Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Vprašanja strokovnjakom

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Vaje grafomotorike za večje otroke
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mhiti2
Novopridruženi


Pridružen/-a: 30. mar 06, čet, 12:28
Sporočila: 3

SporočiloObjavljeno: sreda, 14.11.2007, 9:27    Naslov sporočila: Vaje grafomotorike za večje otroke Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Sem specialna pedagoginja, zaposlena na redni OŠ. Zanima me naslednje:
učenec obiskuje 6.razred, ima odločbo - primanjkljaji na posameznih področjih učenja in sicer disleksija in dispraksija. je izredno inteligenten in težave z branjem in zapisom premaguje s pomočjo.
Največji problem je izredno slaba grafomotorika. Zapis je izredno težko berljiv, tudi za sabo večkrat ne zna prebrati. Zanima me ali obstajajo kakršnikoli načini za izboljšanje grafomotoričnih spretnosti (s tem nimam v mislih raznoraznih krivulj in vaj, ki jih jeotrok naredil že vse po dvakrat v prejšnjih letih in jih vsi poznamo). Rada bi poiskusila kaj novega, za malo večje otroke.
Če ima kdo kakšno idejo ali če obstajajo oblike pomoči za to področje, vas prosim, da mi pomagate.

Hvala
LP Martina
_________________
martina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 15.11.2007, 8:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena,
skrbnica za tole podoročje je bila obveščena, upam, da kmalu dobiš kakšno povratno informacijo.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: petek, 16.11.2007, 6:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa uporaba računalnika za pisanje besedil? Za "ročno" delo pa urjenje rabe geometrijskega orodja. Samo razmišljam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
mhiti2
Novopridruženi


Pridružen/-a: 30. mar 06, čet, 12:28
Sporočila: 3

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 19.11.2007, 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Staršem sem to varianto Uzapis na računalnik) predlagala že pred dvema letoma, ker bo otroku to prišlo prav tudi v nadaljnih letih šolanja, vendar o tem še ne želijo ničesar slišati, ker bi to pomenilo, da bi morali nekaj časa oni posvetiti temu doma. Želijo pa, da bi otroku jaz pripravila kakšne vaje, ampak da ne bi bile to "tiste dolgočasne krivulje".

Martina
_________________
martina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
petran
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 20. okt 06, pet, 8:34
Sporočila: 6
Kraj: murska sobota

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 19.11.2007, 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen
daj osredotoči se na spretnosti rok in prstov; poišči aktivnosti, ki ga zanimajo in ustvarjajta. ti izdelki naj vključujejo predvsem spretnosti prsov oz. drobno motoriko. privijajta vijake, idelujta kaj iz lesa, vključi učitelje TIT, ...
Wink Zelo srečen
veliko uspeha želim

petra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skumavc
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 23. nov 06, čet, 20:46
Sporočila: 5
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 19.11.2007, 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje mnenje je, da v šestem razredu učenca pretirano obremenjevati z dodatnimi vajami za grafomotoriko, saj že dosti pritiska dobi s strani učnega načrta.
Strinjam se s tem, da naj se čimbolj načrtuje delo in aktivnosti, ki vključujejo finomotorične gibe, vendar v okviru rednega pouka.
Ne glede na starše pa lahko učencu nekako omogočite, da nekatere izdelke v šoli vseeno piše na računalnik - dejansko mu bo količina snovi prerasla čez glavo, utopil pa se bo v dešifriranju lastnih zapisov. Kaj starši res ne razumejo, da bodo morali malo aktivno nastopiti, ali kaj?

LP
Grega
_________________
Grega Skumavc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mhiti2
Novopridruženi


Pridružen/-a: 30. mar 06, čet, 12:28
Sporočila: 3

SporočiloObjavljeno: torek, 20.11.2007, 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Hvala za vse ideje in priporočila.
Kar se tiče pisanja na računalnik v šoli. To sploh ne bi bil problem, če bi učenec kolikor toliko hitro tipkal. Smo že poskusli, pa se ni obneslo. Več bi moral vaditi pisanje na računalnik doma, da bo ga vsaj približno avtomatiziral, pa ne bi bil problem, da bi si tudi v šoli delal zapiske na računalnik. Ker pa starši ne sodelujejo v tej smeri, sem se znašla v slepi ulici.

LP Martina
_________________
martina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Vprašanja strokovnjakom Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics