Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Razred
Predmet
Tema
Tip naloge
Prispevki
  1. Ali poznaš uro?: Branje dnevnega časa, poznavanje in zapisovanja časa pred in po dvanajsti uri. Reši tudi:Še vedno ne poznaš ure?
  2. Besedilne naloge: Težje besedilne naloge, ki so namenjene dodatnemu pouku ali pripravi na matematično tekmovanje.
  3. Brez knjige (prosto dostopna zbirka nalog in orodje za pripravo testov, kvizov …): Zbirka nalog vsebuje vaje za matematiko (te so najbolj obsežne), geografijo, kemijo, biologijo, angleščino, nemščino, španščino in francoščino.

    Orodje za učitelje pa omogoča pripravo lastnih testov oziroma kvizov za vse predmete. Pri pripravi so učitelju na voljo že pripravljene naloge, uporabi lahko teste iz javne knjižnice testov, ali pa naloge sestavi sam. Učitelj se mora najprej registrirati (to vzame približno 2 minuti časa) in takoj nato že lahko začne z uporabo.

    Največja pridobitev za učitelja, ki uporablja teste pripravljene z orodjem Brez knjige, je podrobna povratna informacija o uspešnosti reševanja za vsakega posameznega učenca. Ta je na voljo v opisni in grafični obliki, kar tudi kaže tale primer (klik, PDF).

    Na voljo so tudi podrobna navodila za pripravo lastnih vaj (klik).

    Nekaj primerov testov za:
    Za spremljanje znanja poštevanke s pomočjo orodja Brez knjige, je v javni knjižnici testov na voljo že pripravljen test. Oglejte si navodilo (klik), kako ta test dodelite vašim učencem.
  4. Brez knjige - zbirka nalog: navodila: Zbirka nalog vsebuje vaje za matematiko (te so najbolj obsežne), geografijo, kemijo, biologijo, angleščino, nemščino, španščino in francoščino.
  5. Brezplačne naloge iz matematike za OŠ in SŠ: Na spletni strani www.naloge.si so pripravljene matematične naloge za OŠ od 1. do 9. razreda ter nekatera poglavja SŠ. Naloge so namenjene za utrjevanje snovi. Računalnik sam preveri pravilnost rešitve. Vsakič, ko se boste prijavili, boste vedeli katere naloge ste že pravilno rešili, katere naloge ste nepravilno rešili in katere naloge še niste reševali. Reševanje nalog je brezplačno.
  6. Čarovnik za seštevanje, odštevanje deljenje in množenje: Naloge so namenjene za utrjevanje osnovnih operacij. Vendar je povratna informacija skromna, reševalc ne izve, kje je naredil napako.
  7. Členi pri računskih operacijah: Naloga zahteva nekoliko večjo zbranost učencev, ko iščejo ustrezne izraze za člene pri rač. operacijah. Vaja je primerna za večkratno utrjevanje.
  8. Deli celote: Naloge so izdelane s programom Microsoft Excel. Namenjene so utrjevanju delov celote in sicer polovice, tretjine, četrtine in šestine. Za pravilno delovanje programa morajo biti makri omogočeni.
  9. Deli celote: Učenci ob reševanju nalog utrjujejo pojme in predstavo o celoti in njenih delih. Hkrati se urijo v deljenju oz. poštevanki.
  10. Deli celote 1: Učenec ob slikovnih primerih izbere pravilne dele celote.
  11. Deli celote 2: Klikni na gumb D + R. Pokazal se bo del celote. Glasno povej odgovor in ga preveri s klikom na gumb D + R (Del celote in rezultat). Pokazal se ti bo pravilni odgovor. Če si imel/a prav, klikni na gumb Že znam! in del celote se bo izbrisal. Ko ne bo nobene slike več, si zmagal/a! Dele celote zelo dobro obvladaš.
  12. Deljenje - Brez knjige: Učenci s pomočjo pripravljenih nalog preverijo ali ponovijo znanje deljenja. Vaje so pripravljene s spletnim orodjem Brez knjige. Če ste registrirani na spletni strani Brez knjige, lahko test vzamete iz javne knjižnice testov in ga dodelite svojemu razredu in diapozitive tudi premešate.
  13. Deljenje decimalnih števil: Program ponudi po 5 naključnih računov s pripadajočimi rešitvami ter statistiko pravilnosti reševanja. Ker vsebuje makroje – gumba »Novi računi« in »Preveri rešitev« , je za pravilno delovanje potrebno namestiti certifikat (skason) ali stopnjo varnosti v excelu nastaviti na »srednja« (orodja/ makro/ varnost/ srednja) ter tako omogočiti makroje. Najbolje je, da po končanem reševanju ne shranite sprememb.
  14. Deljenje s številom: 2, 4 (spomin): V igri spomin učenci utrjujejo deljenje s številoma 2 in 4.
  15. Deljenje z ostankom - Brez knjige : Učenci s pomočjo pripravljenih nalog preverijo deljenje z ostankom. Vaje so pripravljene s spletnim orodjem Brez knjige. Če ste registrirani na spletni strani Brez knjige, lahko test vzamete iz javne knjižnice testov, ga dodelite svojemu razredu in po potrebi prilagodite.
  16. Deljenje z večkratniki števil 10 in 100: Deli z večkratniki števila 10 in 100! Bodi pozoren na ničle.
  17. Desetična števila - odštevanje: Učenci odštevajo desetična števila v številskem obsegu do 100.
  18. Dirka z enačbami: Zabavna konjska dirka za 1 do 5 tekmovalcev, ki se pomerijo v reševanju enačb.
  19. Dnevi v tednu: Učenec utrjuje, kako si sledijo dnevi v tednu.
  20. Dolg-čas: Utrjevanje in pretvarjanje merskih enot za čas.
  21. Dolžina - merjenje: Odgovori oziroma izberi pravi odgovor.
  22. Dolžina - merske enote, predstava (lažje naloge): Poišči pravi odgovor. Pravilen je le eden.
  23. Dolžina - merske enote, predstava (težje naloge): Poišči vse pravilne odgovore.
  24. E - um, Interaktivno učenje - matematika: Izvedbo projektov E-um za matematiko v devetletki in E-um za matematiko v gimnaziji je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada in Ministrstva za šolstvo in šport.
  25. Enačbe: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju urjenju ustnega seštevanja in odštevanja do 100. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  26. Fizikalne količine - SEZNAM NALOG: Seznam nalog
  27. Funkcija-utrjevanje: Utrjevanje sklopa funkcija.
  28. Geometrijska telesa: Učenci opazujejo predmete in iščejo geometrijske oblike. Prepoznavajo geometrijska telesa.
  29. Geometrijski liki in telesa: Učenci v križanki poimenujejo geometrijske like in geometrijska telesa.
  30. Geometrijski liki in telesa: Učenci v igri spomin poimenujejo geometrijske like in telesa. Iščejo pare: sličica-beseda.
  31. Igra Dežne kapljice (Raindrops): Izračunaj račun v dežni kapljici, preden ta pade na vodno gladino. Igre je konec, ko 3 kapljice padejo v vodo. Enostavna možganska telovadba za vse starosti: vaja v hitrem računanju in zapisovanju števil.
  32. Igra Vsiljivec - večkratniki: Med danimi večkratniki učenec išče vsiljivca.
  33. Igram se in postajam mojster v računanju: Zanimiv preplet igre, računanja in tekmovanja, primeren za učenje v šoli in doma.
  34. Interaktivne igrice: Komplet igric za najmlajše za utrjevanje osnovnih računskih operacij in naloga iz spoznavanja glavnih mest.
  35. Iščemo dele celote: Utrjevanje predstav o delih celote.
  36. Izračunaj vsoto 1: V prazne kvadratke piramide vpiši vsote števil. Vsaka pravilno izračunana naloga te vodi k naslednji piramidi.
  37. Izračunaj vsoto 2: V prazne kvadratke vpiši vsote števil. Vsaka pravilno izračunana naloga te vodi k naslednji piramid z novimi števili.
  38. Kaj je višje - težje - daljše ?: Učenci ob slikicah primerjajo višine, dolžine in mase.
  39. Kaj se skriva za večkratniki? - 1: Ko odkriješ večkratnike števil 3. 4 in 5. se za njimi prikaže slika kraja na Vipavskem. Ga mogoče poznaš?
  40. Kako pa matematika? 1: Narejeno po NPZ 2013 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z NIS.
  41. Kako pa matematika? 2: Spletni kviz je narejen po NPZ 2014 za 9. razred v prilagojenem izobraževalnem programu z NIS.
  42. Kako pa matematika? 3: Spletni kviz je narejen po NPZ 2012 za 9. razred v prilagojenem izobraževalnem programu z NIS.
  43. Kako pa matematika? 4: Spletni kviz je narejen po NPZ 2015 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z NIS.
  44. Katera merska enota je prava?: Zabavna naloga, pri kateri se moraš odločiti, s katero mersko enoto bi zapisal dolžino, višino, ali širino predmeta.
  45. Kateri dve števili?: Učenec mora poiskati neznani števili na podlagi njune vsote in razlike.
  46. Kateri računski znak manjka?: Klikni na računski znak, da bo enačba pravilna.
  47. Katero število sledi?: Katero število sledi v danem zaporedju števil? Vpiši ali klikni na pravo!
  48. Kdaj kaj počnemo?: Učenec izbere uro, ki je najbližja uri, ko opravljamo različne dejavnosti.
  49. Kje leži lik?: Učenec poišče, kje se nahaja določeni lik in obenem utrjuje poimenovanje likov.
  50. Kje se nahaja?: Niz 4 nalog, pri katerih učenci ugotavljajo položaj predmeta glede na druge predmete, obenem utrjujejo matematični jezik, like in barve.
  51. Koledar: dnevi v tednu: Izberi ali vpiši pravilni dan v tednu.
  52. Koliko denarja imam?: Preberi in zapiši zneske.
  53. Koliko je denarja?: Poznavanje vrednosti evro bankovcev in kovancev ter ugotavljanje skupnega zneska predstavljenega denarja.
  54. Koliko je tekočine?: Primerjanje in pretvarjanje merskih enot za prostornino.
  55. Koliko je ura?: Na tej povezavi se učenci lahko učijo, koliko je ura. Lahko premikajo minutni kazalec in naravnajo uro glede na naša navodila. Možen je izpis časa v angleškem jeziku, ki ga po želji vključimo ali izključimo. Vključimo lahko tudi digitalni zapis časa. Ura ima posebej zapisane tudi minute, kar je dobrodošlo za učence 3. razreda.
  56. Koliko je ura?: Spletni kviz je namenjen poznavanju, branju in zapisovanju časa. Reši tudi: ŠE VEDNO NE POZNAŠ URE?
  57. Koliko je ura? (manj zapletena): To je manj zapletena ura. Lahko dodajamo po 1 minuto, 5 minut, 15 minut in 1 uro.
  58. Koliko kaže ura?: Vaja za utrjevanje "cele" ure.
  59. Koliko pik je na domini?: Preštej ali seštej, koliko je pik na domini.
  60. Koliko stopinj?: Med ponujenimi odgovori izberi pravilnega. Vir:http://eu.ixl.com/
  61. Kolikšen del celote? : Prepoznavanje delov celote.
  62. Liho ali sodo število?: Kam spadajo dana števila: med liha ali soda?
  63. Logične naloge z merjenjem količin: 14 logičnih ugank iz projekta Nauk.si, ki ga je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada Evropske unije in Ministrstva za šolstvo in šport
  64. Logične uganke s števili: 7 logičnih ugank iz projekta Nauk.si, ki ga je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada Evropske unije in Ministrstva za šolstvo in šport
  65. Manjkajoče ure: Učenec dopolni zaporedje z ustrezno uro.
  66. Masa - merjenje: Zapiši odgovor oziroma označi pravilne trditve.
  67. Masa - merske enote - predstava (lažje naloge): Poišči vse pravilne odgovore
  68. Masa - merske enote - predstava (težje naloge): Poišči vse pravilne odgovore. Pravilnost rešitev preveri sproti.
  69. Mat 5 pisno množenje in deljenje dril: Kar nekaj učnih listov za utrjevanje pisnega množenja in deljenja v 5. razredu.
  70. MAT tekmovaje - vaje: Učenci samostojno na spletu rešujejo besedilne naloge.
  71. Matematična piramida (do 100): V prazne kvadratke vnesi rezultate. Če rešiš pravilno, se ti pokaže naslednja piramida z novimi števulu.
  72. Matematična piramida (do 20): V prazne kvadratke vnesi rezultate. Če rešiš pravilno, se ti pokaže naslednja piramida z novimi števulu.
  73. Matematična telovadba: Preverjanje znanja ob koncu 3. ali začetku 4. razreda.
  74. Matematične delavnice za nadarjene učence: Matematično nadarjeni učenci potrebujejo za svoj optimalni razvoj raznovrstne spodbude in mentorja/učitelja. Uporaba informacijsko-komunikacijske tehnologije je ena izmed dejavnosti, ki matematično nadarjenim učencem omogoča, da razvijajo svoje matematične sposobnosti, da so pozitivno naravnani do matematike in samozavestni pri njeni uporabi. Nadarjeni učenci ne le rešujejo različne matematične naloge, iščejo podatke, pripravljajo predstavitve matematičnih vsebin in raziskujejo, ampak naloge tudi sami sestavljajo npr. matematične križanke, rebuse, interaktivne naloge, različna zaporedja, naloge s števili in drugo. Pri delu seveda uporabljajo IKT tehnologijo.
  75. Matematične delavnice za nadarjene učence: Učenci rešujejo različne naloge: matematične križanke, rebuse, interaktivne naloge, ... Naloge so izdelane s programom HotPotatoes.
  76. Matematični Kenguru 1: Namesto nalog v papirni obliki lahko otroci rešujejo spletne naloge v računalniški učilnici ali doma. Naloge so namenjene pripravi na mat. tekmovanje Kenguru in sestavljene po vzoru nalog s prejšnjih tekmovanj. V ta sklop nalog sodijo še:Matematični kenguru 2,Matematični kenguru 3 in Matematični kenguru 4.
  77. Matematični Kenguru 2: Namesto nalog v papirni obliki lahko otroci rešujejo spletne naloge v računalniški učilnici ali doma. Naloge so namenjene pripravi na mat. tekmovanje Kenguru.
  78. Matematični Kenguru 3: Spletne naloge so namenjene pripravi na mat. tekmovanje Kenguru. Narejene so po starih tekmovalnih nalogah.
  79. Matematični Kenguru 4: 25 nalog v spletni obliki za reševanje v računalniški učilnici ali doma. Naloge so namenjene pripravi na mat. tekmovanje Kenguru.
  80. Matematični kviz - računske operacije: Učenec prebere in reši posamezne naloge
  81. Matematični pojmi: Poveži pojme
  82. Matematika malo drugače: Zaporedje, seštevanje in odštevanje malce težje.
  83. Matematika na spletu: Ko klikneš na izbrano ikono, lahko rešuješ pripravljene naloge. Tukaj najdeš večino šolske matematike.
  84. Matematika, ne jezi me: Igra Matematika, ne jezi me! je primerna za učence 4., 5. in 6. razreda, ki so že obravnavali teme iz učnega sklopa geometrija in merjenje. Primerna je za utrjevanje snovi pred preverjanjem znanja in ob koncu posameznega razreda ali triade. Učence še bolj motivira za učenje oz. za utrjevanje snovi, saj je ena od glavnih značilnosti didaktičnih iger ta, da jo uporabimo za doseganje učnih ciljev, njen glavni namen pa je zabava in zadovoljstvo.
  85. Matematika: e-učbenik: Testni primerek e-učbenika za matematiko v 4. razredu.
  86. Medsebojna lega premic: Naloga služi prepoznavanju različnih vrst premic in matematičnemu zapisu njihove medsebojne lege.
  87. Menjanje sličic: Ena izmed nalog iz publikacije Matematične naloge raziskave Timss 2011. Uporabimo jo lahko tudi pri dodatnem pouku.
  88. Merimo dolžino, širino in višino: Ker je naloga namenjena prvemu utrjevanju pretvarjanja merskih enot, je oblikovana tako, da imajo učenci možnost izbire odgovora. Reševanje zato poteka hitreje, hkrati pa vizualizacija rešitev omogoča boljše pomnenje.
  89. Merimo tekočine 2: Primerjanje in pretvarjanje merskih enot za prostornino.
  90. Merske enote za dolžino: Zabavna matematika
  91. Merske enote za dolžino: Naloga za urjenje in preverjanje predstav o merskih enotah, ki se nanašajo na dolžino.
  92. Merske enote za maso: Primerjanje in pretvarjanje merskih enot za maso.
  93. Mini kviz Štirikotniki: Spletni kviz za utrjevanje znanja o štirikotnikih. Spodbuja logično razmišljanje oblike "Kvadrat je tudi trapez". Pozor: kviz se nikoli ne konča (igramo ga, dokler se ne naveličamo). Stran je že stara in slabo dela v novejših brskalnikih.
  94. Množenje s 100 - Brez knjige: Učenci s pomočjo pripravljenih nalog preverijo množenje s 100. Vaje so pripravljene s spletnim orodjem Brez knjige. Če ste registrirani na spletni strani Brez knjige, lahko test vzamete iz javne knjižnice testov, ga dodelite svojemu razredu in po potrebi prilagodite.
  95. Množenje z 10 - Brez knjige: Učenci s pomočjo pripravljenih nalog preverijo množenje z 10. Vaje so pripravljene s spletnim orodjem Brez knjige. Če ste registrirani na spletni strani Brez knjige, lahko test vzamete iz javne knjižnice testov, ga dodelite svojemu razredu in po potrebi prilagodite.
  96. Množenje z večkratniki števila 10: Računi za utrjevanje množenja z včekratniki števila 10.
  97. Množim in delim z 10: Utrjevanje množenja in deljenja z 10.
  98. Naloge iz geometrije 1: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2011 za učence 4. razreda. Naloge lahko uporabimo tudi pri dodatnem pouku.
  99. Naloge iz geometrije 2: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2007 za učence 4. razreda. Naloge lahko uporabimo pri dodatnem pouku ali preverjanju znanja ob koncu šolskega leta.
  100. Naloge s števili 1: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2011 za učence 4. razreda. Naloge lahko uporabimo tudi pri dodatnem pouku.
  101. Naloge s števili 2: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2007 za učence 4. razreda. Naloge lahko uporabimo tudi pri dodatnem pouku.
  102. Napišem račun in odštejem do 10: Utrjevanje odštevanja v obsegu do 10.
  103. Napišem račun in odštejem do 5: Utrjevanje odštevanja v obsegu do 5.
  104. Napišem račun in seštejem do 10: Utrjevanje seštevanja v obsegu do 10 ob sličicah.
  105. Napišem račun in seštejem do 5: Utrjevanje seštevanja v obsegu do 5 ob sličicah.
  106. Nasprotja v matematiki: Poveži nasprotne matematične pojme.
  107. Ocenimo 1: Za konec šolskega leta pa še utrjevanje predstav o dolžini, teži in prostornini. Reši tudi: Ocenimo 2
  108. Ocenimo 2: Za konec šolskega leta pa še utrjevanje predstav o dolžini, teži in prostornini. Reši tudi: Ocenimo 1.
  109. Od 1 do 9 - 1. del: V prazna polja vnesi številke od 1 do 9, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
  110. Od 1 do 9 - 2. del: V prazna polja vnesi številke od 1 do 9, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
  111. Od 11 do 19 - 1. del: V prazna polja vnesi številke od 11 do 19, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
  112. Od 11 do 19 - 2. del: V prazna polja vnesi številke od 11 do 19, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
  113. Od 21 do 29: V prazna polja vnesi številke od 5 do 13, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
  114. Od 5 do 13: V prazna polja vnesi številke od 5 do 13, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
  115. Od 7 do 15: V prazna polja vnesi številke od 7 do 15, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
  116. Od najmajšega do največjega števila: Učenec uredi števila do 10 od najmanjšega do največjega.
  117. Od največjega do najmanjšega števila: Učenec ureja števila od največjega do najmanjšega.
  118. Odštevanje: Na levi strani so računi seštevanja. Učenec prenese k računu pravo vsoto.
  119. Odštevanje do 10: Učenci na konkretni ravni odštevajo (s slikovnim materialom). Rešitve vpišejo v kvadratek za računom in kliknejo ok. Na koncu naloge se pojavijo rezultati in pravilne rešitve napačno izračunanih računov.
  120. ODŠTEVANJE DO 10 - 1.del: Učenci vadijo odštevanje v številskem obsegu do 10.
  121. Odštevanje do 100: V vajah so računi odštevanja do 100 brez prehoda.
  122. Osebna izkaznica geometrijskih likov: Učenec vpiše v osebno izkaznico ime lika ter število oglišč in stranic.
  123. Osnovne računske operacije: Pripomoček za utrjevanje in preverjanje znanja osnovnih računskih operacij. V delovnem oknu pripomočka je ob zagonu prikazano kratko navodilo. Uporabnik prebere navodilo, postavi nastavitve in začne z uporabo. V nastavitvah je možno označiti več računskih operacij.
  124. Pes, ki piše - naloga na spletu: Ko izračunaš vsote in vpišeš črke, dobiš rešitev na zastavljeno vprašanje.
  125. Pisno seštevanje do 10000: Utrjevanje pisnega seštevanja z dvema in več seštevanci.
  126. Pisno seštevanje do desetice: Naloga je kot dopolnilo in popestritev utrjevanju pisnega seštevanja do desetice.
  127. Ploščina - merjenje: Odgovori oziroma izberi pravilne trditve.
  128. Ploščina - merske enote - predstava (lažje naloge): Poišči pravi odgovor. Pravilen je le eden.
  129. Ploščina - merske enote - predstava (težje naloge): Poišči vse pravilne odgovore.
  130. Ploščine likov: Ugotovi, kateri lik pripada zapisani formuli za izračun ploščine.
  131. Ploščine štirikotnikov: Gradivo lahko uporabljate na spletu, lahko pa si naložite posamezne PP prosojnice in posamezne naloge v Excelu na svoj računalnik. Gradivo je lepše vidno, če uporabite možnost celoten zaslon (F11). Omogočeni morajo biti makroji v Excelu (nizka stopnja varnosti).
  132. Poimenovanje členov: Kako se imenujejo členi posameznih računskih operacij?
  133. Pošastna poštevanka: Naloga je namenjena utrjevanju oz. preverjanju znanja.
  134. Poštevanka - deljenje: Z miško prenesi količnik k ustreznemu računu. Če si pravilno izračunal. števila izginejo.
  135. Poštevanka - dril kartice - posamezne cifre: Naloge so zastavljene tako, da jih lahko rešujemo za vsako številko posebej v različnih zaporedjih in mešano. Namenjena je začetnemu delu s poštevanko.
  136. Poštevanka - kartice za dril: Klikni na gumb Kartica. Pokazal se bo račun. Glasno povej odgovor in ga preveri s klikom na gumb R + R (Račun in rezultat). Pokazal se ti bo pravilni odgovor. Če si imel/a prav, klikni na gumb Že znam! in račun se bo izbrisal. Ko ne bo nobenega računa več, si zmagal/a! Poštevanko obvladaš do zadnje pike.
  137. poštevanka - mešano: Kviz je primeren za utrjevanje poštevanke do stopnje avtomatizma ali pa za preverjanje. Z njim lahko preverjamo hitrost in pravilnost računanja.
  138. Poštevanka - množenje: Z miško prenesi zmnožek ustreznemu računu. Če si pravilno izračunal. števila izginejo.
  139. Poštevanka - uredi pare: Utrjevanje poštevanke s pomočjo urejanja parov.
  140. Poštevanka na več načinov: Pripomoček za utrjevanje in preverjanje znanja poštevanke. V delovnem oknu pripomočka je ob zagonu prikazano kratko navodilo. Uporabnik prebere navodilo, postavi nastavitve in začne z uporabo.
  141. Poštevanka števil 2 in 4 - spomin: V igri Spomin se učenci učijo, utrjujejo ali ponavljajo poštevanko števila 2 in 4.
  142. Poštevanka števil 5 in 10 - spomin: Igra Spomin je namenjena učenju, utrjevanju ali ponavljanju poštevank števila 5 in 10.
  143. Poštevanka števila 10: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 10. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  144. Poštevanka števila 2: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 2. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  145. Poštevanka števila 3: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 3. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  146. Poštevanka števila 4: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 4. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  147. Poštevanka števila 5: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 5. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  148. Poštevanka števila 6: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 6. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  149. Poštevanka števila 6: V igri Spomin se učenci učijo, utrjujejo ali ponavljajo poštevanko števila 6.
  150. Poštevanka števila 7: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 7. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  151. Poštevanka števila 8: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 8. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  152. Poštevanka števila 9: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 9. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  153. Poštevanka števila 9 - spomin: V igri Spomin se učenci učijo, utrjujejo ali ponavljajo poštevanko števila 9.
  154. Poštevanka v križankah: Ponavljanje, utrjevanje ali preverjanje znanja poštevanke v 10 križankah.
  155. Potence: Naloga za utrjevanje osnovnih pojmov
  156. Poznamo števila do 10: V vajah učenci štejejo do 10, urejajo števila do 10 in utrjujejo številske predstave do 10.
  157. Poznamo števila do 100: Učenci ugotovijo zaporedje in ga nadaljujejo. Določajo predhodnik, število ali naslednik danim številom.
  158. Praštevila in sestavljena števila: Danim številom določi, ali so praštevila ali sestavljena števila.
  159. Pretvarjam merske enote za dolžino: Naloga je primerna za utrjevanje ob koncu ur, ki so namenjene pretvarjanju merskih enot za dolžino. Za uspešno reševanje morajo imeti učenci že utrjene osnovne dolžinske pojme in njihova razmerja.
  160. Pretvarjamo - prostornina: Pretvarjanje merskih enot za prostornino.
  161. Preverjanje znanja poštevanke: Sami si določimo čas za rešitev računov.
  162. Prikazi - obrnjeno učenje: Posnetek je primeren za obrnjeno učenje ali kot uvod v snov. Učenci spoznajo vse vrste kombinatoričnih prikazov - puščični in drevesni prikaz, prikaz s preglednico. Po učbeniku Svet matematičnih čudes 5, založba DZS.
  163. Prikazi podatkov in vzorci 1: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2011 za učence 4. razreda. Naloge lahko uporabimo tudi pri dodatnem pouku.
  164. Prikazi podatkov in vzorci 2: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2007 za 4. razred. Naloge nam lahko služijo tudi pri dodatnem pouku.
  165. Prikazi podatkov in vzorci 3: Narejeno po NPZ ob koncu 2. obdobja. Naloge lahko uporabimo tudi pri dodatnem pouku.
  166. Primerjajmo dolžine: Primerjaj dolžine med seboj in vstavi ustrezni znak.
  167. Primerjamo dele celote: Učenec primerja po dva dela celote. Ob pravilnem rezultatu se mu pokaže sličica.
  168. Prištevamo desetična števila: Učemci prištevajo desetična števila v številskem obsegu do 100.
  169. Problemi s starostjo: Učenci na podlagi danih podatkov sklepajo, koliko je kdo star.
  170. Problemske naloge: Zabavno reševanje zastavljenih problemov.
  171. Prostornina - enote - predstave (lažje naloge): Zapiši odgovor oziroma označi pravilne trditve.
  172. Prostornina - enote - predstave (težje naloge): Zapiši odgovor oziroma označi pravilne trditve.
  173. Prostornina - merjenje: Označi VSE pravilne odgovore.
  174. Računam do 10 (seštevanje): Zbrika nalog za utrjevanje seštevanja do 10.
  175. Računam do 20 (odštevanje): Zbirka nalog za utrjevanje računanja do 20. Pri večini nalog je učenec po opravljenem delu nagrajen z igrico.
  176. Računam do 20 (seštevanje): Zbirka naloga za utrjevanje računanja do 20. Pri večini nalog je učenec po opravljenih nalogah nagrajen z igrico.
  177. Računam pisno (e-gradivo, vse štiri rač. operacije): Za delovanje vaj potrebujete Excel 2003 ali višjo verzijo. Makre morate omogočiti.
  178. Računamo do 10: Učenci računajo v številskem obsegu do 10. V nekaterih računih je vključeno tudi število 0.
  179. Računamo do 100: Učenci seštevajo in odštevajo v številskem obsegu do 100. Prištevajo in odštevajo enice.
  180. Računamo s približki: Najprej poišči približni rezultat v stoticah ali tisočicah, nato izračunaj.
  181. Računanje do 10 (odštevanje): Zbirka nalog za utrjevanje odštevanja do 10.
  182. Računi brez in z oklepaji: Izračunaj račun in med danimi odgovori klikni na pravilnega. Nalogo lahko uporabimo tudi tako, da jo projiciramo na belo tablo, učenci pa rezultate zapišejo ali povejo, obenem pa lahko tekmujemo, kdo bo račun prej rešil.
  183. Računske operacije z decimalnimi števili: Excelova preglednica z različnimi nalogami za usvajanje in utrjevanje znanja o računskih opracijah z decimalnimi števili, ki nudi takojšnjo povratno informacijo ter pojasnila v primeru napačnega reševanja. Učitelj lahko preglednico naloži na razredni računalnik. Izberi možnost Pogled -> Celoten zaslon. Varnostna nastavitev za makre mora biti nizka. Makri morajo biti omogočeni.
  184. Računske operacije z decimalnimi števili: Excelova preglednica z različnimi nalogami za usvajanje in utrjevanje znanja o računskih opracijah z decimalnimi števili, ki nudi takojšnjo povratno informacijo ter pojasnila v primeru napačnega reševanja. Učitelj lahko preglednico naloži na razredni računalnik. Izberi možnost Pogled -> Celoten zaslon. Varnostna nastavitev za makre mora biti nizka. Makri morajo biti omogočeni.
  185. Razumem, kar berem: Posodobljena spletna stran z množico odličnih nalog iz različnih področij.
  186. Rimske številke: Učenec utrjuje zapis števil z rimskimi številkami in obratno. Reši tudi: Rimske številke 2.
  187. Rimske številke 2: Učenec utrjuje zapis števil z rimskimi številkami in obratno. Reši tudi: Rimske številke.
  188. Sadna poštevanka: Katero sadje je v tvoji košari? Izberi posamezno nalogo in reši račune. Preveri rešitve, črke ob rešitvah pa prepiši v križanko.
  189. Sem simetričen?: Učenci med danimi predmeti oz.liki izberejo tistega, ki je simetričen.
  190. Sestavljeni računi: Nalogo lahko rešujejo učenci individualno, lahko pa jo uporabimo tudi tako, da jo projiciramo na belo tablo in tekmujejo, kdo bo račune prej in pravilno rešil.
  191. Sestavljeni računi: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke in seštevanja in odštevanja do 100. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  192. Seštevanje celih števil: Program ponudi po 5 naključnih računov s pripadajočimi rešitvami ter statistiko pravilnosti reševanja. Ker vsebuje makroje – gumba »Novi računi« in »Preveri rešitev« , je za pravilno delovanje potrebno namestiti certifikat (skason) ali stopnjo varnosti v excelu nastaviti na »srednja« (orodja/ makro/ varnost/ srednja) ter tako omogočiti makroje. Najbolje je, da po končanem reševanju ne shranite sprememb.
  193. Seštevanje do 10: Na levi strani so računi seštevanja. Učenec prenese k računu pravo vsoto.
  194. Seštevanje do 10: Učenci na konkretni ravni odštevajo (s slikovnim materialom). Rešitve vpišejo v kvadratek za računom in kliknejo ok. Na koncu naloge se pojavijo rezultati in pravilne rešitve napačno izračunanih računov.
  195. Seštevanje do 10: Učenci na konkretni ravni seštevajo (s slikovnim materialom). Rešitve vpišejo v kvadratek za računom in kliknejo ok. Na koncu naloge se pojavijo rezultati in pravilne rešitve napačno izračunanih računov.
  196. Seštevanje do 10 - 1.del: Učenec računa v štwevilskem obsegu do 10.
  197. Seštevanje do 10 - 2.del: Učenec računa v številskem obsegu do 10.
  198. Seštevanje do 10 - UVOD: Učenci prenašajo h konkretnim primerom ustrezne račune seštevanja do 10.
  199. Seštevanje do 100: V vajah so računi z dopolnjevanjem do desetičnega števila.
  200. Seštevanje in odštevanje do 20: Računi seštevanja in odštevanja do 20 s prehodom.
  201. Seštevanje in odštevanje do 20: Učenci seštevajo in odštevajo v številskem obsegu do 20 brez prehoda
  202. Seštevanje ulomkov: Program ponudi po 5 naključnih računov s pripadajočimi rešitvami ter statistiko pravilnosti reševanja. Ker vsebuje makroje – gumba »Novi računi« in »Preveri rešitev« , je za pravilno delovanje potrebno namestiti certifikat (skason) ali stopnjo varnosti v excelu nastaviti na »srednja« (orodja/ makro/ varnost/ srednja) ter tako omogočiti makroje. Najbolje je, da po končanem reševanju ne shranite sprememb.
  203. Simetrija: Učenci utrjujejo pojem simetrije s prepoznavanjem simetričnih oblik in določanjem števila simetral.
  204. Spomin - geometrijski liki in telesa: Učenci iščejo v igri pare: beseda - sličica.
  205. Spomin - poštevanka števila 3: V igri Spomin se učenci učijo, utrjujejo ali ponavljajo poštevanko števila 3.
  206. Spomin - poštevanka števila 7: V igri Spomin se učenci učijo, utrjujejo ali ponavljajo poštevanko števila 8.
  207. Spomin - poštevanka števila 8: V igri Spomin se učenci učijo, utrjujejo ali ponavljajo poštevanko števila 8.
  208. Spomin - števila do 5 : učenci iščejo pare in utrjujejo številske predstave do 5.
  209. Stotični kvadrat: Učenec ob pomoči stotičnega kvadrata išče in zapisuje v kvadratke zahtevana števila. Sklop 3 različnih nalog.
  210. Še ena o bolhah: Kam se odpravijo bolhe ob nedeljah? Izračunaj, vpiši črke in odkril-a boš odgovor na postavljeno vprašanje.
  211. Še vedno ne poznaš ure?: Naloga za preverjanje ali ocenjevanje branja dnevnega časa, poznavanja in zapisovanja časa pred in po dvanajsti uri. Reši tudi: KOLIKO KAŽE URA?
  212. Štejem do 100 : Prepoznavanje števil do 100
  213. Štejem in preštejem: Niz 3 nalog, kjer učenci na sličicah preštevajo predmete in zapišejo ustrezna števila.
  214. Števila do 10: Učenci utrjujejo števila do 5 ali 10. Pravilnost rezultata preverijo s pritiskom na "Check". Ob igri lahko spoznavajo osnove dela z miško.
  215. Števila do 10 000 (1.vaja): Primer, kako lahko že obstoječo nalogo v programu Brez knjige dopolnite ali spremenite po svoje.
  216. Števila do 10 000 (2.vaja): Primer, kako lahko že obstoječe gradivo (Brez knjige) dopolnite ali spremenite za svoje potrebe.
  217. Števila do 20: Učenci štejejo do 20.
  218. Števila do 5 ali 10 : navodila: Lahko utrjujemo števila do 5 ali 10. Z miško kliknemo na balone, da jih vesoljček ulovi. Če je balonov preveč, jih moramo počiti s klikom na balon. (odštevanje) Lahko ugotavljajo, koliko balonov še manjka do pravega števila. S klikom na help imamo možnost zamenjati balone z ribicami, metulji... Učenci lahko sestavljajo naloge z besedilom.
  219. Trikotnik Zakotnik: Skupina treh povezanih spletnih sestavov: za predstavitev trikotnikovih lasnosti in značilnosti, za prikaz vseh možnih načrtovanj in tri povezana preverjanja. Uporablja se lahko pri pouku matematike v 7. razredu: kot pripomoček za predstavitev učne snovi, kot sredstvo v raziskovanju trikotnikovih lastnosti, kot priročnik v iskanju načrtovanj, kot pripomoček za utrjevanje in preverjanje znanja.
  220. Ulomki_uvod: Excelova preglednica z različnimi nalogami za usvajanje in utrjevanje znanja o ulomkih, ki nudi takojšnjo povratno informacijo ter pojasnila v primeru napačnega reševanja. Učitelj preglednico lahko naloži na razredni računalnik. Uporabi možnost Pogled -> Celoten zaslon. Varnostna nastavitev za makre mora biti nizka. Makri morajo biti omogočeni.
  221. Uredi števila po velikosti: Naloge so namenjene utrjevanju prepoznavanje večjega števila od manjšega in obratno. Vir slik: Melonheadz Illustrating.
  222. Urejanje števil po velikosti: Razporedi tako, da posamezno število povlečeš na ustrezno mesto. Napiši vsa števila med dvema večjima številoma. Učni list se lahko natisne tudi v pdf obliki.
  223. Ustno seštevanje in odštevanje do 1000: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju ustnega seštevanja in odštevanja do 1000. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
  224. Utrjevanje poštevanke: Reševalec išče ustrezne pare.
  225. Utrjevanje poštevanke: Veliko različnih nalog za utrjevanje poštevanke
  226. Več - manj: Učenec s primerjanjem in sklepanjem rešuje zabavne naloge.
  227. Večkratniki (6-9): V vajah učenci urejajo večkratnike števil 6, 7, 8 in 9.
  228. Večkratniki 2,3,4,5,10: V vajah učenci urejajo večkratnike števil 2, 3, 4, 5, in 10.
  229. Večkratniki in delitelji: Spletna naloga za utrjevanje poštevanke in matematičnega jezika.
  230. Verjetnost: E-gradivo za poučevanje osnovnih pojmov verjetnosti: motivacijske in nove vsebine, naloge za utrjevanje, igre, preverjanje znanja, učni listi
  231. Višje - nižje: Učenec na danih primerih izbere pravilni odgovor ali vpiše rešitev.
  232. Zabavno seštevanje: Nekaj številk manjka. Ker poznamo rezultat, nam ne bo težko dopolniti mreže.
  233. Zanimive logične uganke 1: 13 logičnih ugank iz projekta Nauk.si.
  234. Zanimive logične uganke 2: 12 logičnih ugank iz projekta Nauk.si.
  235. Zaokrožimo na desetico: Zaokrožimo na desetice - bodimo pozorni na enice!
  236. Zaokrožimo na stotice: Zaokrožimo na stotice - bodimo pozorni na desetice!
  237. Zaokrožimo na tisočice: Zaokrožimo na tisočice - bodimo pozorni na stotice!
  238. Zapis števil do 100: Dana števila zapiši z besedo.
  239. Zaporedja: Naloga je namenjena boljšim matematikom, saj spodbuja logično razmišljanje, prav pa pride tudi pred tekmovanjem Kengurujček.
  240. Zaporedja: Iz danih likov sestavi zaporedja po lastni domišljiji in sposobnostih. Like lahko vrtiš, zrcališ ali pa zbrišeš tistega, ki ti ni všeč.
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics