Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
60. Nasilje staršev nad učitelji?
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: petek, 24.09.2010, 15:18    Naslov sporočila: 60. Nasilje staršev nad učitelji? Odgovori s citatom

Je to tabu tema? Ali sem le jaz preobčutiljiva pa to morda v resnici ne obstaja? Kar se mene tiče, obstaja in vse bolj se zdi, da je v današnjem svetu splošno dejstvo, da smo učitelji popolnoma neprofesionalni in posledično nesposobni vzgajati in izobraževati radovedno mladež ... Kakorkoli že, res me zanima, kako se ostali spopadate s takimi in drugačnimi pritiski, beri grožnjami, staršev.
Pa nimam v mislih tistih zadev, ko staršem ni všeč, kako delate in vas gredo dobesedno zatožit direktno k ravnatelju, ne da bi vi sploh vedeli, da je kaj narobe. Ali pa jim ni všeč otrokova ocena oz. ukrep, kar vam jasno in glasno tudi povedo, kot da nimate pojma o poučevanju...
Ne me narobe razumet! Nič nimam proti temu, da se starši oglasijo pri meni in mi v skladu z osnovnimi komunikacijskimi normami povedo, da jim kaj ni všeč in me povprašajo, zakaj sem kakšno stvar naredila tako, kot sem jo ali pa mi povedo, da se z mojimi izjavami, ukrepi, ocenami ne strinjajo ipd. saj mi s tem omogočijo, da jim pojasnim svoje razloge, nenazadnje ga zagotovo tudi kaj polomim in dobim priložnost, da se opravičim ter seveda popravim napako.
Razkuri pa me, če mi grozijo in žugajo, kar takole na pamet! Zadnja cvetka iz moje prakse ... Ne da bi me sploh poznali in še preden sem otroka srečala, so mi praktično že očitali nesposobnost in napovedali posledice, ki bodo temu sledile Crying or Very sad Preko razredničarke je do mene, v tem primeru vaditeljice plavanja, prispelo pisemce "zaskrbljene" mame z ironičnim nagovorom:" Spoštovani!" V nadaljevanju je bilo zapisano, da otrok zaenkrat gre na plavalni tečaj, vendar v primeru, da se bo tam prehladil (ker, jasno, ne bom poskrbela, da bo posušil glavo, mimogrede otrok ima 9 let!) in potem potreboval Ventolin, prepovedala, da še naprej obiskuje (OBVEZEN) plavalni tečaj. V tem primeru tečaja ne namerava plačati. Čisto na koncu z estetsko lepo zapisanega sporočila, je bil, kot se spodobi tudi jasen podpis. Toliko, da nam bo šolnikom jasno! No, če je to spoštovanje, potem je z menoj čisto res nekaj narobe. Kaj pa vi menite o takih in drugačnih sporočilih?

Lep pozdrav
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics