrope: Kviz bolj za zabavo. Ker so poleg letnice v pravilnem časovnem razporedu, bo morda kaj ostalo ...
  1061. S ali z: Uporaba predlogov
  1062. S ali z kolesi?: Kratka zgodbica, v kateri moraš najti napačno zapisane predloge.
  1063. S ali z konjem?: S ali z? Kako se piše pravilno? Reši tudi to nalogo: H ali k konju.
  1064. S črko J ali brez nje?: Kdaj pišemo v besedah lj in nj, kdaj pa ne?
  1065. S hrano in pijačo okrog sveta: Nekaj zanimivosti o hrani in pijači, ki jih morda še niste vedeli.
  1066. Sadje - spomin: Igrica spomin
  1067. Sadje in zelenjava: Vaja za branje malih tiskanih črk.
  1068. Sadna poštevanka: Katero sadje je v tvoji košari? Izberi posamezno nalogo in reši račune. Preveri rešitve, črke ob rešitvah pa prepiši v križanko.
  1069. Sadovi zemlje - Primorski svet: Kaj pridelujejo v Primorju? Reši križanko, poišči besede.
  1070. Sadovnjak: Naloga je namenjena utrjevanju osvojene snovi
  1071. Samo Pirc: Fižolčki: Učenec najprej uredi besedilo. Nato rešuje še nekaj nalog na podlagi istega besedila.
  1072. Samo Pirc: Fižolčki: Učenec išče napake v besedilu in jih na ta ali oni način odpravi.
  1073. Samo Pirc: Fižolčki: Učenci sestavljajo povedi in skozi naloge obnovijo zgodbico.
  1074. Samostalnik: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so utrjevanju znanja o samostalniku. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  1075. Samostalnik, glagol, pridevnik: Razporediti moramo besede v ustrezen predalček. Računalnik nas opozori na napako z barvo.
  1076. Saša Vegri Jure kvak kvak - ilustrator Kostja Gatnik: Učenec po prebrani knjigi Saše Vegri Jure Kvak Kvak rešuje naloge.
  1077. Sem iz celic (Rokus, Biologija 9): Naloga je namenjena samopreverjanju ali utrjevanju. Tematske križanke in druge uganke so dober pripomoček za spodbujanje uporabe pisnih virov. Učencem na zabaven način približamo branje in razumevanje besedila in mu približamo učenje iz učbenika.
  1078. Sem simetričen?: Učenci med danimi predmeti oz.liki izberejo tistega, ki je simetričen.
  1079. Semenke: Naloga je primerna za utrjevanje snovi o semenkah pri NIT.
  1080. Sesalci: Nekaj zanimivih informacij o sesalcih.
  1081. Sesalci - eko bralna značka: Spletni kviz o sesalcih narejen za eko bralno značko, vendar uporaben tudi za poučevanje naravoslovja oz. biologije. Narejeno je po knjigi iz zbirke e.raziskovalec.
  1082. Sestava prebivalstva: Križanka omogoča, da ponovimo ključne pojme pri sestavi prebivalstva.
  1083. Sestavi povedi: Sestaviti je potrebno smiselne povedi.
  1084. Sestavi povedi: Naloge so namenjene utrjevanju branja in razumevanju prebranega. Pripravljene so s spletnim orodjem Brez knjige. Če ste registrirani na spletni strani Brez knjige, lahko te vaje vzamete iz javne knjižnice testov in jih dodelite vašemu razredu. S tem pridobite zelo podrobno povratno informacijo o uspešnosti reševanja posameznega učenca. Navodila za dodeljevanje testov najdete na spletni strani
  1085. Sestavi sliko: Sestavi sliko in ugotovi, kaj prikazuje
  1086. Sestavi sliko: Sestavi sliko in ugotovi, kaj prikazuje
  1087. Sestavi sliko: Sestavi sličico. Rešitev te popelje k izbiri zabavnih nalog.
  1088. Sestavi uganke: Reševanje malo drugače. Rešitev je dana, uganke moramo sestaviti.
  1089. Sestavi, odgovori: Reševalec mora najprej sestaviti sličico, nato pa odgovoriti na vprašanja.
  1090. Sestavimo besedo: Deluje v Internet Explorerju. Igrica ima sicer navodila v angleščini vendar uporablja slovenske besede. Reševalec prebere besedo in jo potem sestavi s klikanjem na pravilno zaporedje črk, ki so med seboj povezane. Trening za gibe oči.
  1091. Sestavimo sliko: Nastaja zbirka sestavljank, kjer učenec lahko izbira sliko in jo sestavi na več možnih načinov. Naloge so primerne tudi za IT. Če potrebujete svojo sestavljanko, pošljite sliko in v kratkem času bo na razpolago.
  1092. Sestavimo zgodbico : Prisluhni in klikni. Naloge so namenjene utrjevanju branja. Prvi sklop nalog s sličicami ti pomaga uriti gibanje z očmi ter  prilagajanje slušnega vtisa s slikovnim. V drugem sklopu poslušaj in hkrati beri besedilo. Ko naletiš na napačno besedo, jo s klikom popravi.  S tem vadiš razumevanje prebranega in usklajevanje vidnega s slišnim.
  1093. Sestavljajmo stavke: Klikni na besedo v vsakem stolpcu in skušaj sestaviti čimveč povedi. Ustvariš lahko 37 različnih stavkov!
  1094. Sestavljeni računi: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke in seštevanja in odštevanja do 100. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  1095. Sestavljeni računi: Nalogo lahko rešujejo učenci individualno, lahko pa jo uporabimo tudi tako, da jo projiciramo na belo tablo in tekmujejo, kdo bo račune prej in pravilno rešil.
  1096. Seštevanje celih števil: Program ponudi po 5 naključnih računov s pripadajočimi rešitvami ter statistiko pravilnosti reševanja. Ker vsebuje makroje – gumba »Novi računi« in »Preveri rešitev« , je za pravilno delovanje potrebno namestiti certifikat (skason) ali stopnjo varnosti v excelu nastaviti na »srednja« (orodja/ makro/ varnost/ srednja) ter tako omogočiti makroje. Najbolje je, da po končanem reševanju ne shranite sprememb.
  1097. Seštevanje do 10: Na levi strani so računi seštevanja. Učenec prenese k računu pravo vsoto.
  1098. Seštevanje do 10: Učenci na konkretni ravni odštevajo (s slikovnim materialom). Rešitve vpišejo v kvadratek za računom in kliknejo ok. Na koncu naloge se pojavijo rezultati in pravilne rešitve napačno izračunanih računov.
  1099. Seštevanje do 10: Učenci na konkretni ravni seštevajo (s slikovnim materialom). Rešitve vpišejo v kvadratek za računom in kliknejo ok. Na koncu naloge se pojavijo rezultati in pravilne rešitve napačno izračunanih računov.
  1100. Seštevanje do 10 - 1.del: Učenec računa v štwevilskem obsegu do 10.
  1101. Seštevanje do 10 - 2.del: Učenec računa v številskem obsegu do 10.
  1102. Seštevanje do 10 - UVOD: Učenci prenašajo h konkretnim primerom ustrezne račune seštevanja do 10.
  1103. Seštevanje do 100: V vajah so računi z dopolnjevanjem do desetičnega števila.
  1104. Seštevanje in odštevanje do 20: Učenci seštevajo in odštevajo v številskem obsegu do 20 brez prehoda
  1105. Seštevanje in odštevanje do 20: Računi seštevanja in odštevanja do 20 s prehodom.
  1106. Seštevanje ulomkov: Program ponudi po 5 naključnih računov s pripadajočimi rešitvami ter statistiko pravilnosti reševanja. Ker vsebuje makroje – gumba »Novi računi« in »Preveri rešitev« , je za pravilno delovanje potrebno namestiti certifikat (skason) ali stopnjo varnosti v excelu nastaviti na »srednja« (orodja/ makro/ varnost/ srednja) ter tako omogočiti makroje. Najbolje je, da po končanem reševanju ne shranite sprememb.
  1107. Severna Afrika, Azija: Reševalec ugotavljam imena in umestitev posameznih držav. Igrica nima ocenjevanja, tako da s pomočjo poskusov izboljšamo svoje znanje.
  1108. Severna Amerika: Tematska spletna križanka po učbeniku MK Geografija 8, namenjena utrjevanju
  1109. Simetrija: Učenci utrjujejo pojem simetrije s prepoznavanjem simetričnih oblik in določanjem števila simetral.
  1110. Sistem živih bitij: Tematska križanka, po besedilu učbenika Biologija 8, TZS
  1111. Sistem živih bitij:
  1112. Sklepajmo: Reševalec skuša s pomočjo odgovorov sklepati na vzrok.
  1113. Skloni (kartice za dril): Skupina nalog za utrjevanje vrstnega reda in imen sklonov.
  1114. Skrči dokument na eno stran - Word: Imam dokument, v katerem moj podpis pade na naslednjo stran, kar je zelo moteče. Kako to urediti tako, da mi ne bo treba brisati del besedila, spreminjati velikost pisave ali širiti strani. Uporabila bom ukaz Skrči na eno stran.
  1115. Skrite besede pod košem - naloga na spletu: V mreži se skrivajo besede, povezane s košarko.
  1116. Skupaj nam je lepše: Naloga je namenjena utrjevanju znanja.
  1117. Slavko Pregl, slovenski pisatelj, založnik in urednik: Naloga je narejena po NPZ 2010 ob koncu 2. obdobja.
  1118. Slikovno-črkovna stavnica: Učenci lahko rešujejo naloge tudi brez poznavanja črk, saj jim je v pomoč slikovno- črkovna stavnica na začetku. Po vsaki opravljeni nalogi se vračamo na začetek preko vsebine.
  1119. SLJ - Zapišem pravilno 3: Naloga je primerna za dodatno vajo/utrjevanje pravilnega zapisa določenih besed.
  1120. SLJ -Zapišem pravilno 1: Vaja je primerna za utrjevanje pravopisno težjih besed.
  1121. SLJ -Zapišem pravilno 2: Vaja je primerna za utrjevanje pravopisno težjih besed.
  1122. Slova na izi: Besedilo v navodilu: Razlage v učbenikih so včasih zapletene in razvlečene in polne pametnih izrazov, da se je čez vse zapisano težko prebiti. Najhuje pa je, da gre, vsaj pri slovenski slovnici, za preproste stvari, ko jih enkrat razumeš. Vsakdanje, ker jezik govorimo in ga poznamo. Filmčki SLOVA NA IZI bodo marsikomu v pomoč.
  1123. Slovar: Primerno za širjenje in utrjevanje besednega zaklada. Možne dodatne naloge: napišejo naj povedi, ki bodo vsebovale besede z ene strani (6 besed - 6 povedi). Napišejo poved, ki vsebuje vsaj dve besedi (ali več) hkrati.
  1124. Slovenija se predstavi: Kaj vse lahko predstavi Slovenijo? Lahkotna naloga za zabavo.
  1125. Slovenska imena mesecev: Včasih so se uporabljala slovenska imena mesecev, potem pa so jih spodrinila tista, ki jih uporabljamo danes. Kako dobro jih poznaš? Klikni na ustrezne pare.
  1126. Slovenska ljudska: Bogata in uboga sestra: Narejeno po NPZ 2011 ( 2. obdobje v prilagojenem izobraževalnem programu z NIS).
  1127. Slovenska ljudska: O štirih godcih: Narejeno po NPZ 2008 (3. obdobje v prilagojenem izobraževalnem programu z NIS).
  1128. Slovenska mesta - anagrami: Pred teboj je nekaj premetank iz imen slovenskih mest. Pozabavaj se!
  1129. Slovenska mesta in reke: Zabavna naloga za sprostitev ali za vajo dela z miško
  1130. Slovenske pustne šeme: Naloga, povezana s prosojnico Pust avtorice M. Pozvek.
  1131. Slovenske reke: S pomočjo razpredelnice izvemo nekaj o dolžini naših rek
  1132. Slovenske vzpetine: Poiskali smo nekaj slovenskih vzpetin s posebnimi imeni. V mrežah poišči hecna imena in jih označi.
  1133. Slovenski državni prazniki: Učenci vpišejo ustrezna poimenovanja za posamezne praznike. Primerno za utrjevanje.
  1134. Slovenski kulturni praznik: Kviz je primeren za utrjevanje znanja o slovenskem kulturnem prazniku in dveh - za slovenski jezik - najpomembnejših možeh ali kot uvodno preverjanje - pred obravnavo
  1135. Slovenski prazniki: Izberi ali vpiši, na kateri dan praznujemo določeni praznik
  1136. Slovenski pregovori: Niz 3 nalog, kjer moraš poiskati manjkajoči del pregovora.
  1137. Slovenski priimki (1): Ugibajmo, kako so nastali priimki.
  1138. Slovenski priimki (2): Reševalec mora umestiti priimek glede na besedilo.
  1139. Slovenski reki (dopolnjevanje): Zabavna naloga. Reševalec dopolnjuje slovenske reke (pregovore).
  1140. Snovi: Lastnosti snovi. Reševalec s pomočjo opisov skuša ugotoviti pravilni odgovor.
  1141. Snovi v naravi: Učenci bodo s pomočjo kviza preverili in utrdili svoje znanje o snoveh iz učnega sklopa Snovi. Kviz je sestavljen po učbeniku Od mravlje do sonca založbe Modrijan.
  1142. Snovi v naravi - MK: Spletna križanka. Na voljo je tudi v wordu na uciteljski. Prilagojeno za Učbenik Raziskujem in ustvarjam 5, Mladinska knjiga.
  1143. Sonce, Zemlja, Luna: V kvizu lahko tekmuješ sam proti računalniku ali pa se pomeriš s svojimi sošolci.
  1144. Sončeva pega: Narejeno po NPZ 2006 ob koncu 2. obdobja.
  1145. Sopomenke: Reševalec mora najti ustrezno besedo in jo umestiti na pravo mesto
  1146. Sopomenke: Učenci iščejo besede z enakim pomenom
  1147. Sopomenke: Učenci danim besedam poiščejo in zapišejo sopomenke.
  1148. Sopomenke - 1. vislice: S pomočjo vislic učenci iščejo sopomenke danim besadam (samostalnikom). Naredi tudi Sopomenke 2 in Sopomenke 3.
  1149. Sopomenke - 2. vislice: Danim besedam (pridevnikom) poišči sopomenke.
  1150. Sopomenke - 3. vislice: Učenci na zabaven način iščejo sopomenke danim besedam (glagolom).
  1151. Sorodniki: Iščite v vseh smereh. Naloga za sprostitev, zabavo in koncentracijo. Uporaba miške.
  1152. Sošolci iz 3.a: Na vprašanja odgovarjamo s pomočjo besedila in opazovanja.
  1153. Spletni izziv - Virtualno potovanje po Angloameriki (uvod): Za diplomsko nalogo sem preizkušala/opisovala/analizirala metodo kombiniranega poučevanja, t.i. spletni izziv (webquest). Učenci (vsak sam ali v paru) virtualno potujejo po Angloameriki in odgovarjajo na vprašanja ter vpisujejo zahtevano v nemo karto. To je raziskovalna aktivnost pri kateri večina ali vsi podatki prihajajo iz svetovnega spleta. Mnenja, komentarji, pripombe bodo izjemno dobrodošle.
  1154. Spletni kvizi - angleščina kot drugi jezik: Veliko kratkih, zabavnih kvizov - živali, ljudje, okolje, pisanje, branje, slovnica.
  1155. Spletni kvizi v angleščini: Zabavne naloge za utrjevanje angleščine.
  1156. Spletni kvizi v angleščini: Kvizi z različnih področij, utrjevanje angleškega jezika
  1157. Spletni kvizi za začetnike - angleščina: Veliko kratkih kvizov za zabavno utrjevanje angleščine. Poklici, družina, besedni zaklad, branje, pisanje.
  1158. Spol samostalnika: Besed je potrebno umestiti v ustrezen predalček. Takojšnja povratna informacija.
  1159. Spomin: S klikanjem na sličice skušamo najti pare.
  1160. Spomin: S klikanjem na sličice skušamo najti ustrezne pare.
  1161. Spomin - besede: Deluje v Internet Explorerju. Igrica je namenjena sicer zabavi, vendar spodbuja tudi spretnosti branja. Navodila so v angleščini, besede pa so slovenske. Igra lahko en igralec ali par.
  1162. Spomin - geometrijski liki in telesa: Učenci iščejo v igri pare: beseda - sličica.
  1163. Spomin - igrica: Z igrico spomina spoznajo nekaj angleških besed
  1164. Spomin - igrica: Sprostitvena igrica za prosti čas
  1165. Spomin - igrica: Naloga za sprostitev
  1166. Spomin - poštevanka števila 3: V igri Spomin se učenci učijo, utrjujejo ali ponavljajo poštevanko števila 3.
  1167. Spomin - poštevanka števila 7: V igri Spomin se učenci učijo, utrjujejo ali ponavljajo poštevanko števila 8.
  1168. Spomin - poštevanka števila 8: V igri Spomin se učenci učijo, utrjujejo ali ponavljajo poštevanko števila 8.
  1169. Spomin - prometni znaki: Učenci iščejo enake pare - prometne znake.
  1170. Spomin - prvi, zadnji glas: Učenci iščejo take pare, kjer je prvi glas prve besede enak zadnjemu glasu druge besede. Igra je zahtevnejša in je primerna za dodaten pouk.
  1171. Spomin - računalnik: Učenci v igri spomin zabavajo.
  1172. Spomin - šola: V igri spomin iščejo enake pare. Poimenujejo šolske potrebščine.
  1173. Spomin - števila do 5 : učenci iščejo pare in utrjujejo številske predstave do 5.
  1174. Spomin - ure: Učenec spoznava vrste ur. Išče enake pare.
  1175. Spomin - vozila: Učenec poimenuje prometna sredstva. Išče enake pare.
  1176. Spomin - vreme: Učenec igra igro spomin in ob tem utrjuje vremenske znake.
  1177. Spomin - zadnji glas: V igri spomin učenci iščejo take pare, da sta enaka zadnja glasova. Igra je bolj zahtevna.
  1178. Spomin - zadnji, prvi: Učenci iščejo take pare, kjer je zadnji glas prve besede enak prvemu glasu druge besede. Igra je zahtevnejša in je primerna za dodaten pouk.
  1179. Spomin -prvi glas: V igri spomin se sestavljajo pari, ki imajo enak prvi glas. Naloga je zelo zahtevna, saj se mora reševalec odsredotočiti tako na sličico kot tudi na ustrezni glas, s katerm se beseda začne.
  1180. Spoznajmo možgane: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Ob kvizu je besedilo, v katerem lahko poiščemo odgovore na vprašanja.
  1181. Spoznajte Excel 2010: Cilji: upravljati datoteke v pogledu Microsoft Office Backstage, dokončati osnovna, vsakdanja opravila, kot sta oblikovanje podatkov in dodajanje vrstic in stolpcev, poiskati ukaze za zahtevnejša opravila, kot sta ustvarjanje grafikonov in uporaba funkcij, dodati gumbe za najljubše ukaze v svojo orodno vrstico in delati v Excelu 2010 in starejših različicah hkrati.
  1182. Spoznajte se s Power Pointom: Ta tečaj je primeren za vas, če želite nadgraditi PowerPoint 2003 ali starejšo različico na PowerPoint 2010. Če želite nadgraditi PowerPoint 2007, boste verjetno želeli izvedeti le, kakšne so nove funkcije programu PowerPoint 2010. Priporočamo, da preberete članek z naslovom Novosti v programu PowerPoint 2010.
  1183. Spoznajte Word 2010: Cilji: hitro najti priljubljene ukaze na traku, razumeti, kako se je meni Datoteka razvil v pogled »Microsoft Office Backstage«, izvajati osnovna opravila, kot so oblikovanje, shranjevanje in tiskanje, in delati v programu Word 2010 in starejših različicah programa Word.
  1184. Spoznavajmo besede: Manj znane besede ali fraze.
  1185. Spoznavajmo zgodovino: NALOGE SO ŠE VEDNO V NASTAJANJU, PROSIM ZA RAZUMEVANJE! Z reševanjem različnih interaktivnih nalog skušamo na sproščen način približati zgodovino. Naloge so še v nastajanju. Vsak komentar je dobrodošel!
  1186. Spoznavajmo zgodovino - ključne besede : Ključne besede, razvrščene ob strani, poišči v mreži. Klikni na prvo črko in vleci z miško do konca besede. Beseda bo označena, v seznamu pa prečrtana.
  1187. Spreganje glagolov v sedanjiku: V prazno polje vpiši pravilno obliko glagola v sedanjiku.
  1188. Sprehod po Evropi: Nekaj splošnih dejstev o Evropi. Namen kviza ni preverjanje, temveč seznanjanje z nekaterimi splošno znanimi dejstvi.
  1189. Spremembe snovi: Spletni kviz v Flashu. Vsebuje interaktivne naloge z možnostjo popravljanja in tiskanja statiske reševanja. Primerno za ponavljanje in utrjevanje znanja. Dela tudi pri počasnejših internetnih povezavah.
  1190. Spretnost v uporabi miške: Začetniki v uporabi računalnika si s to spletno stranjo pridobijo spretnost v uporabi miške. Navodilo za uporabo je dostopno iz menija v pripomočku. Meni je dostopen le v prvih sekundah po zagonu, ker pripomoček potem samodejno preide v izvajanje in onemogoči dostop do menija.
  1191. Spretnost v uporabi tipkovnice: Začetniki v uporabi računalnika si s to spletno stranjo pridobijo spretnost v uporabi tipkovnice. Navodilo za uporabo je dostopno iz menija v pripomočku. Meni je dostopen le v prvih sekundah po zagonu, ker pripomoček potem samodejno preide v izvajanje in onemogoči dostop do menija.
  1192. Srce, kri in žile: Dopolni povedi z manjkajočimi besedami in utrdi svoje znanje.
  1193. Srebro iz modre špillje: Prirejeno po NPZ 2010 po koncu 2. obdobja
  1194. Srednja Evropa - križanka: Različne naloge
  1195. Srednja Evropa - različne naloge: Veliko nalog, ki so namenjene utrjevanju. Države, glavna mesta, pokrajine. Naloge imajo dve stopnji.
  1196. Srednjeveška mesta: Tematska križanka, povezana z besedilom iz učbenika Stari in srednji vek, DZS 2003
  1197. Srednji vek: Naloga za utrjevanje je narejena po besedilu učbenika Spoznavajmo zgodovino 6, Modrijan 2006
  1198. Srednji vzhod: Naloga je namenjena samopreverjanju in utrjevanju.
  1199. Stanje snovi: Izberi pravilni odgovor.
  1200. Stara hiša št. 3, Ela Peroci: Zabavna naloga, povezana z zgodbico.
  1201. Stara slovenska imena mesecev: Z reševanjem naloge (lahko večkratnim) učenci utdijo poznavanje starih slovenskih imen za mesece.
  1202. Stare grške bajke: Preverjanje prebranega besedila
  1203. Stari Egipt: Osnova za kviz je povzeta po Wikipediji.
  1204. Stari Grki: Učenec utrdi razumevanje novih pojmov, ki jih je spoznal v tem poglavju zgodovine
  1205. Stari Grki - novi pojmi (križanka na spletu): Naloga za individualno utrjevanje, preverjanje
  1206. Stari Grki - novi pojmi - osmica: Zabavna naloga
  1207. Stari Rimljani:
  1208. Stari vek: Vprašalnik je sestavljen s pomočjo besedila učbenika Spoznavajmo zgodovino 6, Modrijan 2006
  1209. Starši in mladiči: Poznajo štiri živalske družine. Sklepajo, da so potomci podobni »staršem« in med seboj, toda ne povsem. Ob tem določene naloge rešijo v zvezek.
  1210. Stavčni členi: Gre za sklop 6 nalog, katerih cilj je utrjevanje in preverjanje stavčnih členov: osebek, povedek in predmet. V nalogah morajo učenci prepoznavati stavčne člene, ena naloga pa zahteva tudi spraševanje po predmetu.
  1211. Stotični kvadrat: Učenec ob pomoči stotičnega kvadrata išče in zapisuje v kvadratke zahtevana števila. Sklop 3 različnih nalog.
  1212. Streha nad glavo, Tla pod nogami - Brez knjige: Učenci s pomočjo pripravljenih nalog preverijo dva sklopa po učbeniku Od mravlje do Sonca 1. Vaje so pripravljene s spletnim orodjem Brez knjige. Če ste registrirani na spletni strani Brez knjige, lahko test vzamete iz javne knjižnice testov, ga dodelite svojemu razredu in ga prilagodite lastnim potrebam.
  1213. Stric Martin (Uporaba velike začetnice): Utrjevanje rabe velike začetnice.
  1214. Strip: Narejeno po NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA 2020 v 9. razredu.
  1215. Svetlana Makarovič: Hrčkova hruška: Prirejeno po NPZ 2017 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  1216. Še en način prilagajanja animacije v PowerPointu: Prilagajanje animacij še malo drugače. V Podoknu animacij lahko ročno nastavljamo različna obnašanja animacij - lahko jih premikamo, daljšamo, krajšamo, umeščamo med druge animacije ... Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  1217. Še ena o bolhah: Kam se odpravijo bolhe ob nedeljah? Izračunaj, vpiši črke in odkril-a boš odgovor na postavljeno vprašanje.
  1218. Še vedno ne poznaš ure?: Naloga za preverjanje ali ocenjevanje branja dnevnega časa, poznavanja in zapisovanja časa pred in po dvanajsti uri. Reši tudi: KOLIKO KAŽE URA?
  1219. Škofjeloški grb: Prirejeno po NPZ 2021 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  1220. Španija: Križanko lahko rešujete s pomočjo Atlasa
  1221. Špela čarovnica: Spletni kviz z različnimi nalogami je primeren po obravnavi pesmi Bine Štampe Žmavc iz 4. berila.
  1222. Šport: Poiščite športne zvrsti
  1223. Štejem do 100 : Prepoznavanje števil do 100
  1224. Štejem in preštejem: Niz 3 nalog, kjer učenci na sličicah preštevajo predmete in zapišejo ustrezna števila.
  1225. Štejemo glasove: Učenec poimenuje sliko. Besedi prešteje glasove, nato k sličici da ustrezno številko. Vaje so primerne za dodaten pouk.
  1226. Štejemo glasove - 2: Učenec poimenuje sliko. Besedi prešteje glasove, nato k sličici da ustrezno številko. Vaje so primerne za dodaten pouk.
  1227. Štejemo zloge: Učenci štejejo zloge.
  1228. Števila do 10: Učenci utrjujejo števila do 5 ali 10. Pravilnost rezultata preverijo s pritiskom na "Check". Ob igri lahko spoznavajo osnove dela z miško.
  1229. Števila do 10 000 (1.vaja): Primer, kako lahko že obstoječo nalogo v programu Brez knjige dopolnite ali spremenite po svoje.
  1230. Števila do 10 000 (2.vaja): Primer, kako lahko že obstoječe gradivo (Brez knjige) dopolnite ali spremenite za svoje potrebe.
  1231. Števila do 20: Učenci štejejo do 20.
  1232. Števila do 5 ali 10 : navodila: Lahko utrjujemo števila do 5 ali 10. Z miško kliknemo na balone, da jih vesoljček ulovi. Če je balonov preveč, jih moramo počiti s klikom na balon. (odštevanje) Lahko ugotavljajo, koliko balonov še manjka do pravega števila. S klikom na help imamo možnost zamenjati balone z ribicami, metulji... Učenci lahko sestavljajo naloge z besedilom.
  1233. Število samostalnika: Skupek nalog na temo števila samostalnika. Naloge lahko učenci rešujejo samostojno.
  1234. Ta glavna Urša: Spletni kviz je narejen po NPZ 2021 v 9. razredu OŠ.
  1235. Tekstilček: Ideja, kako pri pouku čim bolje izkoristiti možnost uporabe informacijske tehnologije za utrditev znanja o tekstilu in njegovemu vzdrževanju.
  1236. Telesne lastnosti metuljev: Križanka za zabavo, za pomoč je podan opis.
  1237. Telesni členi in noge: Križanka v povezavi z učbenikom. Spodbuda za učenje iz pisnih virov. Tehniška založba, Biologija 8, 2002
  1238. Telesni deli ptičev - križanka: Križanko rešujemo s pomočjo slike in opisov ob sliki.
  1239. Telling time: Koliko je ura?
  1240. Telo metulja: S pomočjo besedila reševalec rešuje vprašalnik.
  1241. Temperatura - merjenje, enote, grafi: Odgovori, zapiši manjkajoče besede, izberi pravi odgovor.
  1242. The Pearl Girl: Naloga je primerna za utrjevanje besedišča in obnove knjigice The Pearl girl.
  1243. The Scale of the Universe: Spletna stran na zanimiv način prikazuje razmerja mikro in makro sveta. S premikanjem "vodoravne skale" se premikamo po vidnem in nevidnem Vesolju.
  1244. The Ugly Duckling: Naloga je primerna za utrjevanje vsebine zgodbice The ugly duckling.
  1245. Tibetanska ljudska O miški in slonu: V povezavi z zgodbico, ABC3, 2 del, založba Izolit, Marija Grginič idr., naloga za utrjevanje branja
  1246. To je moj dom: Učenci dopolnjujejo praznine z ustreznimi stanovanjskimi prostori.
  1247. To pa vem, kaj pomeni!: Nevsakdanje besede, ugotavljamo pomen.
  1248. Tomaž Novak: V gozdu: Narejeno po NPZ 2019 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  1249. Tomo Kočar: O lisjaku in vranu: Izdelano po NPZ 2018 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  1250. Tone Partljič: Zizek: Narejeno po NPZ 2008 v 6. razredu.
  1251. TRAVNIK: Učenci prepoznavajo travniško cvetje in trave.
  1252. Travnik: Poimenovanje travniških cvetlic in trav.
  1253. Trdilne in nikalne povedi: Učenci dane povedi preoblikujejo v trdilne oz. nikalne.
  1254. Trgovci in bankirji: Naloga je prirejena po učbeniku Zgodovina za 8. razred, Modrijan. Reševalec mora urediti pare besed.
  1255. Trgovci in bankirji - tematska križanka (Modrijan): Križanka je primerna za utrjevanje ali za delo z učbenikom
  1256. Trije metulji: Po obravnavi pripovedke učenci rešujejo različne naloge: odgovarjajo na vprašanja, dopolnjujejo, iščejo pare, uredijo povedi.
  1257. Trikotnik Zakotnik: Skupina treh povezanih spletnih sestavov: za predstavitev trikotnikovih lasnosti in značilnosti, za prikaz vseh možnih načrtovanj in tri povezana preverjanja. Uporablja se lahko pri pouku matematike v 7. razredu: kot pripomoček za predstavitev učne snovi, kot sredstvo v raziskovanju trikotnikovih lastnosti, kot priročnik v iskanju načrtovanj, kot pripomoček za utrjevanje in preverjanje znanja.
  1258. Tropska Afrika - Zahodna Afrika: Spletna križanka za utrjevanje
  1259. Tvorjenke: Sklop 7 nalog - delovnih listov za utrjevanje, ponavljanje znanja o tvorjenkah.
  1260. Učenje angleščine skozi popevke: S pomočjo popularnih popevk utrjujemo angleščino. Naloge so urejene po težavnosti.
  1261. Uganke: Nekaj ugank.
  1262. Uganke: Nekaj ugank
  1263. Uganke: Rešujemo uganke.
  1264. Uganke: Otrok prek kviza rešuje uganke.
  1265. Uganke - križanka: Križanko rešimo s pomočjo rešitev ugank.
  1266. Uganke - križanka: Križanko rešujemo s pomočjo rešitev ugank.
  1267. Uganke o žuželkah: Iz bogate zakladnice ugank sem zbrala le tiste o žuželkah in pajkih ter jih uporabila ob zaključku teme pri NIT.
  1268. Uganke zavozlanke: Rešujemo uganke.
  1269. Uganke, poslušaj, preberi: Učenec uganko najprej posluša in nato klikne na sličico. Ne glede na pravilnost odgovora pa se v okencu prikaže tudi zapsano besedilo z rešitvijo. Nalogo torej lahko uporabljamo za utrjevanje poslušanja in branja.
  1270. Ugotovi manjkajočo črko in dopolni besede: Odpri posamezno nalogo, ugotovi, katera črka manjka in dopolni besede. Poigraj se tudi s križanko.
  1271. Ugotovi, kateri državi pripada zastava: Reševalec s pomočjo zastav uredi pomešane črke.
  1272. Ulomki_uvod: Excelova preglednica z različnimi nalogami za usvajanje in utrjevanje znanja o ulomkih, ki nudi takojšnjo povratno informacijo ter pojasnila v primeru napačnega reševanja. Učitelj preglednico lahko naloži na razredni računalnik. Uporabi možnost Pogled -> Celoten zaslon. Varnostna nastavitev za makre mora biti nizka. Makri morajo biti omogočeni.
  1273. Umetnost in znanost v renesansi: Učenci s pomočjo križanke spoznajo renesančne umetnike in znanstvenike.Lahko uporabimo v različnih etapah učne ure ( usvajanje, preverjanje)
  1274. Umetnostna in neumetnostna besedila: Projekt Slovenščina za 8. razred. Na razpolago je veliko kvalitetnega učnega gradiva, motivacije, obravnave, naloge in ustvarjanje. Projekt obsega vso snov 8. razreda, tako umetnostna, kot tudi neumetnostna besedila.
  1275. Uporaba WordArt-a v Wordu: Kratek posnetek: kako lahko uporabimo WordArt za okrasitev svojega besedila. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  1276. Uredi besedilo - Raki: Besedilo je neurejeno. Treba je ugotoviti pravilni vrstni red posameznih delov besedila.
  1277. Uredi like: S pomočjo ključev razvrstimo like. Logično sklepanje, razumevanje in sledenje navodilom. Naloga je posodobljena.
  1278. Uredi pare: Reševalec primerja sličice z besedami, v katerih so črke pomečane. Ugotovi pravilno besedo in jo povleče k sličici.
  1279. Uredi pare : To gotovo že znaš ... pa vendar, preveri svoje znanje in se poigraj z enotami za merjenje časa.
  1280. Uredi pare - HRANA: Reševalec mora poiskati ustrezno besedo. Zapis velike tiskane črke.
  1281. Uredi pare: sličica - beseda: Reševalec mora poiskati pare: beseda : sličica.
  1282. Uredi pare: sličica - beseda (pohištvo): Besede se morajo ujemati s sličicami. Velike tiskane črke.
  1283. Uredi recept: Najprej uredi pare tako, da bo mama lahko spekla pecivo, potem pa se še poigraj s svojim spominom.
  1284. Uredi števila po velikosti: Naloge so namenjene utrjevanju prepoznavanje večjega števila od manjšega in obratno. Vir slik: Melonheadz Illustrating.
  1285. Ureditev srednjeveškega mesta: Tematska križanka, vir: učbenik Stari in srednji vek 7, DZS
  1286. Urejanje slogov v tabeli - Word: Kratek posnetek kako lahko prilagodimo sloge že vnešene tabele. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  1287. Urejanje števil po velikosti: Razporedi tako, da posamezno število povlečeš na ustrezno mesto. Napiši vsa števila med dvema večjima številoma. Učni list se lahko natisne tudi v pdf obliki.
  1288. Urnik salona Petra: Prebiranje tabele in primerjanje podatkov.
  1289. Ustavno sodišče RS: Ilustrirana Ustava Republike Slovenije - izbor členov.
  1290. Ustno seštevanje in odštevanje do 1000: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju ustnega seštevanja in odštevanja do 1000. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  1291. Utrjevanje poštevanke: Reševalec išče ustrezne pare.
  1292. Utrjevanje poštevanke: Veliko različnih nalog za utrjevanje poštevanke
  1293. Utrjujmo branje - poišči besedo!: Najprej preberi besede in jih zapiši. Nato izpolni mrežo. Nekaj črk je že vpisanih.
  1294. V hišo in iz nje - utrjevanje pojmov: Pri naravoslovju in tehniki spoznavamo, da potujejo tudi snovi. Učenci vedo, da v hišo prinašamo in napeljemo različne snovi, na podobne načine hišo tudi zapustijo. Pojme povezane s to vsebino lahko na drugačen način utrdimo tudi s pomočjo kviza.
  1295. V kraljestvu živali - začetno opismenjevanje: Računalniška igra je namenjena otrokom drugega razreda in se navezuje na sposobnost fonološkega zavedanja, ki ima ključno vlogo v procesu začetnega opismenjevanja. Gre za ponovitev snovi iz prvega razreda, kjer otrok preko branja in reševanja nalog trenira sposobnost razlikovanja glasov v jeziku in njegovih sestavnih delih (besedah,povedih). Igra je sestavljena iz šestih tipov nalog: razločevanje dolžine besed, razčlenjevanja besed na zloge in glasove, število besed v povedi, poslušanje, ter razumevanje krajših pisnih vsebin.
  1296. V Kužkovi vasi: Otrok mora natančno prebrati zgodbico da lahko reši naloge
  1297. V stanovanju: Reševalec primerja sličice na levi in zmešanimi črkami na desni. Ugotavlja besedo in jo pravilno zapiše. Gibi z očmi, urejanje.
  1298. Vabilo na kosilo: Najprej pesmico dopolnimo s predlaganimi rimami, nato pesmico še sestavimo.
  1299. Vaja za uporabo tipkovnice (pisanje): Prepiši povedi. Pazi na ločila in presledke!
  1300. Vaje angleščina: Simpatične vaje za lahkotno učenje angleščine. Primi kartico in jo ponesi k ustrezni sličici. Ko se pokaže debel črn rob, kartico izpusti. Pare lahko poljubno premikaš.
  1301. Vaje za izboljšanje bralne učinkovitosti (ODPIRAJTE V FIREFOXU): Učitelj ali starš naj si pomaga s povezavo na Mentor. Učinkovitost branja je moč povečati z ustreznim vežbanjem kot katero koli drugo veščino. Bralne vaje morajo pokrivati različne elemente branja, od izboljšanja zaznavanja besedila do širitve vidnega polja. Učenec sproti lahko preverja svoj uspeh, s tem se utrjuje tudi njegova samozavest in potrjuje uspeh, povezan s trudom.
  1302. Vaje za učenje jezikov - glej in poslušaj: Interaktivno branje je orodje, ki pomaga učencem razviti jezikovne spretnosti avdio razumevanja ter pomaga graditi besedišča. Z izbiro možnosti lahko popestrimo vaje. Vaje so na razpolago v teh jezikih: angleščina, portugalščina, turščina, ruščina, francoščina, nemščina, italijanščina, španščina, japonščina, arabščina, mandarinščina.
  1303. Valovanje: Odgovori na vprašanja, zapiši manjkajoče besede oziroma označi pravilne trditve.
  1304. Valovanje - longitudinalno (lažja naloga): Odgovori na vprašanja, zapiši manjkajoče besede oziroma označi pravilne trditve.
  1305. Valovanje - longitudinalno (težja naloga): Odgovori na vprašanja, zapiši manjkajoče besede oziroma označi pravilne trditve.
  1306. Varnost na spletu: Za preverjanje razumevanja branja sem uporabila NPZ 2017 v 6. razredu
  1307. Več - manj: Učenec s primerjanjem in sklepanjem rešuje zabavne naloge.
  1308. Večkratniki (6-9): V vajah učenci urejajo večkratnike števil 6, 7, 8 in 9.
  1309. Večkratniki 2,3,4,5,10: V vajah učenci urejajo večkratnike števil 2, 3, 4, 5, in 10.
  1310. Večkratniki in delitelji: Spletna naloga za utrjevanje poštevanke in matematičnega jezika.
  1311. Veje zgodovine: Značilnosti različnih vej zgodovine, naloge v povezavi z njimi.
  1312. Velika ali mala (začetnica)?: Imena jezikov pišemo z malo začetnico, ker so to občna imena, države in njihove prebivalce pa z veliko, ker so to lastna imena. Zapiši pravilno in nato preveri pridobljeno znanje.
  1313. Velika ali mala začetnica?: Za utrjevanje ali preverjanje znanja.
  1314. Velika in mala začetnica: V vajah učenci iščejo osebno ime, ki piše z veliko začetnico. Vedo, da osebno ime lahko ne označuje osebe, ampak rastlino ali predmet. Takrat postane občno ime in se piše z malo začetnico.
  1315. Velika kopriva: Narejeno po NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA 2020 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  1316. Velika začetnica: Učenec mora ugotoviti, katera beseda je zapisana napačno in jo s klikom nanjo popraviti.
  1317. Velika začetnica: Učenec poišče vse napake, ki so v besedilu s klikom na napačno zapisano besedo.
  1318. Velika začetnica: Učenec nmajprej napake prepozna in jih zna popraviti.
  1319. Velike začetnice: Reševalec poišče napačno zapisane besede in jih s klikom popravi.
  1320. Veliko uporabnih igric do 12 let: Izbirajte med različnimi privlačnimi nalogami za koncentracijo, utrjevanje besed, pisanje in branje, poslušanje
  1321. VELIKONOČNA KRIŽANKA: Učenci poiščejo besede, povezane z velikonočnim praznovanjem in jih vstavijo v križanko.
  1322. Velikonočni simboli: Učenci povežejo sliko in besedo, ki ustreza simbolu.
  1323. Velikost celice - prilagajanje tabele - Word: Kratek posnetek - samodejno prilagajanje velikosti celice besedilu. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  1324. Verjetnost: E-gradivo za poučevanje osnovnih pojmov verjetnosti: motivacijske in nove vsebine, naloge za utrjevanje, igre, preverjanje znanja, učni listi
  1325. Verovanje prazgodovinskega človeka: Križanka je sestavljena na podlagi besedila Stari svet, Modrijan
  1326. Vesolje: Zabavna naloga za utrjevanje ali motivacijo
  1327. Vesolje: Gre za Hotpotatoes kvize povezovanja.V nekaterih kvizih je tudi posamična spletna povezava,ki učencu omogoča nadaljnje iskanje podatkov povezanih z učno vsebino.
  1328. Vesolje: Nalogi sta namenjeni utrjevanju znanja.
  1329. Vešče in metulji: Če želi nalogo rešiti uspešno, mora učenec prebrati besedilo in odgovarjati na vprašanja v zvezi z njim. Utrjuje branje z razumevanjem neumetnostnega besedila.
  1330. Vinko Möderndorfer: Kot v filmu: Kviz je narejen po NPZ 2018 v 6. razredu.
  1331. Visokogorsko rastlinstvo: Reševalec mora z razumevanjem slediti zgrdabi zgodbe. Rezultat lahko natisnemo.
  1332. Višje - nižje: Učenec na danih primerih izbere pravilni odgovor ali vpiše rešitev.
  1333. Vitezi in oprode: 9 nalog iz projekta Nauk.si, ki ga je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada Evropske unije in Ministrstva za šolstvo in šport.
  1334. Vnašanje izrezka zaslona (PowerPoint): Powerpointovi projekciji lahko hitro in preprosto dodam posnetek zaslona. Zakaj so posnetki pripravni, bom prikazala na vzorčnem primeru. Rada bi ustvarila prosojnico o vremenu in bi med drugim rada prikazala vreme v Sloveniji na določen dan. Pomagala si bom z možnostjo posnetka zaslona. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  1335. Vnos besedila v tabelo - Word: Kratek posnetek - vnašanje besedila. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  1336. Voda - potrebujemo jo!: Lahkotna naloga za uvod.
  1337. Voda, kviz: Veliko vprašanj o vodi. Povezava na vse kvize na to temo.
  1338. Voščila - neumetnostna besedila: Prispevek je uporaben pri diferenciaciji ali pri dod.p. v 1. razredu. Učenci 2.in 3. razreda bodo večinoma to znali rešiti skoraj vsi.
  1339. Vpiši živali - križanka: Reševalec mora prepoznati ali prebrati žival, s pomočjo primerjanja in števila črk vpiše besedo na pravo mesto.
  1340. Vreme: Učenci uporabijo vremenske znake pri opazovanju vremena na slikah.
  1341. Vreme - dopolnjevanka: Dopolni besedilo.
  1342. Vreme - križanka: Reši križanko!
  1343. Vreme - neumetnostna besedila: V prispevku so tri različne naloge. Učenci naj samostojno berejo, da bodo naloge lahko rešili.
  1344. Vremenska napoved: Reševalec primerja besedili. Poišče napake in jih popravi.
  1345. Vremenska napoved: Za preverjanje razumevanja neumetnostnega besedila sem uporabila NPZ 2017 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  1346. Vremenska napoved - kviz: S pomočjo besedila rešimo vprašalanik.
  1347. Vretenčarji: Najprej si ogledamo prosojnico s pregledom značilnosti vretenčarjev. nato lahko rešimo tri naloge in sestavimo sliko enega od vretenčarjev. Izvedeli bomo, zakaj živali razvrščamo in po katerih lastnostih ter kako razvrščamo vretenčarje.
  1348. Vrsta sličic - prvi in zadnji glas: Sestavljajo se vrste sličic tako, da je zadnji glas prve sličice prvi glas druge sličice. Zadnji glas druge sličice je nato prvi glas tretje itd.
  1349. Vrste in oblike sporočil: Tudi vaši učenci ne obožujejo slovenščine, še posebej jezika!?S pomočjo kviza bodo preverili svoje znanje o vrstah povedi in oblikah sporočanja še na bolj zabaven in prijeten način.
  1350. Vrste oblakov: S pomočjo sličice in povezav na Wikipedijo rešujemo vprašalnik.
  1351. Vrste samostalnikov: Reševalec umesti samostalnike v ustrezen predalček. Takojšnja povratna informacija.
  1352. Vrstica za hitri dostop - Word: Orodna vrstica za hitri dostop je orodna vrstica, ki jo je mogoče prilagoditi in ima nabor ukazov, ki so neodvisni od trenutno prikazanega zavihka na traku. Orodno vrstico za hitri dostop lahko premaknete iz enega od dveh možnih lokacij in vanjo dodate gumbe, ki predstavljajo ukaze. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  1353. Vrt: Naloga za utrjevanje snovi
  1354. Vse kar moramo vedeti o vodi: Zelo razgibana stran z veliko nalogami - vse o vodi, o skrbi za vodo in odnosu do nje.
  1355. Vsiljive besede: Otrok mora prepoznati besedo ki ne sodi zraven.
  1356. Vsiljive besede 1: Namen vaj: učenec prebira besede in ugotavlja razlike v pomenu.
  1357. Vsiljive besede 2: Namen vaj: učenec prebira besede in ugotavlja razlike v pomenu.
  1358. Vsiljive besede 3: Namen vaje: hitro branje in iskanje vsiljive besede. Gibi oči, prebiranje celih besed
  1359. Vsiljivec -zadnji glas: Učenec med danimi glasovi išče vsiljivca - glas, ki ne sodi zraven. Pri tem upošteva zadnji glas.
  1360. Vstavljanje izrezka zaslona - Word: Officeovi datoteki lahko hitro in preprosto dodam posnetek zaslona, če želim zajeti podatke, ne da bi zapustila program, v katerem delam. Funkcijo lahko uporabim za zajem slike posameznega okna ali delov oken, odprtih v računalniku. Posnetki zaslona so statične slike in ne posnetki nekega dogajanja, kot je na pr. ta posnetek, ki ga pravkar gledate. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ...
  1361. Vstavljanje izrezkov v dokument - Word 2010: »Slikovni izrezek« je splošno ime za ilustracije, fotografije in slike, ki so na voljo v sistemu Microsoft Office. S slikovnimi izrezki lahko dokumenteVeč v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen .... dopolnimo ali naredimo bolj zanimive.
  1362. Vstavljanje polja z besedilom - Word: Včasih bi radi kak del besedila še posebej poudarili, tako kot v časopisnem članku. Bralca tak dodatek pritegne, dokument je videti bolj razgiban. Word ima nekaj že vnaprej pripravljenih predlogov, prav lahko pa se z vstavljanjem poigramo sami. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  1363. Vstavljanje tabele - Word: Tabelo vstavljamo v dokument takrat, kadar želimo podatke prikazati bolj pregledno. Podatki v tabeli so lepo urejeni in pregledni. V tabeli lahko informacije prikažem v ločenih celicah, ki so razporejene v vrstice in stolpce. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  1364. Vstavljanje tabele iz Excela - Word: Tabele lahko vstavljam tudi direktno iz Excela. To možnost uporabimo takrat, ko želimo prenesti že gotovo tabelo v wordov dokument ali pa v primeru poročila, ki vsebuje različne podatke tudi iz drugih programov. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  1365. Vzrok - posledica: Reševalec mora umestiti posledične povedi k vzročnim.
  1366. Z enim pogledom 1 (Branje malo drugače): Vaje so namenjene utrjevanju gladkega branja. Posamezna naloga je sestavljena iz zvočnega posnetka in zapisov posameznih besed ali skupin besed, ki tvorijo smiselno celoto. Namen takih nalog je, da tudi brez natančnega branja prepoznate skupino besed.
  1367. Z enim pogledom 2 (branje malo drugače): Vaje so namenjene utrjevanju gladkega branja. Posamezna naloga je sestavljena iz zvočnega posnetka in zapisov posameznih besed ali skupin besed, ki tvorijo smiselno celoto. Namen takih nalog je, da tudi brez natančnega branja prepoznate skupino besed.
  1368. Z glasbo v križanki_2: Učenci na zabaven način utrjujejo glasbene pojme, naloga pa lahko služi tudi preverjanju glasbenega besedišča.
  1369. Za otroke z otroki: likovni natečaj objava otrokove pravice poved stavčni členi samostalnik pridevnik zaimek glagol besedna družina besedna zveza
  1370. Zabavna abeceda: Še ena zabavna naloga za prepoznavanje abecednega reda
  1371. Zabavno seštevanje: Nekaj številk manjka. Ker poznamo rezultat, nam ne bo težko dopolniti mreže.
  1372. Začetno opismenjevanje: Projekt Začetno opismenjevanje je namenjen otrokom prvega ali drugega razreda, ki spoznavajo črke, njegov namen je priprava otrok na pisanje in branje.
  1373. Zadnji glas v besedi: Učenci v nalogah na spletu iščejo pare sličic. Pari imajo enak zadnji glas.
  1374. Zadnji in prvi glas: Učenec loči zadnji in prvi glas. Išče pare - sličice. Zadnji glas besede in prvi glas naslednje besede sta par.
  1375. Zadnji zlog: Učenec sestavlja pare sličic, katerih besedi se končujeta na isti zlog. Vaja je v 1. razredu primerna za dodaten pouk.
  1376. Zahtevna tabela, postavitev (Word): Skušali bomo ustvariti malce bolj zahtevno tabelo. V predlogi vidim, da je v prvi vrstici 6 stolpcev oz. celic, v drugi in tretji po dvanajst, v zadnjih dveh pa le po en stolpec. Tako tabelo lahko ustvarjamo na več načinov, pokazala bom najenostavnejšega. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  1377. Zakladi Slovenije - Kmečka abeceda: Naloge po knjigi Marije Makarovič - Kmečka abeceda, MK Ljubljana.
  1378. Zanimive logične uganke 1: 13 logičnih ugank iz projekta Nauk.si.
  1379. Zanimive logične uganke 2: 12 logičnih ugank iz projekta Nauk.si.
  1380. Zanimive živali: Kaj zmorejo nekatere živali, kako so spretne, kaj znajo, kaj posebnega vemo o njih. Poskusi odgovoriti na vprašanja in zagotovo preberi odgovore.
  1381. Zanke in uganke: Skušaj rešiti nekaj ugank v štirih različnih tipih nalog.
  1382. Zaokrožimo na desetico: Zaokrožimo na desetice - bodimo pozorni na enice!
  1383. Zaokrožimo na stotice: Zaokrožimo na stotice - bodimo pozorni na desetice!
  1384. Zaokrožimo na tisočice: Zaokrožimo na tisočice - bodimo pozorni na stotice!
  1385. Zapis nerodnih besed: Kar nekaj besed je, kjer nas glasovi zapeljejo in napišemo drugače kot je prav. Tu je nekaj vaj, sčasoma jih bo še nekaj. Reševalec prisluhne besedi, izbere pravilni zapis, v križanko pa besede vpisuje.
  1386. Zapis števil do 100: Dana števila zapiši z besedo.
  1387. Zapis števil z besedo: Učenci z reševanjem nalog utrjujejo praktično uporabo pravil o zapisu števil.
  1388. Zapis števnikov z besedami: Zapisujemo števnike z besedami. Naloga je namenjena predvsem utrjevanju.
  1389. Zapis števnikov z besedo: Zapisujemo števnike z besedo in številko.
  1390. Zapis ure - digitalni: S pomočjo računalnika otroci osvojijo zapis ure npr. 3:15
  1391. Zapišem pravilno 4: Naloga je primerna za utrjevanje zapisa težjih besed ali (z gesli) kot preverjanje
  1392. Zaporedja: Iz danih likov sestavi zaporedja po lastni domišljiji in sposobnostih. Like lahko vrtiš, zrcališ ali pa zbrišeš tistega, ki ti ni všeč.
  1393. Zaporedja: Naloga je namenjena boljšim matematikom, saj spodbuja logično razmišljanje, prav pa pride tudi pred tekmovanjem Kengurujček.
  1394. Zavrti in črkuj: Igrica je namenjena učenju angleških besed. Klikni na sličico, ki jo želiš črkovati.
  1395. Zbirka nalog Iz literarne skrinje: Nekaj nalog iz seznama nacionalnega preverjanja znanja slovenščine v letih od 2006 - 2012
  1396. Zbirka neumetnostnih besedil 1: Narejeno po NPZ (2006 - 2012) ob koncu 2. in 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z NIS.
  1397. Zdravilne rastline 1: Učenci preverijo svoje poznavanje najbolj pogostih zdravilnih rastlin iz svojega okolja. Uporabljene fotografije so prosto dostopne na spletu. Sem sodi tudi skrivanka Zdravilne rastline 2
  1398. Zdravje in bolezni: spletni kviz o poznavanju najpogostejših človekovih bolezni
  1399. Združene države Amerike:
  1400. Zelenjava: Naloga za zabavo
  1401. Zelenjava je zdrava!: Reševalec mora besedilo zasledovati z razumevanjem, le tako bo lahko uredil besedilo v smiselno celoto.
  1402. Zelenjava je zdrava!: Če želi reševalec uspešno rešiti kviz, mora besedilo prebrati, razumeti in v njem poiskati odgovore na vprašanja.
  1403. Zelenjava je zdrava!: Reševalec mora poiskati nekaj napak v besedilu.
  1404. Zelenjavni vrt: Učenci spoznajo delo v zelenjavnem vrtu. V njem pridelamo hrano ter pri tem potrebujemo ustrezno orodje.
  1405. Zgodba o poštni znamki: Besedilo je že znano iz prejšnje naloge. Bralec mora znati povezato poasmezne dele besedila tako, da dobi smiselno celoto.
  1406. Zgodba o znamki: V znanem besedilu iščemo očitne napake.
  1407. Zgodovinske osebnosti: Zabavna naloga, s pomočjo katere spoznamo nekaj ljudi, pomembnih za človeštvo.
  1408. Zgradba vesolja: Tematska križanka, vir: Geografija 7, MK 2003
  1409. Zgradba živčne celice: Utrjujejo pojme iz snovi Živčna celica.
  1410. Zgradba, raznolikost in soodvisnost živega: Za ogled gradiva potrebujete brskalnik Internet explorer verzije "6 SP" ali novejso verzijo. V brskalniku mora biti namescen dodatek "adobe flash player verzije 10", katerega namestitev zahteva brskalnik sam. Rocno pa lahko dodatek namestite iz spletne strani get.adobe.com/flashplayer, kjer sledite navodilom.
  1411. Zgradi zgodbo - Jerry: Reševalec ureja besedilo. Po končanem delu lahko izdelek in rezultat natisnemo.
  1412. Zima za dva: Naloga je narejena po NPZ 2013 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  1413. Zlata doba industrije: Zabavna naloga, namenjena motivaciji ali utrjevanju
  1414. Zlati kraljevič - Youtube: Feri Lainšček: Mislice - zbirka pravljic za Cankarjevo priznanje 2011-12. Prisluhnite pravljici Zlati kraljevič, ki jo pripoveduje Vesna Radovanovič.
  1415. Zlato v Olševi: Spletni kviz je narejen po NPZ 2013 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
  1416. Zmajček Bim: Kviz se nanaša na odlomek z naslovom Kosilo (B. Hanuš, Berilo 4: Pozdravljen, svet, drugi zvezek, DZS) in je namenjen razumevanju prebranega.
  1417. Zmesi in čiste snovi: Spletni kviz v Flashu. Vsebuje interaktivne naloge z možnostjo popravljanja in tiskanja statiske reševanja. Primerno za ponavljanje in utrjevanje znanja. Dela tudi pri počasnejših internetnih povezavah.
  1418. Zmešane besede: Križanka za zabavo in sprostitev.
  1419. Značilnosti podnebja Južne Evrope: Tematska križanka, vir: Geografija 7, MK 2003
  1420. Znaki za nevarne snovi: V nalogi učenci utrjujejo poznavanje znakov za nevarne snovi. K nalogi sodi učni list Znaki za nevarne snovi - branje.
  1421. Znanilci pomladi: Zabavna naloga za spoznavanje, utrjevanje in preverjanje poznavanja spomladanskih cvetlic.
  1422. Znanilci pomladi: Zabavna naloga spomin - za spoznavanje, utrjevanje in preverjanje poznavanja spomladanskih cvetlic.
  1423. Znanje je dragoceno: Utrjevanje snovi z vstavljanjem besed.
  1424. Zrak, spletni kviz: HotPot kviz o zraku. Povezava na vse kvize na to temo.
  1425. Zrno do zrna, kamen na kamen: Zbirka kratkih poučnih filmov v slovenščini o delovanju programov Word, Power Point, Excel in Hot Potatoes. Zbirka šele nastaja in upa tudi na vaše sodelovanje. Zagotovo klikni na Sodeluj in se nam pridruži!
  1426. Zvezde / ozvezdja - zimski šestkotnik: Poveži zvezde, ki sestavljajo zimski šestkotnik, z ozvezdji v katerih se nahajajao!
  1427. Zvok: Odgovori na vprašanja, zapiši manjkajoče besede oziroma označi pravilne trditve.
  1428. Zvok in sluh: Lahek, nezahteven kviz za zabavno utrjevanje znanja o zvoku in sluhu
  1429. Zvok potuje: Pripravljena so vprašanja in ponujeni odgovori. Učenec izbere odgovor, izbiro potrdi s klikom. Povratna informacija mu omogoča, da sproti spremlja svojo uspešnost. S klikom na puščico napreduje na naslednje vprašanje.
  1430. Živa bitja: Reševalec na zabaven način utrdi že znano, kjer pa se zmoti, dobi povratno informacijo.
  1431. Živali in ljudje pozimi: Učenec reši kviz o živalih in ljudeh pozimi.
  1432. Živali na kmetiji: Izberi žival, klikni na buciko in poišči ustrezno besedo za žival.
  1433. Živali na kmetiji - pari: Na sliki je odrasla žoval. kako se imenuje njen mladič? Poišči ustrezen par.
  1434. Živali na kmetiji - spomin: Na 20 kartivah so narisane različne živali. Tvoja naloga je, da poiščeš samico in njenega mladička-.
  1435. Živali na kmetiji -križanka: Klikni na številki v križanki. Pokaže se ti novo okence, kamor vpišeš iskano besedo, in klikneš OK.
  1436. Živali na vrtu: Učenec poišče ustrezne pare slika - ime
  1437. Živali na vrtu (1): Učenec pišče pare slika - beseda
  1438. Živali po svetu: Učenci morajo tudi razmisliti, v čem so si živali, ki živijo na določeni celini podobne, oziroma v čem se razlikujejo od ostalih živali po svetu. Soočijo se tudi s problemom - Kaj bi bilo, če bi določena žival živela v drugačnem okolju? Na koncu skupine svoje delo predstavijo ostalim, znanje tudi utrjujejo.
  1439. Živali tekočih voda (vislice): Igra, pri kateri ućenec ugiba črke neznane besede in se za vsako napako izbriše en cvetni listič.
  1440. Živalski karneval: Učenec v spustnem seznamu poišče naslov /ime živali, ki jo instrument oponaša.
  1441. Živalski vrt - orientacija: S pomočjo ogleda sličice lahko reševalec odgovarja na vprašanja v zvezi z orientacijo in osnovnim znanjem o živalih.
  1442. Živimo skupaj: Spletni kviz je namenjen utrjevanju znanja ob konkretnih primerih.
  1443. Živimo zdravo: Učenec utrdi svoje vedenje o zdravem načinu prehranjevanja in gibanju.
  1444. Življenje v starejši kameni dobi: Križanka je sestavljena po besedilu učbenika Stari svet, Modrijan
  1445. Življenje z vrstniki: Poznavanje in razumevanje čustev, medsebojnih odnosov, strategij reševanja sporov ter boja proti nasilju in odvisnostim lahko ob zaključku sklopa Življenje z vrstniki (Družba in jaz 1, Modrijan) prevermo in utrdimo s pomočjo spletnega kviza.
  1446. Življenjska okolja 1: Učenec umesti živali in rastline v njihovo življenjsko okolje. Za pomoč so vpisana imena. Naloga je narejena po učbeniku DZS Naša ulica Spoznavanje okolja 3. razred.
  1447. Življenjska okolja 2: Učenec uredi pare sličice in besedila.
  1448. Življenjska okolja, delo z učbenikom Naša ulica 3: Kviz služi utrjevanju in preverjanju znanja po zaključeni obravnavi življenjskih okolij. Narejen je po učbeniku DZS Naša ulica 3.
  1449. Življenjski predeli v morju in ob njem - Naravoslovje 7 - Rokus: Naloga je namenjena utrjevanju snovi, po besedilu iz učbenika Naravoslovje 7 - Rokus 2006. Spodbujamo branje z razumevanje in učenje iz neumetnostnega besedila.
  1450. Življenjski predeli v morju in ob njem - Naravoslovje 7 - Rokus: Naloga je namenjena utrjevanju snovi. Izdelanaje po besedilu iz učbenika Naravoslovje 7, Rokus 2006
  1451. Žuželka - deli telesa: Učenec izbira med danimi pojmi in jih uvrsti glede na sličico. Vir sličic: San Diego City Schools
  1452. Žuželke in pajki - eko bralna značka: Spletni kviz za eko bralno značko. Pripravljen na podlagi knjige Žuželke in pajki iz zbirke Pustolovec.
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics