Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Dva jezika v 1. razredu
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Gaja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 19. jun 06, pon, 20:31
Sporočila: 14

SporočiloObjavljeno: torek, 02.09.2008, 15:41    Naslov sporočila: Dva jezika v 1. razredu Odgovori s citatom

Potrebovala bi vaše strokovno mnenje.

Vključitev prvošolca (6-letnika) v dve interesni dejavnosti in sicer k angleščini in nemščini. Skupaj 4 ure na teden, takoj po pouku. Da ali ne? Argumete in protiargumente prosim?

Hvala.
Gaja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: torek, 02.09.2008, 16:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MOje mnenje sicer ne bo strokovno, samo starševsko. Bi poskusila in videla, kako deluje, ga veseli, se veseli, se muči, napreduje ali ne in se po tem ravnala. In če mu gre, zakaj ne. Če pa se muči, prekini! Dosti več škode bo kot koristi.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: sreda, 03.09.2008, 14:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po raziskavah so ugotovili, da se je dobro začeti učiti najprej nemščino. Ne bom znala čisto točno povedati, vendar otroci, ki začnejo z učenjem nemščine prej, dohitijo otroke, ki so se začeli zgodaj učiti angleščino v nekaj letih (raziskave so bile narejene v tujini, podatke mi je posredovala nemcistka).
Kar nekaj staršev, ki so otroke dali k angleščini, so ugotovili, da je uspeh pri angleščini v razredu bil slabši, saj jim prva leta pri angleščini ni bilo treba vložiti nobenega truda, nato pa šok, nova snov in otroci brez delovnih navad.
Moj otrok hodi k nemščini prav zaradi zgoraj povedanega. Kljub nekajletnemu učenju nimam občutka o znanju. Sem bila pa vesela, ko je prišel v 4. razredu domov in rekel: Mama, angleščina je pa ja bolj lahka kot nemščina! To mi je odtehtalo denar, ki sem ga vložila. Angleščino se z veseljem uči, ker se mu ne zdi tako težka.
Pa še nekaj: Program devetletne šole glede angleščine se mi zdi dober, saj otroke kar nekaj naučijo. Letos smo bili v stiku z danskimi otroci (dve leti starejša punca) in se niso znali sporazumevati z angleškimi besedami, naš pa je vsaj besede poznal. Seveda pa se morajo sproti učiti nove besede, jih zapisovati, učiti na pamet. Brez dela ni jela!
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
katja_p
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 13. sep 07, čet, 15:57
Sporočila: 42
Kraj: Celje

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 08.09.2008, 13:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje mnenje je, da bi se otroci morali čim prej začeti učiti jezike. Mogoče se zdi komu, da je to nepotrebno, odveč, da se s tme obremenjuje otroke ... Meni se zdi, da otroci tega je jemljejo tako. V prvih letih je učenje jezika preko iger, pesmic, zgodbic in naj bi bilo predvsem zabava. Vsi vemo, da starejši kot smo, težje si zapomnimo stvari.

Kar se tiče teh raziskav, ne znam kaj povedati, ker mi ni znano. Vem pa iz lastnih izkušenj, da se mi je bilo angleščino lahko učiti, ker sem nemščino znala že prej. Mogoče je to to, kar je napisala Kaja.

Poskusi, pa boš videla, kako se bo obneslo. Če pa ne bo kazal interesa in mu bo odveč in težko, potem pa naj preneha.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 08.09.2008, 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Točno to vidim pri sinu. Hitreje mu gre angleščina v glavo, ker se je prej učil nemško. Sama sem revež pri jezikih. Razumem tako nemško kot angleško. Pred govorjenjem pa imam strah in se mu izogibam. Mlajši generaciji želim več!
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics