Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
uvodna motivacija pri biologiji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
moyyc
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. dec 12, pet, 18:46
Sporočila: 5
Kraj: Novo mesto

SporočiloObjavljeno: petek, 03.05.2013, 10:36    Naslov sporočila: uvodna motivacija pri biologiji Odgovori s citatom

Zanima me, kaj naj pripravim za uvodno motivacijo ter za diskusijo pred sošolci ob koncu predstavitve.
Govorila bom o čebelah. Razmišljala sem, da bom s seboj v kozarcu prinesla čebeli, ter vosek, katerega so izdelale same. Sedaj pa nimam več idej o čem bi jih spraševala ali kaj bi jim še pokazala.
Mislila sem, da bi vsakemu dala za poizkusit med.
Kaj mislite ve?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: petek, 03.05.2013, 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, ideja o poskušanju medu je dobra Nasmeh
Jaz npr. bi poskrbela, da bodo poskušali nekaj, česar ne vidijo in ne vohajo (ne vsi, vsaj nekateri)
Bi bili silno previdni in bi bilo kar nekaj zabave Nasmeh. In potem izhajaš od medu dalje.
Čebele v kozarcu pa so po mojem malce mučenja živali, da ne govorim o tem, da bo kakšna razdražena koga pičila in če je kdo slučajno alergičen ...
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
moyyc
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. dec 12, pet, 18:46
Sporočila: 5
Kraj: Novo mesto

SporočiloObjavljeno: sobota, 04.05.2013, 10:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdi se mi, da če bi imela čebele 1 dan v kozarcu, jih ne bi mučila. Prav tako sem vprašala čebelarja in ta mi je rekel, da jim bova dala v kozarec hrano in vodo.
Kozarca ne bi odpirala, tako da ne bi mogle nobenega pičit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moyyc
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. dec 12, pet, 18:46
Sporočila: 5
Kraj: Novo mesto

SporočiloObjavljeno: sobota, 04.05.2013, 10:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Drugače pa hvala za vaše mnenje :)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sobota, 04.05.2013, 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oh, saj to je bilo samo moje mnenje, nisem kaksen strokovnjak za cebele Nasmeh.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mojcula
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 30. jul 07, pon, 17:41
Sporočila: 76
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: sobota, 04.05.2013, 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda bi za uvod lahko pokazala svečo iz navadnega voska (parafina) in svečo iz čebeljega voska. Učenci bi jih primerjali (vid, tip, voh) in če ne bi uspeli ugotoviti, bi jim dodala kakšne namige (kot npr. pri nalogi na UN "Preberi, razmisli, odgovori" - naloga "Besede") Wink.
Morda lahko začneš s pripovedovanjem oz. opisovanjem kakšnega motiva (dogodka), ki je naslikan na kakšni panjski končnici in učenci naj skušajo ugotoviti, kje si to "prebrala" ali videla. Seveda bi jim morala to panjsko končnico tudi pokazati (v skrajnem primeru pa poišči motive panjskih končnic na spletu in sprintaj).
Kakorkoli že - uro pripravi tako, da boš tudi ti uživala v njej in prepričana sem, da bo vse krasno izpadlo.
Srečno! Zelo srečen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics