Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Pomoč učencem s SUT
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
PeaceBabe
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 24. avg 06, čet, 8:34
Sporočila: 35
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: sreda, 05.09.2007, 19:01    Naslov sporočila: Pomoč učencem s SUT Odgovori s citatom

V letošnjem letu bom pomagala učencu z učnimi težavami. Pri urejanju urnika pa se je pojavila težava s strani sodelavca.

Učenec ima v odločbi zapisano, da mu nudimo pomoč pri pouku in izven njega. Tako sem predlagala, da bi dve uri imela izven, eno pa bi prisostvovala pri pouku. Vendar se je pojavila težava, saj sodelavec ne dovoli, da bi bila pri njegovih urah. Tudi ko sem mu rekla, da ostalih otrok ne bova motila, je bil njegov ne zelo odločen. Pojasnila mi ni dal.

Obrnila sem se na drugo učiteljico, pri njej ni bilo problemov, tako da bom sedaj prisostvovala namesto pri tujem jeziku (kjer ima otrok res težave) pri slovenščini.

Jezna sem, ker nekateri sploh ne pomislijo na dobro otroka, marveč le skrbijo za svoj ugled. Prisotnost drugega učitelja jih v razredu moti in se je branijo z vsemi štirimi. Sama sem bila dve leti nazaj deležna pri mojih urah prisotnosti spremljevalca gibalno oviranega otroka, specialne pedagoginje in razredne učiteljice hkrati, pa zaradi tega nisem nikoli imela nobenih težav.

Še kdo s podobnimi težavami? Dajmo kakšno reči na to temo, ker sem prepričana, da nisem edina v tej situaciji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 06.09.2007, 6:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pogovori ne pomagajo nič? Morda imam nepopolne izkušnje, kajti moj bivši kolektiv je bil majhen in izredno kooperativen. In kadar se je že kaj zataknilo, se je dalo z debatiranjem marsikaj razčistiti. Če kolega ni dostopen za pogovor in pojasnila, bo najbrž težka. Kaj pa "pravila"? Pa vodstvo?
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jana Potočnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 27. nov 06, pon, 13:37
Sporočila: 69
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 06.09.2007, 11:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Tega pa res ne razumem. Vi bi s svojo prisotnostjo sodelavcu precej pomagali. Predvidevam, da gre za tak predmet, ki je malce bolj zahteven in če ima učenec odločbo, verjetno potrebuje dodatno razlago snovi. Vsaj ena ura tedensko bi jima (tako učitelju, kot učencu) bila med poukom "olajšana", s tem mislim na tvoj strokovni pristop k razlagi snovi učencu.
Kako pa ta učitelj gleda na prisotnost kakšne druge starejše osebe med njegovo uro, na primer ravnatelja? Njega verjetno ne zavrne.
_________________
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: nedelja, 09.09.2007, 5:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jana!

Milijon razlogov lahko obstaja, da učitelj zavrne prisotnost drugega so-delavca v razredu. Jaz bi se z istim pogovorila, kako naj otroku pomagam drugače.

Prisotnost spremljevalca ima tudi druge razsežnosti, ni nujno dobra. Saj kmalu vidiš, kje se učencu zapleta. Če ga ne boš pripravila za tekoče delo, mu boš pa utrdila druge osnove, ki jih bo uporabil kasneje pri tem predmetu. Vsega tako ne moreš opraviti. Odpravljanje učnih težav je dolgotrajno delo. Rezultati niso kmalu vidni. Včasih celo sploh niso vidni v istem šolskem letu, da že vsi obupajo nad pomočjo.

Najtežji del učiteljevega dela je izpostavljenost vsem: o delu presoja že vsak, tisti, ki so usposobljeni in tisti, ki samo mislijo, da so. Saj veš, da se razlikujemo v pristopih, da različno gledamo na nekatere probleme ... ni tako enostavno spustiti v redno delo spremljevalca učenca. Potrebuješ kar precejšnjo mero samozavesti.

Jaz sem sama predlagala specialni pedagoginji, da lahko prisostvuje pa je samo včasih izkoristila.

Letos imam mamico, ki spremlja otroka pri pouku. Včasih je hčerka ne potrebuje in mamici "naložim" kakšno delo: urejanje, zlaganje ...
Potrebno je veliko strpnosti z obeh strani.

Lep pozdrav Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics