Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
57. Pa kdo je tu nor in kdo normalen?
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: sreda, 28.04.2010, 14:13    Naslov sporočila: 57. Pa kdo je tu nor in kdo normalen? Odgovori s citatom

Tisti, ki upošteva dogovorjena - pisana in nepisana pravila vedenja/ravnanja ali tisti, ki se nanje požvižga. Pravzaprav nisem več prepričana ...
Ljudje v nakupovalnih središčih kronično nepravilno parkirajo, vozijo v enosmerno in se celo jezijo, če se jim ti, ki voziš v pravi smeri, ne umakneš v trenutku, ko jih oviraš pri njihovi vožnji. Starši, ki prihajajo v šolo po zasežene predmete, ki jih učenci uporabljajo med poukom, kljub prepovedi in dogovoru s starši o zasegu, ne morejo razumeti, zakaj je tako grozno in predmet resnično zasežemo, če je njihov otrok "samo pogledal na uro" na mobitelu med poukom. Ne razumejo, s čim ogrožajo svoje otroke, če z njimi kolesarijo pa napačni strani ceste ali po površinah za pešce pa zakaj je tako grozno, če njihov otrok ne opravlja svojih dolžnosti ...

Zadnjič sem se to "Pa kdo je tu nor?" spraševala predvčerajšnjim, na družinskem izletu. Obiskali smo muzej in po mojem normalno, ali pač ne, upoštevali pravila vedenja. Ob ogledu razstave nismo fotografirali, kljub temu, da ni bilo nikjer napisano, da je prepovedano in se seveda nismo se dotikali razstavljenih eksponatov. Moja Tavelika in Tamala se nista mogli načuditi, celo smešno se jima je zdelo, zakaj prav na vsakem vozilu piše, in to v slovenščini in angleščini, da je plezanje nanj prepovedano. Jaz sem jima, kot se za odraslega, ki vzgaja, spodobi, razložila, da nekaterim ljudem to ni tako jasno in zato za vsak primer večkrat napišejo ... No, pa se je zgodilo par minut kasneje, da sem se ponovno spraševala, kdo je normalen.

Torej, z zanimanjem ogledujem razstavljen tank in kar naenkrat mi pred nosom na tankovem topu visi najstnik (po moji oceni starejši osnovnošolec). Moj zgrožen pogled ga je hitro zapustil in besno zaplaval po prostoru, da bi zagledala njegove ODRASLE, ki ga bodo vsaj opozorili, da tega ne sme delati, če že ne okarali. In glej ga zlomka, zagledam jih vse nasmejane. Še več, moj besni in očiten pogled jih niti malo ne gane, oni ga še spodbujajo, naj zleze gor še enkrat, ker ga niso utegnili fotografirati. Lahko si me predstavljate, kako so mi stali lasje pokonci.

Prav nič ni pomagalo, da sem bila na dopustu in še manj, da pamža niti ne poznam. Zdržala sem še en njegov poskus akrobacij na cevi ob tretjem pa čisto eksplodirala. "Pa v redu, a ti res ne razumeš, kaj je napisano tukaj?!" nakar sem se obrnila še k njegovim odrasim in dodala: "Vi pa ga pri tem še spodbujate!?"
Nadaljevanje? Jaz sem se tresla od razburjenja, da ni čudno, da je učitelje vsako leto bolj groza učence kam peljat, ker zadošča en sam tak primerek nevzgojenca v skupini, da izpade taka cela skupina, učitelji smo pa sploh katastrofa, ker jih ne znamo spraviti v red.
"Prijetna" družina je počasi nadaljevala svojo pot in sproščeno klepetala ter se smejala. Upam lahko, da ne meni Crying or Very sad V trenutku mojega izpada pa je bil v bližini tudi en mlajši osnovnošelec, ki je na moje prvo vprašanje namenjeno bingljajočemu na cevi kot iz topa odgovoril, da se na vozila ne sme plezati. Mimogrede, sem mu pritrdila in ga pohvalila, ker je to vedel in UPOŠTEVAL. Vsi ostali obiskovalci pa so se delali, kot da jih ni.

Povejte PA KDO JE TU NOR IN KDO NORMALEN?
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics