Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Razred
Predmet
Tip naloge
Prispevki
  1. 10 največjih držav: Deset največjih držav. Katere so, kje ležijo, kakšne zastave imajo, kateri jezik govorijo prebivalci, vse to izveš v teh  zabavnih nalogah. Veliko uspeha ti želim.
  2. 5 minut za zdravje: Ker se v sodobnem času vedno bolj poudarja koncept zdravega načina življenja in ker je pomembno, da se otroci gibajo, si oglejtei kratke video posnetke, z vsebinami, ki jih učitelji lahko uporabijo pri pouku. Navodila poiščite na tej spletni strani 5-minut za zdravje
  3. 6 Marsovcev: Opazuj in določi razlike med posameznimi Marsovci.
  4. Abeceda: Učenci prvi glas v besedi za dane sličice spremenijo v črko. Črke prenesejo na ustrezno mesto.
  5. ABECEDA - ( besede, povedi): Učenci berejo besede oziroma povedi in jih prenesejo. Le-te prenašajo k ustrezni sličici.
  6. Abeceda - SPOMIN: V igri spomin učenci utrjujejo poznavanje črk.
  7. Ali poznaš pravopisna pravila (1)?: Reševalec mora poiskati napako in jo popraviti. Rešitev lahko po zaključku reševanja natisnemo.
  8. Andrej Rozman Roza Mihec gre prvič okrog sveta ilustrator Damijan Stepančič: Po prebrani knjigi učenec reši preproste naloge.
  9. Angleščina - poslušaj, piši, rešuj: Pestra izbira različnih nalog za utrjevanje angleškega jezika, izgovorjava, zapis, reševanje nalog glede na zvočni zapis.
  10. Angleščina - zbirka vaj: Na spletni strani Interaktivne naloge je zbranih nekaj res čudovitih nalog za učenje angleščine. In ker so tako zelo uporabne, jim namenjamo še ta link, da bo čimbolj dostopno.
  11. Angleščina - zbirka vaj: V Moodle učilnico se lahko prijavi vsak, brezplačno. Vaje so krake, nazorne in zelo dobro organizirane. Primerne so tako za tiste, ki so se komaj začeli učiti kot tudi za učence, ki imajo težave z branjem in prepoznavanjem glasov.
  12. Angleški sinonimi: Preizkusi se v znanju angleških sinonimov in pomagaj zbirati riž za pomoč lačnim. FreeRice je sestrska stran portala o revščini, Poverty.com. Ima dva namena: izpopolnjevanje v znanju angleščina za vsakogar in pomoč lačnim ljudem. To omogočajo sponzorji te strani.
  13. Babi bere pravljice - Italijanske narodne pravljice : Pravljice lahko poslušate s te spletne povezave, lahko pa si jih tudi naložite na telefon ali računalnik.
  14. Babi bere: Baškirske pravljice: Pravljice lahko poslušate s te spletne povezave, lahko pa si jih tudi naložite na telefon ali računalnik.
  15. BBP - Češke pravljice: Izbor čeških ljudskih pravljic
  16. Beremo, pišemo: Reševalec si izbere sličico. Nato skuša urediti črke tako, da dobi besedo. Navodila so posneta.
  17. Bivališča: Učenci radi povezujejo in iščejo pare. Na tak način se nevede lahko presenetljivo veliko naučijo. Naloga je pripravljena tako, da učenci posameznim živalim, ki gradijo, določijo ustrezno bivališče.
  18. Bogastvo morja: Poišči pravo besedo in jo vnesi v mrežo. Če si vpisoval-a pravilno, lahko preveriš z geslom.
  19. Božični kviz - videokviz: Resen pa tudi zabaven kviz za zadnje šolske ure pred novoletnimi počitnicami kot samostojna naloga na spletu. Povezava do naloge v PowerPointu, ki jo lahko prilagajate.
  20. Bralni projekt NAŠA MALA KNJIŽNICA 2020/2021: Z začetkom šolskega leta se začne projekt Naša mala knjižnica, projekt, ki je namenjen spodbujanju branja in predstavitvi slovenskih mladinskih avtorjev na malo drugačen način. V začetku šolskega leta prijavljenim otrokom razdelimo delovne zvezke z nalogami na temo predstavljenih knjig. Projekt je zasnovan tako, da spodbuja branje in otrokovo kreativnost skozi skupno poustvarjanje v razredu. V sklopu projekta izvajamo tudi različne dodatne dejavnosti (pismo presenečenja, ki ga za otroke napišejo avtorji knjig, medšolska izmenjava literarnega junaka, detektivska naloga, nagradni natečaj ob zaključku projekta). Primerno tudi za vrtce. Več na www.nasamalaknjiznica.si.
  21. Brez knjige (prosto dostopna zbirka nalog in orodje za pripravo testov, kvizov …): Zbirka nalog vsebuje vaje za matematiko (te so najbolj obsežne), geografijo, kemijo, biologijo, angleščino, nemščino, španščino in francoščino.

    Orodje za učitelje pa omogoča pripravo lastnih testov oziroma kvizov za vse predmete. Pri pripravi so učitelju na voljo že pripravljene naloge, uporabi lahko teste iz javne knjižnice testov, ali pa naloge sestavi sam. Učitelj se mora najprej registrirati (to vzame približno 2 minuti časa) in takoj nato že lahko začne z uporabo.

    Največja pridobitev za učitelja, ki uporablja teste pripravljene z orodjem Brez knjige, je podrobna povratna informacija o uspešnosti reševanja za vsakega posameznega učenca. Ta je na voljo v opisni in grafični obliki, kar tudi kaže tale primer (klik, PDF).

    Na voljo so tudi podrobna navodila za pripravo lastnih vaj (klik).

    Nekaj primerov testov za:
    Za spremljanje znanja poštevanke s pomočjo orodja Brez knjige, je v javni knjižnici testov na voljo že pripravljen test. Oglejte si navodilo (klik), kako ta test dodelite vašim učencem.
  22. Brez knjige - zbirka nalog: navodila: Zbirka nalog vsebuje vaje za matematiko (te so najbolj obsežne), geografijo, kemijo, biologijo, angleščino, nemščino, španščino in francoščino.
  23. brez teme - za zabavo:
  24. Brezplačne naloge iz matematike za OŠ in SŠ: Na spletni strani www.naloge.si so pripravljene matematične naloge za OŠ od 1. do 9. razreda ter nekatera poglavja SŠ. Naloge so namenjene za utrjevanje snovi. Računalnik sam preveri pravilnost rešitve. Vsakič, ko se boste prijavili, boste vedeli katere naloge ste že pravilno rešili, katere naloge ste nepravilno rešili in katere naloge še niste reševali. Reševanje nalog je brezplačno.
  25. Cestno prometni predpisi, križišča, znaki: Vsak test je edinstven. Vprašanja testa se vsakič naključno izbirajo iz podatkovne baze in se razvrstijo v naključnem vrstnem redu z naključnim vrstnim redom odgovorov. Tako vam reševanja testa daje možnost spoznavanja vseh vprašanj.
  26. Che ore sono?: Ali veš, koliko je ura? Preizkusi svoje znanje italijanščine v različnih nalogah.
  27. Cosa mi metto? - il cruciverba: Križanka za utrjevanje pravilnega zapisa besed.
  28. Cosa mi metto? 1: Uredi pare tako, da z miško povlečeš besedo k pripadajoči sliki.
  29. Cosa mi metto? 2: Uredi pare tako, da z miško povlečeš besedo k pripadajoči sliki.
  30. Cosa mi metto? 3: Uredi pare tako, da z miško povlečeš besedo k pripadajoči sliki.
  31. Cosa mi metto? 4: Uredi pare tako, da z miško povlečeš sliko k besedi (ali obratno).
  32. Čarovnik za seštevanje, odštevanje deljenje in množenje: Naloge so namenjene za utrjevanje osnovnih operacij. Vendar je povratna informacija skromna, reševalc ne izve, kje je naredil napako.
  33. Časovno prilagajanje animacije v PowerPointu: ...Izberem sliko. Dvokliknem na preslikovalnik animacij in določim animacijo tudi obvestilu in oblačku. Preverim, kako je videti. Ne želim, da se vsi trije predmeti prikažejo iz iste smeri, zato izberem obvestilo in mu določim ... Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  34. Človeško telo: Zabavne naloge o človeškem telesu v angleščini. Lahko pa si tudi natisnemo učne liste neodvisno od jezika.
  35. Črke - kviz: Za sodelovanje pri kvizu je potrebno poznavanje črk. Lahko pa se učenci samostojno učijo prepoznavanja črk, saj se jim ob nepravilni rešitvi pokaže prava črka.
  36. Čudna križanka: Križanka nima kjlučev. Besede je potrebno vpisati v križanko glede na dolžino besede.
  37. Diminutivi (pomanjševalnice): Dani besedi poišči pomanjševalnico in jo vpiši v prazen okvirček.
  38. Dnevi v tednu: Učenec utrjuje, kako si sledijo dnevi v tednu.
  39. Dodajanje zavihka na trak - Word: S prilagoditvami lahko trak prilagodim svojim željam. Ustvarjam lahko zavihke in skupine po meri, v katerih so pogosto uporabljeni ukazi ... Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  40. Dodajanje, brisanje stolpcev in vrstic v tabeli - Word: Kratek posnetek - dodajanje in brisanje stolpcev, vrstic, cele tabele. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  41. Dove c'è un cane?: Kje je psiček? Pri reševanju moraš izbrati pravilni predlog.
  42. Dove vivo? Chi sono?: Sklop različnih nalog za utrjevanje oz. preverjanje znanja o državah, narodnostih in glavnih mest.
  43. Državni prazniki: Poveži praznik in mesec, v katerem je.
  44. E - um, Interaktivno učenje - matematika: Izvedbo projektov E-um za matematiko v devetletki in E-um za matematiko v gimnaziji je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada in Ministrstva za šolstvo in šport.
  45. Enaki prvi zlogi: Učenec sestavlja pare sličic. Besedi se začenjata na isti zlog.
  46. Enaki zadnji zlogi: Učenec sestavlja pare sličic. Besedi se končujeta na isti zlog.
  47. Evropa skozi zgodovino: Evropa se je spreminjala skozi zgodovino. Kaj vse se je dogajalo, kdo je zasedal zdajšnje ozemlje naše države, kdo je premagal Mongole, katera država je bila največja ...
  48. Evropska unija - Igre in kvizi: Kaj veš o Evropski uniji? Ali recimo veš, da živi v Evropski uniji več kot 500 milijonov ljudi? In da v Evropski uniji govorimo 23 različnih uradnih jezikov? Ali veš, da je bila Evropska unija ustanovljena pred več kot 50 leti in je bilo tedaj v njej 6 držav, danes pa jih je že 27? Ali poznaš evropsko zastavo z dvanajstimi zlatimi zvezdicami na modrem ozadju?
  49. GEO kvizi: Reševalec išče države na nemem zemljevidu. Navodila so v angleščini.
  50. Geometrijska telesa: Učenci opazujejo predmete in iščejo geometrijske oblike. Prepoznavajo geometrijska telesa.
  51. GLASOVI - zadnji in prvi: Učenec loči zadnji in prvi glas. Išče pare - sličice. Zadnji glas besede in prvi glas naslednje besede sta par.
  52. Glasovno zavedanje: Igre so namenjene vsem učencem, ki so v fazi začetnega opismenjevanja, torej predvsem učencem 1. razreda, pa tudi naprednejšim učencem v vrtcih ali drugošolcem, ki še niso osvojili predopismenjevalnih zmožnosti.
  53. Gozdna drevesa in plodovi: Poišči drevesa in njihove plodove
  54. Gozdni plodovi: Simpatična naloga za prepoznavanje gozdnih plodov
  55. Gradimo stolpe: Gradimo stolpe tako, da je zadnji glas besede prvi glas naslednje besede.
  56. Gradiva za prvo triletje: Objavljena gradiva so razvrščena po razredih in temah. Na strani posamezne zbirke gradiv najdete učitelji in starši informacije, za kakšne aktivnosti so gradiva primerna in uporabna.
  57. Gradiva za učitelje in učence: Gradivo, ki je na spletni strani je nastalo na Pedagoški fakulteti v Ljubljani v okviru seminarskih nalog pri predmetu IKT v izobraževanju v študijskem letu 2014/15. Gradivo so pripravili študenti in študentke 1. letnika magistrskega programa Izobraževanje učiteljev pod mentorstvom asistentke Alenke Žerovnik
  58. Grammar, Reading, Vocabulary, Listening: Zbirka prijaznih interaktivnih nalog za začetnike
  59. Griddlers - logične uganke in zanke: Za reševanje potrebujete Javo.
  60. Hura, počitnice!: Burja je razmetala črke. Poišči jih v pesku in zapiši pravilno.
  61. I contrari 1: Besedi poišči njeno protipomenko. Reši tudi I contrari 2.
  62. I contrari 2: Besedi poišči njeno protipomenko.
  63. I mesi dell'anno (Meseci v letu): Pod slikice vpiši imena mesecev.
  64. I miei vestiti (Moja oblačila): Sklop različnih naloge za utrjevanje besedišča.
  65. I miei vestiti 1: S pomočjo slike učenci prepoznavajo oblačila, obutev in pokrivala. Naloga je primerna za utrjevanje.
  66. I miei vestiti 2: S pomočjo slike učenci prepoznavajo oblačila in obutev. Naloga je primerna za utrjevanje.
  67. Igra Vsiljivec : V vajah so tri igre: vsiljivec - zadnji zlog, vsiljivec -prvi zlog in vsiljivec - štetje zlogov. Učenec izbira ustrezno sličico in jo potrdi.
  68. Igra Vsiljivec - prvi glas: Učenec med danimi glasovi išče vsiljivca - glas, ki ne sodi zraven.
  69. Igram se in postajam mojster v računanju: Zanimiv preplet igre, računanja in tekmovanja, primeren za učenje v šoli in doma.
  70. Igrice za zabavno učenje angleščine: Na spletni strani je kar nekaj dobrih igric za učenje in utrjevanje angleščine.
  71. Interaktivne igrice: Komplet igric za najmlajše za utrjevanje osnovnih računskih operacij in naloga iz spoznavanja glavnih mest.
  72. Iščemo enako : Učenci v danih besedah iščejo enako. Iščejo zloge v besedi in besede v besedi.
  73. Izdelovanje različnih izdelkov: Odlična stran, čeprav je v angleščini, kjer najdete veliko zanimivih izdelkov, vključno z modeli za barvanje, rezanje in sestavljanje, vezanih na letne čase ali urejeni po sklopih (živali, vozila ...)
  74. Izrazi o morju: Če klikneš na napačni odgovor, lahko izveš še kaj drugega, novega, zabavnega. In kljub temu lahko zbereš vse točke za uspešno rešitev. Veliko zabave ti želim!
  75. Izumi in odkritja: Reši križanko s pomočjo tabele z opisi izumov in iznajdb.
  76. Jesen v gozdu - gozdne živali: Primerno za utrjevanje.
  77. Junaki iz pravljic: 22 vprašanj o poznavanju poslušanih pravljic v 1.triadi.
  78. Kaj je višje - težje - daljše ?: Učenci ob slikicah primerjajo višine, dolžine in mase.
  79. Kaj jemo in pijemo?: Sklop nalog za utrjevanje italijanskega besedišča.
  80. Kaj se skriva pod številkami?: Z odkrivanjem polj učenci spoznavajo podrobnosti maske, na katere bodo morali biti pozorni pri opisu. Ugotovijo, da se pod polji s številkami skriva kurent. Prispevek k nalogi <a href="http://uciteljska.net/ucit_search_podrobnosti.php?id=748">Opis kurenta</a>
  81. Kaj spada skupaj?: Sklop 6 nalog, kjer učenci ugotavljajo, kaj spada skupaj.
  82. Kako je nastal koledar?: Že v pradavnini si je človek poskušal meriti čas in pri tem sledil naravi, ki je čas razdelila na dan in noč in na letne čase. Preberi zgodbico in reši kviz.
  83. Kako so se igrali nekoč: Veš kaj je to: médla? V tej izdaji glasila so učenci zapisali zgodbe svojih starih staršev - kako so se igrali, ko so bili majhni. Posamezno zgodbo lahko spoznaš in se hkrati malce poigraš. Izberi zgodbo, reši nalogo in se zabavaj! Avtorice in avtorji zgodbic so bivši učenci Osnovne šole Škofja Loka - mesto: Ema, Maks, Maša, Patrik, Tinkara, Maruša, Tadej in Urška. Ilustracije pa so prispevali učenci OŠ Šmartno pri Litiji: Nik, Žan , Sebastijan in Nejc
  84. Kakšne odnose si želimo?: Skupek interaktivnih nalog o dobrih in slabih medsebojnih odnosih.
  85. Kdaj kaj počnemo?: Učenec izbere uro, ki je najbližja uri, ko opravljamo različne dejavnosti.
  86. Kdo bo koga: Učenci iz danih sličic sestavljajo prehranjevalne verige.
  87. Kdo je napravil Vidku srajčico: Iz otroške oddaje Pozabljene knjige naših babic: kombinacija lutkovne igrice in animiranega filma. (produkcija RTV Slovenija). Trajanje 15.10 minut.
  88. Kdo je napravil Vidku srajčico: Odlomek iz predstave Lutkovnega gledališča Ljubljana (trajanje 3.43 minute).
  89. Kdo je to?: Kaj je to? Kdo je to? Oglej si fotografije in ugotovi,katere živali so na njih.
  90. Kdo je to?: Umešamo ali napišemo ustrezne izraze k posamezni animirani sličici. Vir sličic.
  91. Kje se nahaja?: Niz 4 nalog, pri katerih učenci ugotavljajo položaj predmeta glede na druge predmete, obenem utrjujejo matematični jezik, like in barve.
  92. Kje shranjujemo vire?: Reševalec mora umestiti vire tja, kjer jih shranjujemo.
  93. Kje stanuje Darja?: Zabavna naloga za sprostitev. Kje živi Tone in kje Tine? Klikaj in išči podatke na sliki.
  94. Koledar - stara slovenska imena: Zakaj potrebujemo koledar? Kakšna je razlika med rimskim in gregorijanskim koledarjem? Kdaj je travnik? Naloga je kar zahtevna, saj moraš najprej sestaviti sliko.
  95. Koliko kaže ura?: Vaja za utrjevanje "cele" ure.
  96. Koliko pik je na domini?: Preštej ali seštej, koliko je pik na domini.
  97. Kolišče - virtualna rekonstrukcija: Rekonstrukcija predstavlja pogled na koliščarsko naselje
  98. Kolišče - virtualna rekonstrukcija: Rekonstrukcija predstavlja pogled na koliščarsko naselje
  99. Križanka - obleka: Zabavna naloga
  100. Križanka Slovenski reki: Vsi reki se začnejo na črko V. Dopolni.
  101. Križanka živali: Zabavna naloga za sprostitev
  102. Križanka živali: S pomočjo sličic rešujemo spletno križeanko
  103. Kulinarični simboli - spomin: Poišči pare!
  104. Kvizi, didaktične igre od 4 - 16 let: Odlično za utrjevanje angleščine, skozi različna podorčja, od zgodovine, geografije, matematike ... Stran BBC, katere namen je OBVEŠČATI, VZGAJATI, ZABAVATI, BOGATITI ŽIVLJENJE VSEM, in si prizadeva biti najbolj ustavrjalna spletna stran na svetu.
  105. Lastnosti snovi: Lastnosti snovi umestijo k opisu.
  106. Le professioni (Poklici): Sklop različnih nalog za učenje in utrjevanje besed (prepoznavanje, pisanje).
  107. Letni časi: Učenec utrjuje, kako si sledijo letni časi.
  108. Maček je lačen: Reševalec opazuje dogajanje in skuša odgovoriti na vprašanja. Gibanje oči.
  109. Malce tega, malce onega: Naloga ni namenjena ocenjevanju ampak preverjanju svojega vedenja.
  110. Malce tega, malce onega 1: Nekaj vsakdanjih dejstve iz vsakdanjega življenja na Zemlji. Test za zabavo.
  111. Malce zgodovine: Nekaj zanimivih podatkov iz starega sveta
  112. Manjka črka v besedi: V danih besedah manjka črka. Učenci v kvizu izberejo ustrezno črko. V pomoč jim je slikovno-črkovna stavnica.
  113. Matematična piramida (do 20): V prazne kvadratke vnesi rezultate. Če rešiš pravilno, se ti pokaže naslednja piramida z novimi števulu.
  114. Matematika na spletu: Ko klikneš na izbrano ikono, lahko rešuješ pripravljene naloge. Tukaj najdeš večino šolske matematike.
  115. Mavrica - Rainbow: Učenec prepoznava barve.
  116. Mesta - države: Imena mest povlečemo v predalček z imenom države.
  117. Mia famiglia: Utrjevanje sorodstvenih vezi s pomočjo vislic.
  118. Moj dom: Sklop 8 nalog o hiši in prostorih v njej
  119. Na zapuščenem otoku: V 8 minutah se skušaj rešiti z otoka ...
  120. Naloge iz geometrije 1: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2011 za učence 4. razreda. Naloge lahko uporabimo tudi pri dodatnem pouku.
  121. Naloge iz geometrije 2: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2007 za učence 4. razreda. Naloge lahko uporabimo pri dodatnem pouku ali preverjanju znanja ob koncu šolskega leta.
  122. Naloge za utrjevanje angleščine:
  123. Napišem račun in odštejem do 10: Utrjevanje odštevanja v obsegu do 10.
  124. Napišem račun in odštejem do 5: Utrjevanje odštevanja v obsegu do 5.
  125. Napišem račun in seštejem do 10: Utrjevanje seštevanja v obsegu do 10 ob sličicah.
  126. Napišem račun in seštejem do 5: Utrjevanje seštevanja v obsegu do 5 ob sličicah.
  127. Nariši tabelo - Word: Kratek posnetek . vstavimo tabelo tako, da jo narišemo po meri. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  128. Nasprotja v matematiki: Poveži nasprotne matematične pojme.
  129. Naši prazniki: Iz spustnega seznama izberi praznik, ki ustreza sličici. Nato nadaljuj in določi praznikom datume.
  130. Nekaj o rakih: Besedilo je potrebno popraviti. Poiskati vse napake in pravilno vpisati besede.
  131. Nekaj vprašanj o Zemlji: Nekaj vprašanj o Zemlji. Vir: Enciklopedija Vprašanja in odgovori (Steve Parker, Brian Williams)
  132. Nenavadna imena slovenskih gora in vzpetin: Slovenske gore imajo zanimiva imena. Poleg obočjanihnaletimo na imena, ki izhajajo tudi iz doživljanja prebivalcev, njihovih izkušnjah, navadah. Veliko zabave želim!
  133. Numeri, numeri, numeri: Sklop nalog za utrjevanje zapisa števil do 100.
  134. Od najmajšega do največjega števila: Učenec uredi števila do 10 od najmanjšega do največjega.
  135. Od največjega do najmanjšega števila: Učenec ureja števila od največjega do najmanjšega.
  136. Odložišče (Word, Excel, Power Point): Odložišče deluje s standardnimi ukazi Kopiraj in Prilepi. Ko katerikoli elelemnt v dokumentu kopiram, se shrani v Officeovo odložišče. Iz njega lahko kopirani element prilepim kadar koli v kateri koli Officeov dokument. Zbrani elementi ostanejo v Officeovem odložišču ... Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  137. Odstranjevanje ozadja slik - Power Point: Za preprosto igranje s slikami lahko uporabimo tudi PowerPoint. Ogledali si bomo, kako lahko skombiniram dve različni fotografiji v Skoraj umetniški učinek. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  138. Odštevanje: Na levi strani so računi seštevanja. Učenec prenese k računu pravo vsoto.
  139. Odštevanje do 10: Učenci na konkretni ravni odštevajo (s slikovnim materialom). Rešitve vpišejo v kvadratek za računom in kliknejo ok. Na koncu naloge se pojavijo rezultati in pravilne rešitve napačno izračunanih računov.
  140. ODŠTEVANJE DO 10 - 1.del: Učenci vadijo odštevanje v številskem obsegu do 10.
  141. Opazimo spremembe: Namen vaje je, da učenci opazijo spreminjanje narave.
  142. Opis predmeta: Naloga je namenjena uvajanju v poglavje opis predmeta (motivacija), lahko pa se uporabi tudi pri utrjevanju in ponavljanju snovi.
  143. Osnovne štiri računske operacije: Učenec/učitelj nastavi ustrezno računsko operacijo ali kombinacije le-teh (seštevanje, odštevanje, množenje, deljenje). Učenec rešuje dane račune, računalnik preverja rezultate, ki jih mora učenec rešiti ponovno po končanem računanju. Rayčunalnik mu tudi poda rešitve v predogled. Učitelj pa dobi uspeh učenca izračunan v odstotkih. Računalnik celo ponavlja račune, ki jih učenec ne zna.
  144. Oštevičevanje strani - Word: Dokumentom, ki so daljši od zgolj nekaj strani, je pametno dodati številke strani. Vsi vemo, kako zamudno je ponovno razvrščanje strani neoštevilčenega dokumenta, če nam je ta padel iz rok in se raztresel povsod naokoli. Ne dovolite, da bi se vam zgodilo kaj takega! Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  145. Otrok je rojen / A child is born: Fotografije švedskega raziskovalca na področju medicinske fotografije o čudežu življenja. Tudi na: http://static.scanpix.se/misc/bildspel/LennartNilsson/index.html
  146. Paesi del mondo (Države sveta): Kako dobro poznaš države sveta? V prazne okvirčke vpiši njihova imena v italijanščini.
  147. Parole di Natale: Z miško povleci besedo k pripadajoči slikici.
  148. Pasji dnevi: Vroča skrivanka - poišči besede v vseh smereh.
  149. Pes Ago: Reševalec preveri razumevanje prebranega s pomočjo kviza
  150. Pes, ki piše - naloga na spletu: Ko izračunaš vsote in vpišeš črke, dobiš rešitev na zastavljeno vprašanje.
  151. Peter in volk: Po ogledu glasbene pravljice lahko učenci naredijo še spletno nalogo, kjer morajo prepoznati glasbil, ki poosebljajo glavne osebe.
  152. Pobegle kolebnice: Nekatere povedi so pravilne, druge ne. Reševalec mora nadomestiti pravilno poved.
  153. Poigraj se z nenavadnimi živalmi: Zabavna igrica, iskanje parov
  154. Poišči besedo 1: Utrjevanje gibov oči za spretnejše branje
  155. Poišči besedo 2: Naloga za spodbujanje gibov oči za boljše branje
  156. Poišči, preberi, prečrtaj, zapiši: Poišči besede po navodilih in jih prečrtaj. Besede, ki ti ostanejo zapiši v ustrezen predalček. Preveri, če si izbrisal, izbrisala vse besede.
  157. Pojmovnik teorije glasbe: Zanimiva predstavitev glasbene notacije za najmlajše pa tudi za večje in predvsem tiste, ki obiskujejo nižjo glasbeno šolo.
  158. Poklici: Zabavna naloga na temo poklici
  159. Poklici: Učenec danim poklicem poišče žensko obliko.
  160. Poštevanka - kartice za dril: Klikni na gumb Kartica. Pokazal se bo račun. Glasno povej odgovor in ga preveri s klikom na gumb R + R (Račun in rezultat). Pokazal se ti bo pravilni odgovor. Če si imel/a prav, klikni na gumb Že znam! in račun se bo izbrisal. Ko ne bo nobenega računa več, si zmagal/a! Poštevanko obvladaš do zadnje pike.
  161. Poštevanka - uredi pare: Utrjevanje poštevanke s pomočjo urejanja parov.
  162. Povedi: Dopolnjevanje po vedi z besedami. Le-te učenec sestavi iz danih črk
  163. Poznamo skoraj vse male tiskane črke: Učenci berejo in pišejo z že znanimi malilimi tiskanimi črkami.
  164. Poznamo števila do 10: V vajah učenci štejejo do 10, urejajo števila do 10 in utrjujejo številske predstave do 10.
  165. Poznamo vse glasove: Učenec poimenuj sličice. V vsaki nalogi označi tiste sličice, katerih beseda se enako začenja kot beseda za dano (prvo) sličico.
  166. Predloga s/z in k/h: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju ustrezne rabe predlogov s/z in k/h. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo pravilno rešil ali ne.
  167. Pregovori: Kviz je lahko namenjen le zabavi, lahko pa ga tudi uporabimo za nadgradnjo.
  168. Pregovori in reki: Trije kvizi, kjer mora reševalec poznati pregovore ali pa s poskušanjem ugotoviti, katera beseda je pravilna.
  169. Pregovori in reki: Zabavna naloga, namenjena spoznavanju slovenskih pregovorov in rekov.
  170. Pregovori malce drugače: Nalogo lahko rešujemo individualno, lahko pa jo uporabimo za frontalno delo. Uporabno za uvod v razredno uro, za sprostitev ...
  171. Prehodi v PowerPointu: Animacije in prehodi so odličen način s katerim pritegnem pozornost ali izboljšam videz predstavitve. Izberem diapozitiv in odprem zavihek Prehodi. V galeriji se mi prikažejo različni prehodi. S klikanjem na sličice lahko vidim učinek prehoda na izbranem diapozitivu. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  172. PREJ -POTEM: Poiščejo pare prej- potem. Lahko ustno utemeljujejo svoje pare.
  173. Prepoznaj nasilje in ukrepaj!: Otrok preprozna nasilje, naj bo to fizično ali psihično poleg naloge je priporočilo za samopomoč.
  174. Prepoznaj zastave: Kaj je pravzaprav zastava? V Slovarju slovenskega knjižnega jezika smo našli opis. Uredi besede v smiselno poved. Nato te čaka kup nalog, s katerimi preveriš svoje sposobnosti opazovanja, izločanja, primerjanja. In mimogrede si lahko zapomniš nekaj zastav.
  175. Preverjanje znanja poštevanke: Sami si določimo čas za rešitev računov.
  176. Prilagajanje besedila - Word: Kratek posnetek o možnosti prilagajanja besedila. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  177. Primerjaj: medved in volk: Kaj imata živali ali rastlini skupnega in kaj različnega? Pojme je treba razvrstiti v ustrezna okenca, nato pa lahko sličico sestavimo, jo natisnemo in pobarvamo.
  178. Prometni kviz: Kako se obnašam kot pešec v prometu.
  179. Protipomenke ali besede z nasprotnim pomenom (Brez knjige): Poiščite par besedam.
  180. Prvi glas: V besedah učenci izločijo prvi glas. Iščejo besede, ki se začenjajo enako.
  181. Prvi glas: Učenci v vajah iščejo enake prve glasove.
  182. Prvi glas : Klikni na sličico in jo poimenuj. Dobro prisluhni prvemu glasu. Tvoja naloga je, da odpreš dve sličici, ki se začneta na isti glas. Nadaljuj toliko časa, dokler ne odkriješ vseh parov.
  183. Prvi zlog: Učenec sestavlja pare sličic, katerih besede se začenjata na isti zlog. Vaja je v 1. razredu primerna za dodaten pouk.
  184. Ptice - neumetnostna besedila: Namenjeno je diferenciaciji ali pri dod.p. v 1. razredu. Učenci 2.razreda bodo večinoma to znali rešiti skoraj vsi. Zadnji dve nalogi uporabite za povezavo s spoznavanjem okolja.
  185. Ptiči: Naloga za sprostitev, uporaba miške,
  186. Pust na Slovenskem: Kako dobro poznaš slovenske maškare? Poišči pare in jih z miško povleci skupaj.
  187. Pustna premetanka: Premeči črke in najdi besedo za slovensko maškaro.
  188. Pustni običaji: Nekaj najbolj tradicionalnih pustovanj in karnevalov, ki potekajo v teh dneh po Sloveniji.
  189. Računam do 10 (seštevanje): Zbrika nalog za utrjevanje seštevanja do 10.
  190. Računamo do 10: Učenci računajo v številskem obsegu do 10. V nekaterih računih je vključeno tudi število 0.
  191. Računanje do 10 (odštevanje): Zbirka nalog za utrjevanje odštevanja do 10.
  192. Rastline: Zabavna naloga, delo z miško
  193. Različne igrice za različne namene: Obilica različnih nalog za različne starosti, spretnost računanja, prepoznavanja, risanja ...
  194. Razmetana soba - sestavljanka: Sestavi sličico.
  195. Razmišljaj in določi: Pozorno preberi navodila in opis. Nato določi, kdo je od kod, kaj je počel in koliko je star.
  196. Razredna nastava: Zbirka prispevkov in spletnih povezav za učenje na razredni stopnji, ki je delo hrvaških učiteljic in učiteljev.
  197. Razvrsti podatke v tabeli - Word: Kratek posnetek kako lahko v Wordu razvrstimo podatke po različnih kriterijih. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  198. Rime: Učenec sestavlja iz danih sličic in besed rime.
  199. Sadje - spomin: Igrica spomin
  200. Sadje in zelenjava: Vaja za branje malih tiskanih črk.
  201. Sestavi sliko: Sestavi sliko in ugotovi, kaj prikazuje
  202. Sestavi sliko: Sestavi sliko in ugotovi, kaj prikazuje
  203. Sestavi sliko: Sestavi sličico. Rešitev te popelje k izbiri zabavnih nalog.
  204. Sestavi uganke: Reševanje malo drugače. Rešitev je dana, uganke moramo sestaviti.
  205. Sestavi, odgovori: Reševalec mora najprej sestaviti sličico, nato pa odgovoriti na vprašanja.
  206. Sestavimo sliko: Nastaja zbirka sestavljank, kjer učenec lahko izbira sliko in jo sestavi na več možnih načinov. Naloge so primerne tudi za IT. Če potrebujete svojo sestavljanko, pošljite sliko in v kratkem času bo na razpolago.
  207. Sestavimo zgodbico : Prisluhni in klikni. Naloge so namenjene utrjevanju branja. Prvi sklop nalog s sličicami ti pomaga uriti gibanje z očmi ter  prilagajanje slušnega vtisa s slikovnim. V drugem sklopu poslušaj in hkrati beri besedilo. Ko naletiš na napačno besedo, jo s klikom popravi.  S tem vadiš razumevanje prebranega in usklajevanje vidnega s slišnim.
  208. Seštevanje do 10: Na levi strani so računi seštevanja. Učenec prenese k računu pravo vsoto.
  209. Seštevanje do 10: Učenci na konkretni ravni odštevajo (s slikovnim materialom). Rešitve vpišejo v kvadratek za računom in kliknejo ok. Na koncu naloge se pojavijo rezultati in pravilne rešitve napačno izračunanih računov.
  210. Seštevanje do 10: Učenci na konkretni ravni seštevajo (s slikovnim materialom). Rešitve vpišejo v kvadratek za računom in kliknejo ok. Na koncu naloge se pojavijo rezultati in pravilne rešitve napačno izračunanih računov.
  211. Seštevanje do 10 - 1.del: Učenec računa v štwevilskem obsegu do 10.
  212. Seštevanje do 10 - 2.del: Učenec računa v številskem obsegu do 10.
  213. Seštevanje do 10 - UVOD: Učenci prenašajo h konkretnim primerom ustrezne račune seštevanja do 10.
  214. Skrči dokument na eno stran - Word: Imam dokument, v katerem moj podpis pade na naslednjo stran, kar je zelo moteče. Kako to urediti tako, da mi ne bo treba brisati del besedila, spreminjati velikost pisave ali širiti strani. Uporabila bom ukaz Skrči na eno stran.
  215. Skrite besede pod košem - naloga na spletu: V mreži se skrivajo besede, povezane s košarko.
  216. Slikovno-črkovna stavnica: Učenci lahko rešujejo naloge tudi brez poznavanja črk, saj jim je v pomoč slikovno- črkovna stavnica na začetku. Po vsaki opravljeni nalogi se vračamo na začetek preko vsebine.
  217. Slovenska imena mesecev: Včasih so se uporabljala slovenska imena mesecev, potem pa so jih spodrinila tista, ki jih uporabljamo danes. Kako dobro jih poznaš? Klikni na ustrezne pare.
  218. Slovenska mesta in reke: Zabavna naloga za sprostitev ali za vajo dela z miško
  219. Slovenske vzpetine: Poiskali smo nekaj slovenskih vzpetin s posebnimi imeni. V mrežah poišči hecna imena in jih označi.
  220. Slovenski pregovori: Niz 3 nalog, kjer moraš poiskati manjkajoči del pregovora.
  221. Slovenski reki (dopolnjevanje): Zabavna naloga. Reševalec dopolnjuje slovenske reke (pregovore).
  222. Sorodniki: Iščite v vseh smereh. Naloga za sprostitev, zabavo in koncentracijo. Uporaba miške.
  223. Spomin: S klikanjem na sličice skušamo najti pare.
  224. Spomin: S klikanjem na sličice skušamo najti ustrezne pare.
  225. Spomin - igrica: Sprostitvena igrica za prosti čas
  226. Spomin - igrica: Naloga za sprostitev
  227. Spomin - prometni znaki: Učenci iščejo enake pare - prometne znake.
  228. Spomin - prvi, zadnji glas: Učenci iščejo take pare, kjer je prvi glas prve besede enak zadnjemu glasu druge besede. Igra je zahtevnejša in je primerna za dodaten pouk.
  229. Spomin - računalnik: Učenci v igri spomin zabavajo.
  230. Spomin - šola: V igri spomin iščejo enake pare. Poimenujejo šolske potrebščine.
  231. Spomin - števila do 5 : učenci iščejo pare in utrjujejo številske predstave do 5.
  232. Spomin - ure: Učenec spoznava vrste ur. Išče enake pare.
  233. Spomin - vozila: Učenec poimenuje prometna sredstva. Išče enake pare.
  234. Spomin - vreme: Učenec igra igro spomin in ob tem utrjuje vremenske znake.
  235. Spomin - zadnji glas: V igri spomin učenci iščejo take pare, da sta enaka zadnja glasova. Igra je bolj zahtevna.
  236. Spomin - zadnji, prvi: Učenci iščejo take pare, kjer je zadnji glas prve besede enak prvemu glasu druge besede. Igra je zahtevnejša in je primerna za dodaten pouk.
  237. Spomin -prvi glas: V igri spomin se sestavljajo pari, ki imajo enak prvi glas. Naloga je zelo zahtevna, saj se mora reševalec odsredotočiti tako na sličico kot tudi na ustrezni glas, s katerm se beseda začne.
  238. Spoznajte Excel 2010: Cilji: upravljati datoteke v pogledu Microsoft Office Backstage, dokončati osnovna, vsakdanja opravila, kot sta oblikovanje podatkov in dodajanje vrstic in stolpcev, poiskati ukaze za zahtevnejša opravila, kot sta ustvarjanje grafikonov in uporaba funkcij, dodati gumbe za najljubše ukaze v svojo orodno vrstico in delati v Excelu 2010 in starejših različicah hkrati.
  239. Spoznajte se s Power Pointom: Ta tečaj je primeren za vas, če želite nadgraditi PowerPoint 2003 ali starejšo različico na PowerPoint 2010. Če želite nadgraditi PowerPoint 2007, boste verjetno želeli izvedeti le, kakšne so nove funkcije programu PowerPoint 2010. Priporočamo, da preberete članek z naslovom Novosti v programu PowerPoint 2010.
  240. Spoznajte Word 2010: Cilji: hitro najti priljubljene ukaze na traku, razumeti, kako se je meni Datoteka razvil v pogled »Microsoft Office Backstage«, izvajati osnovna opravila, kot so oblikovanje, shranjevanje in tiskanje, in delati v programu Word 2010 in starejših različicah programa Word.
  241. Spreganje glagolov v sedanjiku: V prazno polje vpiši pravilno obliko glagola v sedanjiku.
  242. Spretnost v uporabi miške: Začetniki v uporabi računalnika si s to spletno stranjo pridobijo spretnost v uporabi miške. Navodilo za uporabo je dostopno iz menija v pripomočku. Meni je dostopen le v prvih sekundah po zagonu, ker pripomoček potem samodejno preide v izvajanje in onemogoči dostop do menija.
  243. Spretnost v uporabi tipkovnice: Začetniki v uporabi računalnika si s to spletno stranjo pridobijo spretnost v uporabi tipkovnice. Navodilo za uporabo je dostopno iz menija v pripomočku. Meni je dostopen le v prvih sekundah po zagonu, ker pripomoček potem samodejno preide v izvajanje in onemogoči dostop do menija.
  244. Srednja Evropa - različne naloge: Veliko nalog, ki so namenjene utrjevanju. Države, glavna mesta, pokrajine. Naloge imajo dve stopnji.
  245. Še en način prilagajanja animacije v PowerPointu: Prilagajanje animacij še malo drugače. V Podoknu animacij lahko ročno nastavljamo različna obnašanja animacij - lahko jih premikamo, daljšamo, krajšamo, umeščamo med druge animacije ... Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  246. Še ena o bolhah: Kam se odpravijo bolhe ob nedeljah? Izračunaj, vpiši črke in odkril-a boš odgovor na postavljeno vprašanje.
  247. Šport: Poiščite športne zvrsti
  248. Štejem in preštejem: Niz 3 nalog, kjer učenci na sličicah preštevajo predmete in zapišejo ustrezna števila.
  249. Štejemo glasove: Učenec poimenuje sliko. Besedi prešteje glasove, nato k sličici da ustrezno številko. Vaje so primerne za dodaten pouk.
  250. Štejemo glasove - 2: Učenec poimenuje sliko. Besedi prešteje glasove, nato k sličici da ustrezno številko. Vaje so primerne za dodaten pouk.
  251. Štejemo zloge: Učenci štejejo zloge.
  252. Števila do 10: Učenci utrjujejo števila do 5 ali 10. Pravilnost rezultata preverijo s pritiskom na "Check". Ob igri lahko spoznavajo osnove dela z miško.
  253. Števila do 20: Učenci štejejo do 20.
  254. Števila do 5 ali 10 : navodila: Lahko utrjujemo števila do 5 ali 10. Z miško kliknemo na balone, da jih vesoljček ulovi. Če je balonov preveč, jih moramo počiti s klikom na balon. (odštevanje) Lahko ugotavljajo, koliko balonov še manjka do pravega števila. S klikom na help imamo možnost zamenjati balone z ribicami, metulji... Učenci lahko sestavljajo naloge z besedilom.
  255. Telesne lastnosti metuljev: Križanka za zabavo, za pomoč je podan opis.
  256. Učenje angleščine skozi popevke: S pomočjo popularnih popevk utrjujemo angleščino. Naloge so urejene po težavnosti.
  257. Uganke: Nekaj ugank.
  258. Uganke: Nekaj ugank
  259. Uganke: Rešujemo uganke.
  260. Uganke: Otrok prek kviza rešuje uganke.
  261. Uganke - križanka: Križanko rešimo s pomočjo rešitev ugank.
  262. Uganke - križanka: Križanko rešujemo s pomočjo rešitev ugank.
  263. Uganke o žuželkah: Iz bogate zakladnice ugank sem zbrala le tiste o žuželkah in pajkih ter jih uporabila ob zaključku teme pri NIT.
  264. Uganke zavozlanke: Rešujemo uganke.
  265. Uganke, poslušaj, preberi: Učenec uganko najprej posluša in nato klikne na sličico. Ne glede na pravilnost odgovora pa se v okencu prikaže tudi zapsano besedilo z rešitvijo. Nalogo torej lahko uporabljamo za utrjevanje poslušanja in branja.
  266. Ugotovi manjkajočo črko in dopolni besede: Odpri posamezno nalogo, ugotovi, katera črka manjka in dopolni besede. Poigraj se tudi s križanko.
  267. Uporaba WordArt-a v Wordu: Kratek posnetek: kako lahko uporabimo WordArt za okrasitev svojega besedila. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  268. Uredi besedilo - Raki: Besedilo je neurejeno. Treba je ugotoviti pravilni vrstni red posameznih delov besedila.
  269. Uredi like: S pomočjo ključev razvrstimo like. Logično sklepanje, razumevanje in sledenje navodilom. Naloga je posodobljena.
  270. Urejanje slogov v tabeli - Word: Kratek posnetek kako lahko prilagodimo sloge že vnešene tabele. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  271. Urnik salona Petra: Prebiranje tabele in primerjanje podatkov.
  272. Ustavno sodišče RS: Ilustrirana Ustava Republike Slovenije - izbor členov.
  273. Utrjevanje poštevanke: Reševalec išče ustrezne pare.
  274. V Kužkovi vasi: Otrok mora natančno prebrati zgodbico da lahko reši naloge
  275. Vabilo na kosilo: Najprej pesmico dopolnimo s predlaganimi rimami, nato pesmico še sestavimo.
  276. Vaja za uporabo tipkovnice (pisanje): Prepiši povedi. Pazi na ločila in presledke!
  277. Vaje za učenje jezikov - glej in poslušaj: Interaktivno branje je orodje, ki pomaga učencem razviti jezikovne spretnosti avdio razumevanja ter pomaga graditi besedišča. Z izbiro možnosti lahko popestrimo vaje. Vaje so na razpolago v teh jezikih: angleščina, portugalščina, turščina, ruščina, francoščina, nemščina, italijanščina, španščina, japonščina, arabščina, mandarinščina.
  278. Veliko uporabnih igric do 12 let: Izbirajte med različnimi privlačnimi nalogami za koncentracijo, utrjevanje besed, pisanje in branje, poslušanje
  279. Velikonočni simboli: Učenci povežejo sliko in besedo, ki ustreza simbolu.
  280. Velikost celice - prilagajanje tabele - Word: Kratek posnetek - samodejno prilagajanje velikosti celice besedilu. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  281. Vesolje: Zabavna naloga za utrjevanje ali motivacijo
  282. Višje - nižje: Učenec na danih primerih izbere pravilni odgovor ali vpiše rešitev.
  283. Vnašanje izrezka zaslona (PowerPoint): Powerpointovi projekciji lahko hitro in preprosto dodam posnetek zaslona. Zakaj so posnetki pripravni, bom prikazala na vzorčnem primeru. Rada bi ustvarila prosojnico o vremenu in bi med drugim rada prikazala vreme v Sloveniji na določen dan. Pomagala si bom z možnostjo posnetka zaslona. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  284. Vnos besedila v tabelo - Word: Kratek posnetek - vnašanje besedila. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  285. Voda - potrebujemo jo!: Lahkotna naloga za uvod.
  286. Voščila - neumetnostna besedila: Prispevek je uporaben pri diferenciaciji ali pri dod.p. v 1. razredu. Učenci 2.in 3. razreda bodo večinoma to znali rešiti skoraj vsi.
  287. Vreme: Učenci uporabijo vremenske znake pri opazovanju vremena na slikah.
  288. Vreme - neumetnostna besedila: V prispevku so tri različne naloge. Učenci naj samostojno berejo, da bodo naloge lahko rešili.
  289. Vrsta sličic - prvi in zadnji glas: Sestavljajo se vrste sličic tako, da je zadnji glas prve sličice prvi glas druge sličice. Zadnji glas druge sličice je nato prvi glas tretje itd.
  290. Vrstica za hitri dostop - Word: Orodna vrstica za hitri dostop je orodna vrstica, ki jo je mogoče prilagoditi in ima nabor ukazov, ki so neodvisni od trenutno prikazanega zavihka na traku. Orodno vrstico za hitri dostop lahko premaknete iz enega od dveh možnih lokacij in vanjo dodate gumbe, ki predstavljajo ukaze. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  291. Vse kar moramo vedeti o vodi: Zelo razgibana stran z veliko nalogami - vse o vodi, o skrbi za vodo in odnosu do nje.
  292. Vsiljivec -zadnji glas: Učenec med danimi glasovi išče vsiljivca - glas, ki ne sodi zraven. Pri tem upošteva zadnji glas.
  293. Vstavljanje izrezka zaslona - Word: Officeovi datoteki lahko hitro in preprosto dodam posnetek zaslona, če želim zajeti podatke, ne da bi zapustila program, v katerem delam. Funkcijo lahko uporabim za zajem slike posameznega okna ali delov oken, odprtih v računalniku. Posnetki zaslona so statične slike in ne posnetki nekega dogajanja, kot je na pr. ta posnetek, ki ga pravkar gledate. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ...
  294. Vstavljanje izrezkov v dokument - Word 2010: »Slikovni izrezek« je splošno ime za ilustracije, fotografije in slike, ki so na voljo v sistemu Microsoft Office. S slikovnimi izrezki lahko dokumenteVeč v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen .... dopolnimo ali naredimo bolj zanimive.
  295. Vstavljanje polja z besedilom - Word: Včasih bi radi kak del besedila še posebej poudarili, tako kot v časopisnem članku. Bralca tak dodatek pritegne, dokument je videti bolj razgiban. Word ima nekaj že vnaprej pripravljenih predlogov, prav lahko pa se z vstavljanjem poigramo sami. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  296. Vstavljanje tabele - Word: Tabelo vstavljamo v dokument takrat, kadar želimo podatke prikazati bolj pregledno. Podatki v tabeli so lepo urejeni in pregledni. V tabeli lahko informacije prikažem v ločenih celicah, ki so razporejene v vrstice in stolpce. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  297. Vstavljanje tabele iz Excela - Word: Tabele lahko vstavljam tudi direktno iz Excela. To možnost uporabimo takrat, ko želimo prenesti že gotovo tabelo v wordov dokument ali pa v primeru poročila, ki vsebuje različne podatke tudi iz drugih programov. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  298. Z enim pogledom 1 (Branje malo drugače): Vaje so namenjene utrjevanju gladkega branja. Posamezna naloga je sestavljena iz zvočnega posnetka in zapisov posameznih besed ali skupin besed, ki tvorijo smiselno celoto. Namen takih nalog je, da tudi brez natančnega branja prepoznate skupino besed.
  299. Z enim pogledom 2 (branje malo drugače): Vaje so namenjene utrjevanju gladkega branja. Posamezna naloga je sestavljena iz zvočnega posnetka in zapisov posameznih besed ali skupin besed, ki tvorijo smiselno celoto. Namen takih nalog je, da tudi brez natančnega branja prepoznate skupino besed.
  300. Začetno opismenjevanje: Projekt Začetno opismenjevanje je namenjen otrokom prvega ali drugega razreda, ki spoznavajo črke, njegov namen je priprava otrok na pisanje in branje.
  301. Zadnji glas v besedi: Učenci v nalogah na spletu iščejo pare sličic. Pari imajo enak zadnji glas.
  302. Zadnji in prvi glas: Učenec loči zadnji in prvi glas. Išče pare - sličice. Zadnji glas besede in prvi glas naslednje besede sta par.
  303. Zadnji zlog: Učenec sestavlja pare sličic, katerih besedi se končujeta na isti zlog. Vaja je v 1. razredu primerna za dodaten pouk.
  304. Zahtevna tabela, postavitev (Word): Skušali bomo ustvariti malce bolj zahtevno tabelo. V predlogi vidim, da je v prvi vrstici 6 stolpcev oz. celic, v drugi in tretji po dvanajst, v zadnjih dveh pa le po en stolpec. Tako tabelo lahko ustvarjamo na več načinov, pokazala bom najenostavnejšega. Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
  305. Zanimive živali: Kaj zmorejo nekatere živali, kako so spretne, kaj znajo, kaj posebnega vemo o njih. Poskusi odgovoriti na vprašanja in zagotovo preberi odgovore.
  306. Zaporedja: Iz danih likov sestavi zaporedja po lastni domišljiji in sposobnostih. Like lahko vrtiš, zrcališ ali pa zbrišeš tistega, ki ti ni všeč.
  307. Zavrti in črkuj: Igrica je namenjena učenju angleških besed. Klikni na sličico, ki jo želiš črkovati.
  308. Zdravilne rastline 1: Učenci preverijo svoje poznavanje najbolj pogostih zdravilnih rastlin iz svojega okolja. Uporabljene fotografije so prosto dostopne na spletu. Sem sodi tudi skrivanka Zdravilne rastline 2
  309. Zmešane besede: Križanka za zabavo in sprostitev.
  310. Zrno do zrna, kamen na kamen: Zbirka kratkih poučnih filmov v slovenščini o delovanju programov Word, Power Point, Excel in Hot Potatoes. Zbirka šele nastaja in upa tudi na vaše sodelovanje. Zagotovo klikni na Sodeluj in se nam pridruži!
  311. Živali na kmetiji: Izberi žival, klikni na buciko in poišči ustrezno besedo za žival.
  312. Živali na kmetiji - pari: Na sliki je odrasla žoval. kako se imenuje njen mladič? Poišči ustrezen par.
  313. Živali na kmetiji - spomin: Na 20 kartivah so narisane različne živali. Tvoja naloga je, da poiščeš samico in njenega mladička-.
  314. Živali na kmetiji -križanka: Klikni na številki v križanki. Pokaže se ti novo okence, kamor vpišeš iskano besedo, in klikneš OK.
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics