Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Interaktivna tabla Smartboard Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Helena Mai Smolej
Novopridruženi


Pridružen/-a: 11. jan 09, ned, 20:01
Sporočila: 4
Kraj: Kranj in okolica

SporočiloObjavljeno: torek, 13.01.2009, 20:59    Naslov sporočila: Interaktivna tabla Smartboard Odgovori s citatom

Zanima me če kdo že dela s to tablo, kje ste našli gradiva zanjo (rabim za začetno orientacijo kaj se vse da), pa zanima me če ima kdo kakšne dobre linke za online tutorialse.
Hvala za vsakršno pomoč

Helena
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: sreda, 14.01.2009, 6:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat se znajdem sama in izdelujem za to tablo kar ppt prosojnice, na katere lahko tudi pišem že zaradi samega programa. Skeniram učbenike, navodila ... Sem namreč v prvem in so otroci s tako nazornostjo resnično bolj uspešni pri reševanju nalog.
Prej sem s težavo razlagala, kako morajo rešiti, z delovnim zvezkom v roki, zdaj pa s skeniranimi stvarmi in prilagojenimi takoj razumejo. Zame malo več dela (domačega), a v šoli steče takoj. Pa enkrat, ko je narejeno imaš za več let. Samo dopolnjuješ. Ker nimam table v razredu, velikokrat to nadomestim s projektorjem, kar pa ni čisto enako (ni tako dinamično, čeprav se da).
Prav tako uporabljam vse kar je na internetu (Modrijanove prosojnice itd.). Sem RP.
Me pa zanima več, tako kot tebe. Upam, da bo odgovoril kdo z več izkušnjami in ne začetniškimi.
Lp od KJ
Upam, na seminarje.
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Helena Mai Smolej
Novopridruženi


Pridružen/-a: 11. jan 09, ned, 20:01
Sporočila: 4
Kraj: Kranj in okolica

SporočiloObjavljeno: sreda, 14.01.2009, 17:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem nekaj stvari naredila, poizkusila sem potem tudi iz ppt dati v notebook sofware pa ne dela vse tko kot bi moglo, ampak saj tudi ppt dela čist dobr. Bom poskuisla še s tem. A bi mi mogoče lahko posredovala kakšne stvari, ki si jih že naredila. Jaz sem ravno s porodniške pa imam samo par stvari, ki jih z veseljem delim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: četrtek, 15.01.2009, 6:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse sproti objavljam na učiteljski. Vtipkaj kar moje ime Kaja in boš našla najbrž večino stvari. Več ti bom lahko povedala drugi teden (po četrtku), ko imam izobraževanje in predstavitve na to temo.
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sonja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. sep 06, čet, 21:17
Sporočila: 16
Kraj: Murska Sobota

SporočiloObjavljeno: četrtek, 15.01.2009, 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veliko gradiv (sicer v tujih jezikih) se da dobiti na spodnjih naslovih. Posamezne Notebooke lahko odpreš in si ogledaš možnosti, ki so jih uporabili drugi učitelji. Jaz sem se zelo veliko naučila iz teh obstoječih možnosti. Veliko pa sem se naučila tudi s samim preizkušanjem table. Tudi drugi učitelji na naši šoli so te table dobro sprejeli, prav tako pa so nad njimi navdušeni učenci - od prvega do devetega razreda.


prva povezava
druga povezava
Smart na Youtube
http://www.smartboard.si/ - dodajali bodo vedno več vsebin

Prijavite pa se lahko tudi na izobraževanje, ki ga izvaja Svarog - predavanja so res poučna, predvsem bi pohvalila Gregorja, ki stvar res obvlada in predava zelo zanimivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: četrtek, 15.01.2009, 21:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sonja, hvala za informacije in naslove. Koliko tabel imate na šoli in kje vse so, v katerih razredih? Kako pogosto jo uporabljaš?
Pri nas sta "samo" dve in eno imamo v tretjem razredu. Ni še čisto zmontirana, vendar jo bom jutri preskusila. Mislim, da bodo učenci in učiteljice navdušeni nad predstavitvijo in nad samo uro, vsaj jaz sem bila lani, ko smo jo imeli na šoli na testiranju (sicer eno drugo).
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sonja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. sep 06, čet, 21:17
Sporočila: 16
Kraj: Murska Sobota

SporočiloObjavljeno: sobota, 17.01.2009, 7:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imamo 2 na razredni stopnji in sicer v 2. in 4. razredu, ostale so na predmetni stopnji v specializiranih učilnicah (kem, mat, tuji jeziki, geo ...). Na šoli smo dogovorjeni, da se učilnice zamenjajo, če želi kdo kakšno uro delati na interaktivni tabli. Do sedaj nismo imeli nobenih težav.

Jaz s tablami sicer ne delam dosti (sem ROID, sem pa dosti delala lansko šol. leto, ko sem bila na drugi šoli), vendar naši učitelji zelo dosti delajo z njimi.

Dosti jo uporabljajo tudi v podaljšanem bivanju, za katere pripravljam grafomotorične vaje, ki jih bodo delali na interaktivni tabli. Učenci so prve dneve, ko so se učiteljice učile dela na tablo, gledali z odprtimi očmi in so pozabili na vse okoli sebe, najbolj zadovoljni pa so bili, ko so lahko prišli do table in jo preiskusili. Zelo hitro se učijo in nimajo težav z uporabo tabel.

V novembru, ko je potekal projekt Mesec širjenja uporabe e-gradiv, smo z anketo ugotovili, da učenci sedaj, ko imamo interaktivne table, raje prihajajo pred tablo, se radi javijo, da bodo kaj rešili (to so napisali učenci predmetne stopnje - 6., 7. in 8. razredi).

Vsekakor vam priporočam, da si program namestite doma in doma spoznavate program. Če ga še nimate, poprosite vašega ROID, naj vam kopira CD ali si program snamete s spleta (velika datoteka, dobite jo tukaj) in naj vam da aktivacijsko kodo za program - brez te kode Smart Notebook dela samo 30 dni. Registracija in aktivacija sta brezplačni. In ne pozabite spremeniti jezika v programu na slovenskega.

Prijetno uporabo želim. Če pa boste imeli kakšno vprašanje, pa kar povprašajte. Verjamem, da vam bo kdo izmed obiskovalcev zbornice vedel pomagati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sobota, 17.01.2009, 8:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sonja,
Te lahko prosim, da objaviš te naslove kot spletne povezave?
Če bodo ostali samo v forumu, se bodo počasi izgubili ...
Prosim te pa zato, ker boš najbolj vedela, kaj vpisati za navodila in ključne besede, da bo dostopno čimveč uporabnikom
Hvala!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: sobota, 17.01.2009, 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem rahlo nevedna. Ne poznam kratice ROID. Kaj to pomeni na dolgo? In kaj si po profesiji v osnovi? Hvala.
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: sobota, 17.01.2009, 16:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sonja je napisal/a:
Vsekakor vam priporočam, da si program namestite doma in doma spoznavate program. Če ga še nimate, poprosite vašega ROID, naj vam kopira CD ali si program snamete s spleta (velika datoteka, dobite jo tukaj) in naj vam da aktivacijsko kodo za program - brez te kode Smart Notebook dela samo 30 dni. Registracija in aktivacija sta brezplačni. In ne pozabite spremeniti jezika v programu na slovenskega.

Tole je pa zame res odlična informacija (in vse ostalo zgoraj prav tako). Pri nas namreč še nikogar nisem uspela navdušiti niti še za predstavitev table ... Sad Bom vsaj tistih 30 dni cedila sline Laughing .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: sobota, 17.01.2009, 16:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uh, na strani, kjer naj bi bil program, je pa en kup programov. Me lahko usmeriš, kaj natančno naj si snamem? A je to kar SMART Notebook software?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: sobota, 17.01.2009, 18:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, medtem sem se že "napasla". Zdaj imam že boljšo predstavo (vsaj upam). Enkrat ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
sonja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. sep 06, čet, 21:17
Sporočila: 16
Kraj: Murska Sobota

SporočiloObjavljeno: nedelja, 18.01.2009, 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaja je napisal/a:
Sem rahlo nevedna. Ne poznam kratice ROID. Kaj to pomeni na dolgo? In kaj si po profesiji v osnovi? Hvala.
Lp od KJ


ROID - računalnikar, organizator informacijskih dejavnosti.

Drugače sem univ. dipl. ekonomistka z informacijsko smerjo, sem pa učila prej na SŠ praktični pouk, informatiko in poslovno informatiko, sedaj pa sem ROID in poučujem še računalništvo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sonja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. sep 06, čet, 21:17
Sporočila: 16
Kraj: Murska Sobota

SporočiloObjavljeno: nedelja, 18.01.2009, 21:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alenka@ je napisal/a:
Uh, na strani, kjer naj bi bil program, je pa en kup programov. Me lahko usmeriš, kaj natančno naj si snamem? A je to kar SMART Notebook software?


Ja, je Smart Notebook software - izberite pravi operacijski sistem (večina vas ima Windows).

Za lažji dostop je neposredna povezava do pravega programa tukaj
Vpišite še svoje podatke, odkljukajte da se strinjate s pogoji in shranite datoteko. Po namestitivi programa bo program sam poiskal in snel s spleta galerijo (ki je kar obsežna), v kateri so orodja, slike, animacije, filmi ..., ki jih lahko uporabite pri svojem delu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: nedelja, 18.01.2009, 22:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za dodatno pojasnilo. Sem včeraj kar nekaj uric posvetila raziskovanju tega programa in bom težko dočakala dan, ko ga bom (če ga bom Confused ) lahko zares uporabila. No, ja, kot rečeno - enkrat ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics