Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Starši in učitelji

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
OŠ Bičevje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Čmurna
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 5. jan 04, pon, 17:41
Sporočila: 10
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: četrtek, 27.11.2008, 7:54    Naslov sporočila: OŠ Bičevje Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

v septembru bo naša punčka prvošolka. Hčerka sicer spada na OŠ Vič, vendar bi jo zaradi bližine in okolja OŠ Bičevje raje vpisali na to šolo. Slišala pa sem, da je na tej šoli veliko otrok, ki ob vstopu v 1. razred še ne znajo dobro govoriti slovensko, zato se tempo pri pouku prilagaja temu in v primerjavi z drugimi šolami ti otroci zaostajajo glede na obdelano snov.

Je morda na tem forumu tudi kdo od učiteljev na OŠ Bičevje ali pa starš, ki ima otroka na tej šoli, in mi lahko o tem pove kaj več? Tudi druge izkušnje, mnenja... bodo dobrodošla.

Helena
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: četrtek, 27.11.2008, 15:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen , verjamem, da vas skrbi in razumem vašo željo, da bi hčerko vpisali na drugo šolo. Tudi sama sem želela vpisati svojo Ta veliko na sosednjo šolo, ki je od sedanje enako oddaljena, ker prebivamo ravno na meji med šolskimi okoliši. Moji razlogi so bili sicer drugačni.
Razlog je bil ta, da nisem želela, da moji otroci obiskujejo šolo, na kateri poučujem, iz enostavnega razloga: učiteljski otrok je težko biti. Če je otrok uspešen, sošolci sklepajo, da zato, ker mu mami vse "zrihta" in mu to ves čas servirajo, če ni uspešen se vsi zgražajo, češ :"Mama je učiteljica pa ga ne zna spraviti v red." Še hujše pa je, če si malo bolj strog in se kakšnemu učencu "zameriš" s slabo oceno ali kaznijo, ki si jo je sicer zaslužil, saj se zna zgoditi, da bodo tvojega otroka nadlegovali in nad njim zganjali nasilje, ker ga nad tabo pač ne upajo.
Kljub zakonu, da lahko starši izberejo šolo, ki jo bo obiskoval otrok, se je izkazalo, da to ne drži.
Na sosednji šoli so me mirno zavrnili, ker ne sodimo v njihov okoliš... moji ugovori niso nič zalegli. Ampak to je zdaj malo izven teme Laughing in moji otroci bodo očitno preživeli tudi to grozo, da so na isti šoli, kot mama.

No, želela sem povedati, da pravzaprav nič ne preberemo in je razvoj dogodkov odvisen od preveč spremenjljivk. Morda bo v 1. razredu res bolje ali drugače, kar ne pomeni, da bo tako vseh 9 let. Dejstvo je, da so na vsaki šoli taki in drugačni otroci in taki in drugačni učitelji.

Svetujem vam, da primerjate šoli po drugih kriterijih:
- Katero šolo obiskujejo prijatelji, s katerimi se druži otrok v prostem času, da si bodo lahko med seboj pomagali? Zelo slabo je, če je otrok iztrgan iz svojega domačega okolja!
- Kaj ponuja šola od dodatnih dejavnosti (interesne dejavnosti, šole v naravi)?
- Kako je z organizacijo jutranjega varstva in podaljšanega bivanja ipd.?

Prav lep pozdrav
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sisi25
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 6. avg 07, pon, 9:31
Sporočila: 38

SporočiloObjavljeno: četrtek, 27.11.2008, 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem imela tam prakso in mi je bilo res zelo všeč. Otroci so bili krasni, prav tako učitelji. Učitelj je dolžan, da vsem učencem omogoča, da dosežejo vse cilje, od otrok je pa odvisno, v koliki meri jih bodo prirpavljeni sprejeti (sploh višja stopnja, kjer se je potrebno tudi učiti). Meni je bila to ena najboljših šol v Ljubljani, najbolj pristna. Pa še nekaj, učitelj uči, učenci se naučijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Čmurna
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 5. jan 04, pon, 17:41
Sporočila: 10
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: sobota, 29.11.2008, 20:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala obema za odgovor.

Miša, poznam te situacije glede otrok na šoli, kjer uči starš. Sem namreč hčerka učiteljice in sem bila na isti šoli, kot je mama učila Nasmeh

Danes je imela OŠ Bičevje dan odprtih vrat, tako da smo si šolo ogledali tudi od znotraj, bili pri pouku, govorili z učitelji... in sem dobila zelo dober vtis. Učilnice so prijetne, hodniki tudi, govorila sem tudi z učiteljico, ki bo prihodnje leto učila prvi razred.
Vprašala sem tudi glede interesnih dejavnosti ter dnevnega varstva in varstva med počitnicami. Interesnih dejavnosti imajo veliko, dnevno varstvo je za nas ustrezno organizirano, varstvo med počitnicami pa je na žalost združeno na drugi šoli.

Tudi hčerki je šola všeč, tako da me že celo popoldne sprašuje, kdaj bo že šla v šolo Nasmeh Njej se zdi še tako daleč, meni pa sploh ne...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: nedelja, 30.11.2008, 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Krasna novica Zelo srečen !
Izkoristili ste krasno priložnost - dan odprtih vrat, da ste izvedeli vse kar vas zanima in pregnali skrbi.
Najpomembneje je, da hči komaj čaka na prvi šolski dan... in človek sploh ne more verjet, kako hitro mine to osnovnošolsko obdobje. Zdi se, da sem pred par dnevi vpisovala Ta veliko v prvi razred in zdaj se vpisuje v srednjo šolo! Le kdaj je švignilo mimo teh osem let Laughing ?

Lep pozdrav
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pslobo
Novopridruženi


Pridružen/-a: 21. okt 07, ned, 21:28
Sporočila: 4

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 15.12.2008, 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Sama poučujem na OŠ Bičevje. Verjamem, da so strahovi pred vstopom otroka v šolo zelo veliki. Veseli me, da ste bili na dnevu odprtih vrat, hkrati pa vam sporočam, da bomo imeli v ponedeljek, 22. 12. 2008 ob 17.uri božični koncert, na katerega bodo vabljeni tudi bodoči prvošolci.
Razz

lep pozdrav![/code]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Čmurna
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 5. jan 04, pon, 17:41
Sporočila: 10
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: torek, 16.12.2008, 9:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za informacijo o Božičnem koncertu. Žal se ga ne bomo mogli udeležiti, ker imamo ta dan Dedka Mraza.
Verjetno pa mi niti ne bi bili vabljeni, saj zaenkrat spadamo še pod OŠ Vič. Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Starši in učitelji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics