Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Razred
Predmet
Tema
Tip naloge
Prispevki
  1. Anketa: Najprej spoznamo način zapisovanja odgovorov na anketo. Nato reševalec s pomočjo danih podatkov skuša odgovoriti na vprašanja. Ker primerja podatke na levi s vprašanji na desni, trenira gibanje oči.
  2. Avstralija - seznam nalog: S pomočjo besedila učenec utrjuje branje z razumevanjem in se uči učiti iz besedila.
  3. Bananovec: Reševalec poskuša urediti besedilo v pravem zaporedju
  4. Barve in vzorci: S pomočjo besedila reševalec rešuje vprašalnik.
  5. Beremo: Reševalec utrjuje branje
  6. Beremo: Reševalec utrjuje branje in pravilen zapis
  7. Besede s podobnim pomenom: Učenec mora izbrati ustrezne pare besed.
  8. Čebela in pikapolonica: Če želi reševalec pravilno rešiti nalogo, mora slediti pomenu besedila, ga razumeti in dopolniti s pravilno besedo.
  9. Čebela in pikapolonica (1): Če želi reševalec pravilno rešiti nalogo, mora sledii zaporedju besednih zvez, torej mora razumeti, kar bere.
  10. Čokolada: Na zabaven način utrjujemo branje z razumevanjem. Naloge na isti temo so tri, različni načini reševanja.
  11. Čudovite gorske rastline: Če želi reševalec uspešno rešiti kviz, moraprebrati zastavljeno besedilo prebrati z razumevanjem.
  12. Čudovite gorske rastline: Če želi reševalec uspešno rešiti nalogo, je primoran prebrati besedilo tako, da ga razume in lahko uporabi prepoznane besede. Trening za branje z razumevanjem.
  13. Dejstvo ali mnenje: Reševalec mora ugotoviti, kaj pomeni trditev. V slučaju, da je odgovor napačen, ga lahko popravi.
  14. Dihajmo, dihajmo ...: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Z urejanjen besedila v pravilnem vrstnem redu utrjujemo branje z razumevanjem.
  15. Dihamo: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. V besedilu so očitne napake, ki pa jih reševalec ugane le, če besedilo bere z razumevanjem.
  16. Dnevi v tednu: Kako si zapomniti imena dni v tednu in jih znati zapisati? Nekaj zabavnih vaj na to temo.
  17. Dolžine besed, abeceda: Skozi komplet vaj reševalec ureja besede po dolžini ali po abecedi
  18. Dopolni: Besedo, za katero meniš, da najbolj odgovarja, povleci k opisu.
  19. Gibanje: Reševalec mora najti ustrezno besedo za gibanje medvedka.
  20. Gorske rastline: Če želi reševalec uspešno rešiti nalogo, je primoran prebrati besedilo tako, da ga razume in lahko uporabi prepoznane besede. Trening za branje z razumevanjem.
  21. Izlet: Vaje za veliko začetnico in razumevanje besedila. Primerno za delo doma ali v šoli.
  22. Izlet - kviz: Vaje za veliko začetnico in razumevanje besedila. Primerno za delo doma ali v šoli.
  23. Izlet - kviz: Razumevanje besedila.
  24. Izlet na Gorenjsko: Reševalec smiselno uredi besedilo.
  25. Jedilnik gostišča Pri starem palčku: Reševalec si pri reševanju kviza pomaga z besedilom na levi strani. Prebrati ga mora z razumevanjem, da bo lahko uspešno rešil naloge. Več kvizov na isto temo.
  26. Jedilnik gostišča Pri starem palčku: Reševalec si pri reševanju kviza pomaga z besedilom na levi strani. Prebrati ga mora z razumevanjem, da bo lahko uspešno rešil naloge. Več kvizov na isto temo.
  27. Kaj išče Piki?: Če želiš izvedeti, zakaj Piki tako vneto koplje, reši nalogo. Naloga je primerna za utrjevanje bralnih sposobnosti. Reševalec skuša čim hitreje najti besedo z določeno lastnostjo, jo prebrati in nato prepisati.
  28. Kaj je kruh?: S pomočjo besedila rešimo vprašalnik.
  29. Kaj je tu narobe? (možgani): Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. V besedilu so očitne napake, ki pa jih reševalec ugane le, če besedilo bere z razumevanjem.
  30. Kaj pomeni ...: Nevsakdanje besede in njih uporaba.
  31. Kako se imenuje?: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Reševalec mora s pomočjo skice in prejšnjega znanja uvrstiti imena organov v dopolnjevanko. Možnost vračanja na besedilo.
  32. Kdo je kdo?: Reševalec ima dve nalogi. Natančno opazovanje in odločitev o prvailnosti oz nepravilnosti trditve. Naloga je rešena pravilno takrat, ko pravilne trditve označimo, nepravilnih pa ne.
  33. Kdo je kdo?: Reševalec primerja opise s sličicami in se odloča o pravilnem odgovoru.
  34. Kdo je kdo?: Z opazovanjem in prebiranjem besedila reševalec skuša odgovriti na vprašanja.
  35. Kdo je kdo?: Preberi, razmisli, sklepaj. Kdo sedi zraven koga?
  36. Kje je napaka (1): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  37. Kje je napaka (2): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  38. Kje je napaka (3): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  39. Kje je zvezdica?: Reševalec mora natančno opazovati sličico in poiskati ustrezno izjavo.
  40. Kje se je obrnil prvi ključ v ključavnici?: Reševalec rešuje kviz s pomočjo besedila.
  41. Kje živi?: Reševaelc si pomaga z opazovanjem sličic in primerjanjem z besedilom.
  42. Kri in srce: Enostavna zgodbica z vprašanji, namenjena utrjevanju branja.
  43. Križanka živali: Križanka je primerna za utrjevanje opismenjevanja, pravopisa ali pa kar tako - za motivacijo.
  44. Kruh - uredi besedilo: Reševalec smiselno uredi besedilo.
  45. Krvni obtok: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. V besedilu so očitne napake, ki pa jih reševalec lahko najde, če besedilo bere z razumevanjem.
  46. Krvni obtok: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Ob kvizu je besedilo, v katerem lahko poiščemo odgovore na vprašanja.
  47. Krvni obtok: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Z urejanjem besedila v pravilnem vrstnem redu utrjujemo branje z razumevanjem.
  48. Krvni obtok - križanka: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Ob križanki je besedilo, v katerem lahko poiščemo odgovore. Utrjevanje znanja in spodbujanje branja z razumevanjem.
  49. Lastnosti metuljev: Reševalec opazuje sličice in reši kviz
  50. Legenda o Ozirisu: Če reševalec želi uspešno rešiti nalogo, utrjuje branje z razumevanjem.
  51. Legenda o Ozirisu in Izis: Če želi reševalec nalogo pozitivno rešiti, mora besedilo prebrati z razumevanjem. Z iskanjem podatkov v besedilu utrjuje bralne sposobnosti.
  52. Maček je lačen: Reševalec opazuje dogajanje in skuša odgovoriti na vprašanja. Gibanje oči.
  53. Mačja obara: Reševalec si pri reševanju kviza pomaga z besedilom na levi strani. Prebrati ga mora z razumevanjem, da bo lahko uspešno rešil naloge. Več kvizov na isto temo.
  54. Mačja obara: Reševalec mora primerjati obe besedil in iskati ustrezne besede. Utrjujemo gibanje oči in branje z razumevanjem. Kviz se nadaljuje.
  55. Medvedek ni nikoli pri miru: Reševalec mora uskladiti sličico in opis gibanja.
  56. Medvedki v kuhinji: Sličica na levi se spreminja. Reševalec jo opazuje, in odgovarja na vprašanja v zvezi z dogajanjem. Gibi oči.
  57. Na igrišču: Reševalec opazuje situacijo na igrišču in s premislekom rešuje zabaven kviz
  58. Na igrišču - križanka: S pomočjo sičice rešimo križanko na spletu
  59. Na morju (Poišči pravo besedo): Reševalec primerja besede na levi z opisi na desni. Vadi gibe oči.
  60. Nagubana debelonožka: Če želimo pravilno odgovoriti na vpršanja, moramo prebrirati priloženo besedilo. Vprašanja se nizajo skladno z zaporedjem v besedilu. Namen: uporaba, razumevanje in učenje iz neumetnostnega besedila.
  61. Napačna črka (1): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  62. Napačna črka (2): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  63. Napačna črka (3): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  64. Napačna črka (3): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  65. Nekaj o možganih: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Z urejanjem besedila v pravilnem vrstnem redu utrjujemo branje z razumevanjem.
  66. Nekaj o rakih: Besedilo je potrebno popraviti. Poiskati vse napake in pravilno vpisati besede.
  67. Nekaj o slonih: Reševalec mora prebrati besedilo, če želi reševati kviz. Tudi če se prvemu branju izogne, mora piskati podatke v priloženem besedilu, če želi kviz uspešno rešiti. Spodbuda za uspešno branje.
  68. Nekaj o slonih (1): Reševalec med ponujenimi kljulnimi besedami išče ustrezno. Če želi vstaviti pravilno besedo, mora besedilo razumeti.
  69. Nekaj o znamkah: Prav gotovo si že pisal ali prejel pismo. Si se kdaj vprašal, kaj je pravzaprav tista sličica v desnem zgornjem kotu? Poslušaj, preberi, reši naloge.
  70. Nogometna tekma: Če reševalec želi rešiti nalogo, mora z razumevanjem prebirati besedilo in ga smiselno povezati.
  71. Opazuj, primerjaj, ugotovi ...: Reševalec mora dobro opazovati in preceniti položaj likov. Spodbujamo koncentracijo, sposobnost primerjanja in odločanja
  72. Opazuj, primerjaj, ugotovi ...: Reševalec mora dobro opazovati in ugotoviti, katera trditev ne drži.
  73. Opazuj, primerjaj, ugotovi ...: Kviz je prvi od treh na enako oz podobno temo. Spodbujamo sposobnost koncentracije, presoje in opazovanja.
  74. Pogovori: Reševalec mora urediti dele pogovora v smiselno zaporedje. Utrjujemo branje z razumevanjem.
  75. Poišči besedo 1: Utrjevanje gibov oči za spretnejše branje
  76. Poišči besedo 2: Naloga za spodbujanje gibov oči za boljše branje
  77. Poišči napake: Reševalec primerja besedili in poišče napake. S sledenjem napak je primoran besedilo razumeti.
  78. Poišči napake: Reševalec primerja obe besedili in išče napake v drugem. Če želi napake odkriti, mora prebirati besdilo tako, da ga razume.
  79. Poišči napake (4): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  80. Poišči napake (5): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  81. Poišči napako (1): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  82. Poišči napako (2): Namen vaj: učenec iz sobesedila ugotovi besedo, ki smiselno dopolnjuje poved. S tem učenci spoznavajo pomen posamezne črke za pomen celotne besede.
  83. Poišči, preberi, prečrtaj, zapiši: Poišči besede po navodilih in jih prečrtaj. Besede, ki ti ostanejo zapiši v ustrezen predalček. Preveri, če si izbrisal, izbrisala vse besede.
  84. Poklici: Reševalec mora s pomočjo opisa poklica urediti zmešane črke in sestviti pravilno besedo ter jo vpisati.
  85. Popolna preobrazba: S pomočjo besedila in slik lahko rešimo kviz. Namen: branje z razumevanjem
  86. Popolna preobrazba: Reševalec s pomočjo besedila in animacije dopolni besedilo.
  87. Poštna znamka: Naloga je namenjena utrjevanju sposobnosti branja z razumevanjem.
  88. Prebavila: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Reševalec mora primerjati besedilo s skico z označenimi organi. Dopolnjuje besedilo po vrstnem redu.
  89. Prebavila: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Reševalec mora s pomočjo skice in prejšnjega znanja uvrstiti imena organov v dopolnjevanko. Možnost vračanja na besedilo.
  90. Prebavila: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. V besedilu so očitne napake, ki pa jih reševalec lahko najde, če besedilo bere z razumevanjem.
  91. Prebavila: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Z urejanjem besedila v pravilnem vrstnem redu utrjujemo branje z razumevanjem.
  92. Prebavila - kviz: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Kviz rešujemo s pomočjo besedila in oznak na skici. Reševalec mora slediti besedilu. Utrjevanje znanja in branja z razumevanjem.
  93. Pregovori in reki: Trije kvizi, kjer mora reševalec poznati pregovore ali pa s poskušanjem ugotoviti, katera beseda je pravilna.
  94. Pregovori in reki: Zabavna naloga, namenjena spoznavanju slovenskih pregovorov in rekov.
  95. Prijatelja na nogometni tekmi: Če reševalec želi rešiti kviz, mora besedilo prebrati za razumeanjem. Pri reševanju si lahko pomaga z besedilom. Utrjujemo branje.
  96. Prisluhni odgovoru in najdi vprašanje: Ponavadi najprej vprašamo in potem iščemo odgovor. Tu pa je ravno nasprotno. Poslušaj odgovor in ugotovi, kakšno je bilo vprašanje.
  97. Prva ključavnica: Reševalec mora razumeti, kar prebere. Le tako lahko sestavi zapis.
  98. Prva ključavnica: Če želi reševalec rešiti križanko, mora natančno in z razumevanjem prebrati priloženo besedilo.
  99. Raki: Reševalec mora razvrstiti povedi tako, da besedilo postane smiselno. Usklajevati mora že postavljeno besedilo z nadaljevanji.
  100. Raziskujemo človeško telo - seznam: Uvodna stran s skupino različnih nalog, ki pa jih lahko rešujemo vsako posebej. Izbiramo lahko iz seznama ali pa potujemo po nalogah, po želji jih lahko tudi preskočimo.
  101. Recept za mačjo obaro: Reševalec sledi smiselnemu poteku besedila in ga sestavlja.
  102. Sestavimo besedo: Deluje v Internet Explorerju. Igrica ima sicer navodila v angleščini vendar uporablja slovenske besede. Reševalec prebere besedo in jo potem sestavi s klikanjem na pravilno zaporedje črk, ki so med seboj povezane. Trening za gibe oči.
  103. Sklepajmo: Reševalec skuša s pomočjo odgovorov sklepati na vzrok.
  104. Sošolci iz 3.a: Na vprašanja odgovarjamo s pomočjo besedila in opazovanja.
  105. Spoznajmo možgane: Naloga za zabavno učenje in utrjevanje. Ob kvizu je besedilo, v katerem lahko poiščemo odgovore na vprašanja.
  106. Spoznavajmo besede: Manj znane besede ali fraze.
  107. Telo metulja: S pomočjo besedila reševalec rešuje vprašalnik.
  108. To pa vem, kaj pomeni!: Nevsakdanje besede, ugotavljamo pomen.
  109. Ugotovi manjkajočo črko in dopolni besede: Odpri posamezno nalogo, ugotovi, katera črka manjka in dopolni besede. Poigraj se tudi s križanko.
  110. Uredi besedilo - Raki: Besedilo je neurejeno. Treba je ugotoviti pravilni vrstni red posameznih delov besedila.
  111. Uredi pare: Reševalec primerja sličice z besedami, v katerih so črke pomečane. Ugotovi pravilno besedo in jo povleče k sličici.
  112. Urnik salona Petra: Prebiranje tabele in primerjanje podatkov.
  113. Utrjujmo branje - poišči besedo!: Najprej preberi besede in jih zapiši. Nato izpolni mrežo. Nekaj črk je že vpisanih.
  114. V stanovanju: Reševalec primerja sličice na levi in zmešanimi črkami na desni. Ugotavlja besedo in jo pravilno zapiše. Gibi z očmi, urejanje.
  115. Vešče in metulji: Če želi nalogo rešiti uspešno, mora učenec prebrati besedilo in odgovarjati na vprašanja v zvezi z njim. Utrjuje branje z razumevanjem neumetnostnega besedila.
  116. Visokogorsko rastlinstvo: Reševalec mora z razumevanjem slediti zgrdabi zgodbe. Rezultat lahko natisnemo.
  117. Vpiši živali - križanka: Reševalec mora prepoznati ali prebrati žival, s pomočjo primerjanja in števila črk vpiše besedo na pravo mesto.
  118. Vremenska napoved: Reševalec primerja besedili. Poišče napake in jih popravi.
  119. Vremenska napoved - kviz: S pomočjo besedila rešimo vprašalanik.
  120. Vsiljive besede 1: Namen vaj: učenec prebira besede in ugotavlja razlike v pomenu.
  121. Vsiljive besede 2: Namen vaj: učenec prebira besede in ugotavlja razlike v pomenu.
  122. Vsiljive besede 3: Namen vaje: hitro branje in iskanje vsiljive besede. Gibi oči, prebiranje celih besed
  123. Vzrok - posledica: Reševalec mora umestiti posledične povedi k vzročnim.
  124. Zdravilne rastline 1: Učenci preverijo svoje poznavanje najbolj pogostih zdravilnih rastlin iz svojega okolja. Uporabljene fotografije so prosto dostopne na spletu. Sem sodi tudi skrivanka Zdravilne rastline 2
  125. Zelenjava je zdrava!: Reševalec mora besedilo zasledovati z razumevanjem, le tako bo lahko uredil besedilo v smiselno celoto.
  126. Zelenjava je zdrava!: Če želi reševalec uspešno rešiti kviz, mora besedilo prebrati, razumeti in v njem poiskati odgovore na vprašanja.
  127. Zelenjava je zdrava!: Reševalec mora poiskati nekaj napak v besedilu.
  128. Zgodba o poštni znamki: Besedilo je že znano iz prejšnje naloge. Bralec mora znati povezato poasmezne dele besedila tako, da dobi smiselno celoto.
  129. Zgodba o znamki: V znanem besedilu iščemo očitne napake.
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics