Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Prve ure po urniku
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Žarnica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 5. jun 06, pon, 20:57
Sporočila: 15

SporočiloObjavljeno: petek, 25.08.2006, 12:25    Naslov sporočila: Prve ure po urniku Odgovori s citatom

Zanima me, kako so zasnovane prve ure. Je to samo urejanje zvezkov, učbenikov ali je to ponavljanje ali obravnava učne snovi?

Za vse, ki boste učili v četrtem razredu, prosim, svetujte.

Kako sploh izgleda urejanje zvezkov?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PeaceBabe
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 24. avg 06, čet, 8:34
Sporočila: 35
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: petek, 25.08.2006, 12:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sama sem običajno otrokom predstavila nove predmete, pregledali smo učbenike, se pogovorili o zvezkih in zahtevah, ki jih imam pri posameznem predmetu, pri matematiki pa kar začeli - seveda skozi igro, nič resnejšega. Ponovili smo snov lanskega leta.

Vsem sem povedala, kaj se bomo učili, tako da imajo približne predstave (kolikor jih četrtošolci pač lahko imajo).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Žarnica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 5. jun 06, pon, 20:57
Sporočila: 15

SporočiloObjavljeno: petek, 25.08.2006, 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Draga PeaceBabe.

Ali lahko bolj podrobno poveš, na kakšen način si predstavila učbenike (kako podrobno ste šli skozi), kaj na primer ste zapisali v zvezke in kakšne zahteve si na primer podala pri posameznih predmetih.

Hvala in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PeaceBabe
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 24. avg 06, čet, 8:34
Sporočila: 35
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: sobota, 26.08.2006, 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vzemiva npr. NIT.
Mi imamo učbenik od rokusa. Na začetku vsakega učbenika imaš zmeraj predstavitev ali učbenika ali avtorjev... Se pač naslanjam na to. Seveda ne v podrobnosti. Povem, kaj pomeni kateri znak v knjigi, pustim, da prelistajo učbenik, pogledamo nekaj sličic, nato pa mi oni povedo, kaj jih prvi trenutek pritegne.

Potem se pogovorimo o domačih nalogah - pri vsaki uri se pogovarjamo, zakaj so potrebne... Sama jim povem, da ne bom huda in jih ne bom kregala, če nalog ne bodo delali, ker meni s tem ne bodo škodili, pač pa sebi, saj si bodo snov manj zapomnili in se bodo potem morali veliko več učit. Opozorim jih tudi, da vpišem v DZ ali zvezek, da domača naloga ni bila opravljena, da so starši takoj obveščeni o tem.

Pri naravoslovju jim omenim, da bomo občasno hodili tudi ven, pri tem pa opazovali okolje. Otroci bodo prinašali nekatere stvari ali živali. Lani so npr. prinesli v šolo mucke, pa črve, mokrice, pajke, mravlje... Dobili bodo lončke za opazovanje, v katere bodo nalovili te živali. Otroci so v tem blazno uživali...

In na koncu povem, da bodo morali imeti urejene zvezke, ker to odraža njihov odnos do dela in se bo to upoštevalo pri zaključni oceni. Opozorim jih, da bom zvezke občasno pobrala in jih pregledala. Sledi pogovor o tem, zakaj je dobro, če v zvezek po učni uri kaj narišejo ali pa nalepijo... Vse deluje tako, da otroci MENI povedo, zakaj tako, ne pa jaz njim.


Če ostane še kaj časa, začnejo urejati naslovnico, če pa ne, je pa to njihova prva domača naloga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics