Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
ocenjevenje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
piapetra
Novopridruženi


Pridružen/-a: 28. jan 09, sre, 7:49
Sporočila: 3
Kraj: MARIBOR

SporočiloObjavljeno: sreda, 28.01.2009, 9:36    Naslov sporočila: ocenjevenje Odgovori s citatom

POZDRAVLJENI VSI

Le nekaj me zanima,morda je to majčkena malenkost,a za mene ni,in prav zato se obračam na vas,učitelje,KI MORDA MI LAHKO NEKAKO POMAGATE!Teden nazaj so imeli preizkus znanja,dobil je pravdobro oceno,ZANIMA me koliko odstopanja v točkah je,ker njemu je mankala le o.5 točke,prosim,napišite mi,če je to res tako ali gre zgolj za ZBIJANJE MORALE?!
hVALA VSEM ,KI MI BOSTE DALI KAKERŠEN KOLI NASVET!

LEP POZDRAV
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 28.01.2009, 10:38    Naslov sporočila: Re: ocenjevenje Odgovori s citatom

Naj te najprej pomirim, vidim, da se počutiš, kot da je učitelj na nasprotni strani. NI. Tako kot ti, si želi, da bi tvoj otrok bil čimbolj uspešen. Torej, zamisli si ga kot prijatelja in ne nasprotnika.
Testi so zato, da preverimo svoje znanje. In rezultat pokaže, kako uspešni smo bili pri pridobivanju znanja. Če nam rezultat ni všeč in nam ni vseeno, bomo skušali to tako ali drugače popraviti (način učenja mislim – za boljši rezultat).
Ocene ne smemo razumeti kot kazen ali nagrado. Je le informacija. In če učitelj, učiteljica celo deli točke na polovičke, se pravi, da stremi za tem, da tudi polovička pomaga k boljši oceni. In vsak raje da boljšo, kot slabšo oceno.
Razlogi:
Boljša ocena je spodbuda. Ker si kot učitelj želim, da bi MOJ učenec (moje ogledalo!) bil čim boljši, raje pogledam navzgor, kot navzdol. In da se mi to ne bi dogajalo, določim točke. In tega se moram držati. Tudi zato, da je za vse enako.
In še enkrat: učitelj, starš in otrok so trikotnik, se pravi, da se stranice držijo skupaj. Torej, učitelja skušaj jemati kot zaveznika in pomočnika pri vzgoji svojega otroka.
Ko pa nastane kakšna krivica, se pogovori. V tem primeru mislim, da je ni bilo.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
piapetra
Novopridruženi


Pridružen/-a: 28. jan 09, sre, 7:49
Sporočila: 3
Kraj: MARIBOR

SporočiloObjavljeno: sreda, 28.01.2009, 11:52    Naslov sporočila: Re: ocenjevenje Odgovori s citatom

admin je napisal/a:
Naj te najprej pomirim, vidim, da se počutiš, kot da je učitelj na nasprotni strani. NI. Tako kot ti, si želi, da bi tvoj otrok bil čimbolj uspešen. Torej, zamisli si ga kot prijatelja in ne nasprotnika.
Testi so zato, da preverimo svoje znanje. In rezultat pokaže, kako uspešni smo bili pri pridobivanju znanja. Če nam rezultat ni všeč in nam ni vseeno, bomo skušali to tako ali drugače popraviti (način učenja mislim – za boljši rezultat).
Ocene ne smemo razumeti kot kazen ali nagrado. Je le informacija. In če učitelj, učiteljica celo deli točke na polovičke, se pravi, da stremi za tem, da tudi polovička pomaga k boljši oceni. In vsak raje da boljšo, kot slabšo oceno.
Razlogi:
Boljša ocena je spodbuda. Ker si kot učitelj želim, da bi MOJ učenec (moje ogledalo!) bil čim boljši, raje pogledam navzgor, kot navzdol. In da se mi to ne bi dogajalo, določim točke. In tega se moram držati. Tudi zato, da je za vse enako.
In še enkrat: učitelj, starš in otrok so trikotnik, se pravi, da se stranice držijo skupaj. Torej, učitelja skušaj jemati kot zaveznika in pomočnika pri vzgoji svojega otroka.
Ko pa nastane kakšna krivica, se pogovori. V tem primeru mislim, da je ni bilo.


Pozdravljena gospa Nataša in hvala za vaš izvren odgovor.Tudi sama tako mislim a bolj razmišljam slabše je,ker pač to ni edino,kar se je priprtilo sem nekako rabila odgovor,ki pa ste mi ga lepo napisali in se vsega tega tudi zavedam.Hvala še 1 x.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 28.01.2009, 12:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če imaš problem še kje drugje, deli ga z nami. Saj ne, da bi ga kar rešili, ampak včasih pomaga, če problem posredujemo drugim in slišimo njihovo mnenje. Začnemo razmišljati še drugače in kmalu najdemo ustrezno rešitev. Torej, oglasi se še.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pauline
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jan 07, sre, 18:17
Sporočila: 74
Kraj: Ljubljana - okolica

SporočiloObjavljeno: sreda, 28.01.2009, 16:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preprečevanje zbijanja morale, če že tako razumete učiteljevo obnašanje, ga poskusite pripraviti sami.
uči se zaradi sebe in ne učitelja, a vseeno se učenec bolje počuti, če ima tudi zunanjo potrditev, v obliki dobre ocene. Se strinjam.

Tudi nam se je zgodilo pri geografiji, da je hčerka dobila "samo dobro 4," ker ni znala povedati drugo ime za ožino, ni takoj našla Dardanel na karti ter ni tako povedala natančne definicije za gostoto prebivalstva (vprašanj je bilo krepko več kot 5). A je zato odgovarjala na vprašanja drugih sošolcev (bilo je več ucencev hkrati vprašanih), ki jih niso znali.
Šla sem do učiteljice in se o tem mirno in razumno pogovorila (ker sem imela sum šikaniranja otroka zaradi drugih stvari na šoli). Pogovorili sva se kaj je hči znala in česa ne (na srečo so bile govorilne dan po spraševanju). Tudi mene je vprašala definicijo in komajda sem ustno podala prvo iztočnico, me je prekinila in rekla, da je napačno. A kot odrasla oseba sem se uprla in odgovorila, da še nisem dokončala odgovora in, da bom dokončala svoj odgovor, ki je bil nato pravilen. Tako sem ugotovila, da ne dovoli na glas izreči prve asociacije, ker učenca prekini in slabša ocena je kljub znanju tu.
Razložila sem ji, da se s takšnim načinom ne strinjam in, da me zanima zakaj odgovarjanje na vprašanja tudi drugih učencev ne pripomore k dvigu ocen... Embarassed

Slednje sem le napisala učiteljem v razmislek. Kajti moja hči se bo še naprej z veseljem učila ta predmet in sama vem za morebitni vzok nekoliko slabših ocen. Pa nič zato. Zelo srečen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 28.01.2009, 17:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me pa zanima, kakšen je bil zaključek tega pogovora. Je učiteljica sprejela tvoje nestrinjanje? Nekaj sta morali doreči, vsaj upam Confused
Vsekakor je takšna odločitev, kot sta jo sklenili s hčerko, najboljša. Saj v realnem svetu velikokrat pridemo v stik z ljudmi, s katerimi tako ali drugače ne funkcioniramo v redu, vzroki tu niso pomembni. Tako je najbrž tudi v tem primeru in odločitev, da je pomemben predmet in znanje je pomembnejša od drobne (ali velike) krivice, ki bo postala že naslednje leto nepomembna.
Ampak vseeno me zanima zaključek, če je sploh bil Zelo srečen
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
piapetra
Novopridruženi


Pridružen/-a: 28. jan 09, sre, 7:49
Sporočila: 3
Kraj: MARIBOR

SporočiloObjavljeno: četrtek, 29.01.2009, 8:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Ponovno se vsem zahvaljujem,da ste mi nekako pomagali razrešiti odgovor na zastavljeno vprašanje.
Seveda pa si želim še dopisovati z vami in deliti slaba in dobra mnenja,seveda moram tudi sama čakati na odgovor,ki ga želim osebno od učiteljice.
Hvala za vse.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pauline
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jan 07, sre, 18:17
Sporočila: 74
Kraj: Ljubljana - okolica

SporočiloObjavljeno: sreda, 11.02.2009, 17:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

admin je napisal/a:
Me pa zanima, kakšen je bil zaključek tega pogovora. Je učiteljica sprejela tvoje nestrinjanje? Nekaj sta morali doreči, vsaj upam Confused
Vsekakor je takšna odločitev, kot sta jo sklenili s hčerko, najboljša. Saj v realnem svetu velikokrat pridemo v stik z ljudmi, s katerimi tako ali drugače ne funkcioniramo v redu, vzroki tu niso pomembni. Tako je najbrž tudi v tem primeru in odločitev, da je pomemben predmet in znanje je pomembnejša od drobne (ali velike) krivice, ki bo postala že naslednje leto nepomembna.
Ampak vseeno me zanima zaključek, če je sploh bil Zelo srečen

Moje nestrinjanje je najverjetneje morala sprejeti, saj glasno ni ugovarjala. Razen pri enem vprašanju, ki ga ona naj ne bi moji hčeri postavila, ker tega načeloma ne sprašuje. A tukaj se nisem hotela spuščati v iskanje resnice, ker je bilo navsezadnje nepomembno, če so se to učili potem bi to hči morala znati. Wink
Žal pa ni bilo z njene strani nekega logičnega zaključka, da pravilni odgovori vprašanja, ki so bila sicer namenjena nekomu drugemu ne pripomorejo k dvigu ocene. Tukaj pa se bojim, da gre bolj pristransko presojo učiteljice, glede na lansko zaključevanje ocen. Sad

Moj zaključek je bil jasen in glasno predstavljen učiteljici, da ne pričakujem pri hčerki padca ocen in da bom storila vse (doma in ne na račun učiteljice), da ji manjši spodrsljaj ne vzame veselja do tega predmeta.
In hči se še danes z veseljem uči sproti in nato samo še želi, da jo izprašam na različne načine. Zelo srečen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 11.02.2009, 17:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super. To je odličen zaključek: učimo se zase, učiteljica je samo ena od mnogo oseb, ki jih bo dekle še srečala v življenju in vsakič bo morala najti svoje mesto ob tej novi osebi. Odlična šola za življenje.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics