Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Vprašanja strokovnjakom

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
disleksija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Gost






SporočiloObjavljeno: torek, 11.04.2006, 12:20    Naslov sporočila: disleksija Odgovori s citatom

Imamo 15 letno hčerko pri kateri ugotavljamo nekaj težav, ki se pojavljajo pri disleksiji. Zanima me, kje nam lahko pomagajo ugotoviti, če so naše domneve pravilne. Smo iz okolice Kranja. Za pomoč in nasvet se vam najlepše zahvaljujem.

Mojca
Nazaj na vrh
Gost






SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 08.05.2006, 21:40    Naslov sporočila: lepo pozdravljeni Odgovori s citatom

zanima me kakšne so moje pravice oziroma kakšne so moje olajševalne okoliščine v srednji šoli če imam disleksijo. s čim bi to motnjo lahko popravila..? za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem
Nazaj na vrh
Gost






SporočiloObjavljeno: nedelja, 14.05.2006, 20:16    Naslov sporočila: Re: disleksija Odgovori s citatom

mojca je napisal/a:
Imamo 15 letno hčerko pri kateri ugotavljamo nekaj težav, ki se pojavljajo pri disleksiji. Zanima me, kje nam lahko pomagajo ugotoviti, če so naše domneve pravilne. Smo iz okolice Kranja. Za pomoč in nasvet se vam najlepše zahvaljujem.

Mojca


Pozdravljeni ga. Mojca!

Za potrditev ali ima vaša hči disleksijo bi bil potreben pregled pri psihologu in specialnemu pedagogu-defektologu, ki skupaj v timu ugotavljata na osnovi različnih testov ali gre za disleksijo in v kolikšnem obsegu se le-ta pojavlja. Povprašajte ali bi vašo hči pregledali v Zdravstvenem domu Kranj oz. se lahko obrnete tudi na Svetovalni center v Ljubljani, v katerem smo zaposleni strokovnjaki, ki se ukvarjamo z odkrivanjem in svetovanjem pri premagovanju specifičnih učnih težav med katerimi je tudi disleksija.


Lep pozdrav, mag. Milena Košak Babuder, prof.def.
Svetovalni center za otroke, mladostnike in starše, Ljubljana
Nazaj na vrh
Gost






SporočiloObjavljeno: nedelja, 14.05.2006, 20:36    Naslov sporočila: Re: lepo pozdravljeni Odgovori s citatom

tamala je napisal/a:
zanima me kakšne so moje pravice oziroma kakšne so moje olajševalne okoliščine v srednji šoli če imam disleksijo. s čim bi to motnjo lahko popravila..? za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem


Pozdravljena!

Žal je večina učiteljev pripravljena prisluhniti učencem in dijakom, ki imajo disleksijo, le če si le-ti pridobijo neko potrdilo oz strokovno mnenje strokovnjakov iz ustrezne inštitucije, da so te težave res prisotne. Takrat so učitelji pripravljeni dijakom pomagat na ta način, da jim omogočijo različne prilagoditve, kot so podaljšan čas pri pisnih preizkusih, pretežno preverjajo njihovo znanje preko ustnega spraševanja, jih ne izpostavljajo glasnemu branju pred razredom, ne upoštevajo napak, ki izhajajo iz motnje pri ocenjevanju... V primeru, če ima dijak izrazito disleksijo, ki močno znižuje in ovira njegovo učno napredovanje, pa ima pravico, da je usmerjen v izobraževalni program s prilagojenim izvajanjem in dodatno strokovno pomočjo. Na osnovi usmeritve in odločbe so mu učitelji dolžni izvajati prilagoditve in dodatno strokovno pomoč, za čim boljše napredovanje.
Sprašuješ tudi, kako bi lahko motnjo popravila. Nič nisi napisala kako se disleksija kaže pri tebi in na katerih področjih te najbolj ovira. Disleksije se ne da pozdraviti, ker to ni bolezen ampak stanje. Lahko pa razviješ, glede na težave in gleda na svoja močna področja, strategije, ki ti bodo pomagale, da čim bolje izkoristiš svoje potenciale.

Lep pozdrav, mag. Milena Košak Babuder, prof.def.
Svetovalni center za otroke, mladostnike in starše, Ljubljana
Nazaj na vrh
Gost






SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 29.05.2006, 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem študent in opažam da imam velike težave pri učenu. Veliko se učim pa vseeno zelo malo opravim iizpitov.

zanima me kej se lahko testiram za disleksijo?
Sem iz maribora.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Vprašanja strokovnjakom Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics