Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
vračanje testov, 5. razred
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
melodijaa
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 29. okt 07, pon, 15:08
Sporočila: 5
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: četrtek, 20.01.2011, 22:40    Naslov sporočila: vračanje testov, 5. razred Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

zanima me, ali je z zakonom kaj določeno, ali je treba teste v osnovni šoli (na razredni stopnji) hraniti celo šolsko leto, ali lahko učenci teste odnesejo domov?

Pravilnik o šolski dokumentaciji v OŠ sem pregledala, pa mislim, da tega nisem zasledila (razen zapisnika o razrednih izpitih ...).

Doslej sem delala tako, da sem vpisala ocene, jim teste dala za domov, da so jih skupaj s starši pregledali, starši so jih podpisali, nato so prinesli nazaj, da sem preverila podpis in so test lahko vzeli domov.

Danes pa sem imela eno neprijetno situacijo in se odločam, ali je mogoče bolje, da teste zadržim pri sebi, ko mi prinesejo podpisano od staršev.

Imate kaj izkušenj s tem?

glede na to, da se lahko ob koncu šolskega leta pojavi ugovor na oceno, pa da takrat pregledajo dokumentacijo, je verjetno treba hraniti?


Že vnaprej hvala,
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klavd1ja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 7. maj 06, ned, 16:02
Sporočila: 136
Kraj: Ajdovščina

SporočiloObjavljeno: petek, 21.01.2011, 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz počnem podobno kot ti: teste otroci odnesejo domov, kjer jih skupaj s starši pregledajo, jih podpišejo in mi jih v eni od naslednjih ur vrnejo. Shranim jih v učenčevo mapo, ki jo imam pri sebi takrat, ko starši pridejo na pogovorno uro. Konec šolskega leta vse teste vrnem otrokom.
_________________
Klavdija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zofka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 26. maj 08, pon, 14:08
Sporočila: 29
Kraj: Primorska

SporočiloObjavljeno: petek, 21.01.2011, 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne hranim testov (včasih sem jih). JIh ocenim, razložim točkovanje (kriterij je že prej), datum in ocena in oddam otroku. Imajo še 5 dni časa, da se pritožijo na oceno, nato pa vpišem v redovalnico.
Je pa res, da vsako točko doseženo v vsaki nalogi napišem v osebno beležko. Težava nastane tudi, ko pride do pogovornih ur in nimaš kaj vzeti v roke, da bi konkretno komentiral. Testi so last učencev; jaz samo spremljam njihov napredek.
.... kaj bo pomenilo, ... ali je pisal/a 3 ali 4 pri SLJ test v novemru v 5. razredu,... ko bo odrasel/la?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: sobota, 22.01.2011, 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pisne naloge za ocenjevanje znanja ocenim, učenci jih odnesejo domov (zadoščeno 4. členu pravilnika o preverjanju in ocenjevanju znanja), naslednji dan (kakšen da gor ali dol) podpisane vrnejo meni. Če je podpisano, je, če ni, ni. Tako kot Kavdija jih želim tudi jaz uporabiti na govorilnih/pogovornih urah, če je potrebno. Obdržim jih do konca šolskega leta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 23.01.2011, 10:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem sicer že mimo, lahko pa povem, kako sem se tega lotevala jaz. Podobno kot Klavdija. Vsak učenec je imel v razredu spravljen fascikel, v katerem so bili spravljeni uporabljeni, izpolnjeni učni listi (najbolj sem sovražila, da so se prej, preden smo se tega spomnili, valjali vsepovsod), ter vse kontrolne naloge. Najprej so jih nesli domov, kjer so si starši lahko ogledali rezultate, potem pa so jih spravili v svojo mapo, kjer so bili vedno na razpolago. V začetku je morda malo več dela z organizacijo, potem pa se tudi učenci navadijo na večji red in nadzorstvo nad svojimi izdelki.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
melodijaa
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 29. okt 07, pon, 15:08
Sporočila: 5
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: sreda, 26.01.2011, 22:15    Naslov sporočila: vračanje testov, 5. razred Odgovori s citatom

hvala za odgovore.

Pri nas je v šoli dogovor, da se testi vračajo učencev, da jih lahko odnesejo domov.

Sem začela s sistemom, da se lahko pritožijo samo tisto uro, ko pregledamo teste, gremo čez vse naloge, ker je bila situacija, da je nekdo malo popravil in prinesel od doma popravljeno nalogo ...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: petek, 28.01.2011, 4:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, to se je zgodilo tudi meni. Od takrat niso več pisali s svinčnikom. Si lahko misliš, kako je bilo, ko je oče ves ogorčen prišel na govorilno uro in vprašal, kako to, da sem pravilni odgovor (ki so ga oni večkrat preračunali doma!) označila kot negativni.
Laughing
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mladen
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. okt 06, sob, 7:51
Sporočila: 82
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: petek, 28.01.2011, 17:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz kontrolne vrnem takoj, ko jih popravim, in jih še isti dan odnesejo domov. Če se hoče starš pritožiti na oceno, mora imeti kontrolno s seboj na govorilno uro.

Do sedaj se ni še noben ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
melodijaa
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 29. okt 07, pon, 15:08
Sporočila: 5
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: petek, 28.01.2011, 20:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pri meni ne smejo pisati s svinčnikom, pa je vseeno eden naslednji dan prišel z obkroženim odgovorom, čeprav ga prejšnji dan ni bilo, ker si naredim zapis za vsak test za vsakogar, za vsako nalogo in tega odgovora prejšni dan ni imel.

Sedaj se temu izognem tako, da tisto uro, ko vnrem teste pregledamo, preštejejo točke in ko enkrat odnesejo domov, ne upoštevam več nobenih pripomb.

lp,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skaana
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 18. jun 05, sob, 16:37
Sporočila: 5
Kraj: Imeno, Podčetrtek

SporočiloObjavljeno: nedelja, 27.02.2011, 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam navado, da si popravljene teste, preden jim razdelim za domov, skeniram. Tako imam spravljene v mapi v računalniku, s službenim kopircem je zelo hitro in ni odvečnih listov. Pisati morajo nujno z nalivnikom, ki se ne da brisat.
Najbolj idealno je sicer, da si v exelu sproti vpisuješ točke (ti potem tudi sešteje, tako da ni napak) in naredi analizo uspešnosti pos. naloge, vendar še nisem uspela stvari dodelati.

Lep dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pauline
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jan 07, sre, 18:17
Sporočila: 74
Kraj: Ljubljana - okolica

SporočiloObjavljeno: četrtek, 10.03.2011, 15:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno imam v roki test svojega šestošolca, ki ga je prejel in prinesel domov (predmet Angleščina).
Pri nas učiteljica v primeru:
- manjkajočega odgovora, naredi znak za "manjka" in vpiše manjkajočo besedo,
- napačno besedo prečrta in pripiše pravilno
- manjkajočo črko dopiše

in temu primerno točkuje.


... in v primeru napake se celo toliko potrudi, da tudi obkroži besedo na katero je otrok moral biti pozoren, da ne bi storil napake


Meni se zdi to dovolj velika varovalka, da ne prihaja do "novih, pravilnejših rešitev".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics