Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
pisanje izvirne basni Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
katrin25
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 14. sep 06, čet, 18:53
Sporočila: 7

SporočiloObjavljeno: četrtek, 14.09.2006, 18:57    Naslov sporočila: pisanje izvirne basni Odgovori s citatom

Pred mano je prvi nastop na OŠ. Zanima ma, če ima kdo kakšno idejo za motivacijo ali predlog poteka ure z naslovom: Pisanje izvirne basni.
Sama sem si predstavljala tako, da najprej preberem kratko basen, izluščimo značilnosti basni (jih sproti pišem na tablo), potem pa učenci sami napišejo izvirno basen. Sedaj ne vem, kakšna naj bo tema basni (napišem prej nekaj naukov in na podlagi teh pišejo basen?)?
na koncu še analiziramo napisane basni.
Prosim za pomoč!
Katrin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 14.09.2006, 19:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen Meni je tole zelo všeč! Zastavila si odlično!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mateja1
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jul 06, sob, 15:46
Sporočila: 14

SporočiloObjavljeno: četrtek, 14.09.2006, 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo pogumno v razred. Meni je prvi nastop ostal najbolj v spominu.

Lep pozdrav, Mateja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: petek, 15.09.2006, 10:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nam boš kaj sporočila, kako ti je uspelo? Me zelo firbec matra! Zelo srečen
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
katrin25
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 14. sep 06, čet, 18:53
Sporočila: 7

SporočiloObjavljeno: petek, 15.09.2006, 10:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

27.9 imam nastop, upam da me mentorica ne vrže Zelo srečen Seveda bom z veseljem delila občutke z vami.
Hvala za lepe želje in spodbude.
LP
Katrin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: petek, 15.09.2006, 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne poznam mentorice, ki bi metala! Saj zato pa so mentorice, da pomagajo!
In zamisel je odlična, ker pa boš prvič, je pa vsakomur jasno, da boš malo nervozna (tudi mentorica je bila, ko je začela! Zelo srečen )
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Maja Koležnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. sep 06, ned, 19:18
Sporočila: 72
Kraj: Prevalje

SporočiloObjavljeno: nedelja, 17.09.2006, 19:20    Naslov sporočila: Re: pisanje izvirne basni Odgovori s citatom

Mogoce prepozno, a vendarle predlog. Jaz jim dam karikaturo, na kateri je zival ... npr. pes, ki se gleda v vodo in vidi svoj odsev ... in potem pisejo basni.



katrin25 je napisal/a:
Pred mano je prvi nastop na OŠ. Zanima ma, če ima kdo kakšno idejo za motivacijo ali predlog poteka ure z naslovom: Pisanje izvirne basni.
Sama sem si predstavljala tako, da najprej preberem kratko basen, izluščimo značilnosti basni (jih sproti pišem na tablo), potem pa učenci sami napišejo izvirno basen. Sedaj ne vem, kakšna naj bo tema basni (napišem prej nekaj naukov in na podlagi teh pišejo basen?)?
na koncu še analiziramo napisane basni.
Prosim za pomoč!
Katrin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 18.09.2006, 7:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen, pozdravljena,
Po pisanju sklepam, da si morda likovnik, likovnica ali pa nadarjen-a v tej smeri Zelo srečen

In glede na to, da si pripravljen-a nuditi pomoč, pristavljam svoj piskrček.
Tole prošnjo smo že objavili, vendar ni bilo odziva.
In če poznaš koga ...

Tole je pa prošnja:
Sestavili smo povabilo za sodelovanje na Učiteljski.net z namenom, da bi ga člani obesili na oglasne deske v svojih zbornicah. Za privlačno vabilo pa je nujen tudi lep videz.
Je kdo pripravljen, pripravljena prevzeti oblikovanje (1 stran, 2 sličici)?
Oblikovano naj bi bilo tako, da bi bilo privlačno tudi, če ga natisnemo s črnobelim tiskalnikom.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
katrin25
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 14. sep 06, čet, 18:53
Sporočila: 7

SporočiloObjavljeno: torek, 19.09.2006, 16:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivako!
hvala za idejo. Namreč nisem imela prave ideje, kakšno pomoč jim naj dam pri pisanju basni. Sem se odločila, da bi bilo boljše kot napisati nauke kot pomoč, pomagati z nekaj slikami (recimo 3) in jim je to pomoč pri pisanju?!
Jutri nesem pripravo didaktičarki in bomo videli njeno mnenje Shocked
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Maja Koležnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. sep 06, ned, 19:18
Sporočila: 72
Kraj: Prevalje

SporočiloObjavljeno: četrtek, 21.09.2006, 14:00    Naslov sporočila: BASEN Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Neee, dalec od tega, da bi bila nadarjena za risanje, res pa je, da rada pomagam s kaksno idejo, se raje pa poslusam in berem ideje ...

Ce je potrebna pomoč pri lekturi, sem pripravljena pomagati, vse kaj drugega pa prepuščam tistim, ki imajo zilico za to.

lp
m
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Maja Koležnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. sep 06, ned, 19:18
Sporočila: 72
Kraj: Prevalje

SporočiloObjavljeno: četrtek, 21.09.2006, 14:13    Naslov sporočila: m Odgovori s citatom

Katrin, kar pa se priprave tice ... ne obremenjuj se s tem. Poskrbi, da bos lahko sla ob koncu ure iz razreda zadovoljna, pa ceprav ti bosta na pripravi manjkali dve vejici in tri alineje. Pomembno je, koliko otrokom damo ... tudi koliko sebe ...
V zivljenju se bos naucila, da otrokom ni vedno pomembno, koliko mi znamo, dokler ne vedo, koliko mi cutimo.

lp
m
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
katrin25
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 14. sep 06, čet, 18:53
Sporočila: 7

SporočiloObjavljeno: nedelja, 01.10.2006, 18:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nastop mi je odlično uspel. V razredu sem se počutila, kot da bi učila že 100X:) Otroci so sodelovali in me upoštevali, kot bi bila res njihova učiteljica. Res prijetna izkušnja. Komaj čakam nove nastope!
Hvala vsem za spodbudne besede in informacije.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 01.10.2006, 18:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen Zelo srečen
Čestitam! In mentorica je bila gotovo tudi zelo zadovoljna!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
katrin25
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 14. sep 06, čet, 18:53
Sporočila: 7

SporočiloObjavljeno: nedelja, 01.10.2006, 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja, mentorca...hm...
So me ocenjevale: naša profesorica (didaktik), njihova učiteljica in ena pripravnica + 2 študentki.
V glavnem, ni bilo pripomb, le pohvale!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Maja Koležnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. sep 06, ned, 19:18
Sporočila: 72
Kraj: Prevalje

SporočiloObjavljeno: nedelja, 01.10.2006, 19:20    Naslov sporočila: m Odgovori s citatom

Imas kaksno novo base, ki so jih pisali ucenci ... lahko posredujes kaj zanimivega, da imamo kot učno gradivo ...

lp
m
_________________
Največja napaka našega življenja je, če ne naredimo nobene napake.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics