Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Zanimivosti

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Vaje za uspešnejše branje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 19.03.2007, 15:18    Naslov sporočila: Vaje za uspešnejše branje Odgovori s citatom

Mnogo učencev ima težave s koncentriranim branjem, ne zmorejo usmeriti svoje pozornosti na besedilo in težko obdržijo določeno stopnjo pozornosti med branjem. Te vaje so namenjene poglabljanju koncentracije pri branju. Usmeriti skušamo pozornost na neko besedilo s tem, da mora učenec to pozornost ohraniti skozi kratko vajo. Ko neko besedilo uorabljajo za reševanje nalog, utrjujejo branje z razumevanjem.
Na Učiteljski.net imamo poseben "predmet", Učimo se učiti. Tam je zbranih kar nekaj vaj, ki lahko pripomorejo k uspešnejšemu branju z razumevanjem. Veliko nalog je na spletu, nekaj pa je tudi učnih listov.
Kako najti takšne prispevke?

- Izbrane naloge – Učimo se učiti,
- Iščite gradivo – predmet Učimo se učiti,
- Iščite gradivo – v iskalni niz vtipkajte branje,
- Vaje za izboljšanje bralne učinkovitosti



Ste ustvarili svoje učne liste na to temo? Delite jih z nami Zelo srečen
Sporočite nam vire,ki jih uporabljate za tako delo. Hvala!


Nazadnje urejal/a admin torek, 30.08.2011, 17:53; skupaj popravljeno 13 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
korošica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. jun 09, pet, 11:51
Sporočila: 6
Kraj: ravne

SporočiloObjavljeno: sreda, 23.09.2009, 20:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdravljeni!
Na forumu sem nova, pa ne morem najti vaj za utrjevanje branja. Sin ima disleksijo, pa bi rada vaša mnenja, predloge kako naj se lotiva šolskega dela, branja in pisanja...
Že v naprej hvala za pomoč
_________________
korošica
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 24.09.2009, 5:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena,
Na naši strani je kar nekaj vaj za branje, kaj bo najbolj koristilo vašemu sinu pa je stvar izbire.
Predvsem zelo močno priporočam: ne več kot 10 minut vaj hkrati! Daljše vaje itak nimajo nobenega haska, pa še uprlo se mu bo!
Predlagam, da skupaj z otrokom prebirate interaktivne vaje, se vračate k njim in jih vedno znova obnavljate.

Kako najbolj uspešno najti naloge:

- Izbrane naloge – Učimo se učiti, (Isto najdete na Spletne naloge, na vrhu te strani)
- Iščite gradivo – predmet Učimo se učiti,
- Iščite gradivo – v iskalni niz vtipkajte branje.

Največ nalog za takšne vrste branje je na začetku, torej pšriporočam, da ko najdete zadetke, da začnete na začetku (ko se zadetki odprejo, se najprej vidna najnovejša gradiva) , torej pojdite na zadnjo stran in začnite od tam.

Veliko uspeha želim, in pišite, če je še kaj nejasnega.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
korošica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. jun 09, pet, 11:51
Sporočila: 6
Kraj: ravne

SporočiloObjavljeno: četrtek, 24.09.2009, 17:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala,
_________________
korošica
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
korošica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. jun 09, pet, 11:51
Sporočila: 6
Kraj: ravne

SporočiloObjavljeno: sobota, 26.09.2009, 8:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Še eno vprašanje. Kako naj sina dislektika učimo angleščine oz. pisanja angleščine. Sedaj se učijo številke, pa nama samo pisanje številk gre kar težko od rok. Obiskuje 4. razred.
Prosim za pomoč
Confused
_________________
korošica
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sobota, 26.09.2009, 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da za angleščino ni nič drugače, kot s slovenskim zapisom. Potrebno je toliko več vaje, ki ne sme biti duhamorna, hkrati pa bolj "piflarska" kot za otroka brez teh težav. Mislim, da je dobro, da si s stalnim utrjevanjem istih besed zapomni njihovo obliko in zapis.
Torej, na čimbolj zabaven način (med vožnjo v avtu, ob čakanju na avtobus, pred večerjo) vsakič le malo malo, pa hkrati bo veliko ostalo, če smo vztrajni. In skušajmo ga "prenesti naokrog" tako, da bo sam predlagal kako igrico ali ponavljanje.
Branje morda tudi takole: kratko branje, ki ga snemamo. Otrok se posluša in hkrati prebira besedilo. Skupaj ugotavljate, kje se je zmotil in se oba šalita iz napak. Nato poskušamo znova in znova primerjamo uspeh. Ampak vse mora biti ZABAVNO!!!!

Seveda je tole le mnenje mame z dislektičnim otrokom in učiteljice, ki je pomagala marsiketarmu otroku in ni strokovno mnenje!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
korošica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. jun 09, pet, 11:51
Sporočila: 6
Kraj: ravne

SporočiloObjavljeno: sobota, 26.09.2009, 15:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nataša najlepša hvala.
Lahko vprašam kako ste vi opazili disleksijo in kako vama gre, seveda če nisem preveč radovedna. Na koncu prejšnjega šolskega leta me je poklicala šolska psihologinja oz. strokovna delavka saj čisto točnega naziva ne vem, in mi rekla da sumi na disleksijo, da naj pogledam na internetu in naj se tam zglasim. Popoln šok!
Mi je dala vaje za branje, pa da naj mu zvečer berem, da bo vzljubil branje, pa sem ji povedala, da mu jaz že od majhnega berem in da to ni nič novega. Vsaj za naju ne.
Bila sem res šokirana.....
Zdaj v 4. razredu se je začela še angleščina in čeprav številke zna do 10, pa je s zapisovanjem čisto drugače...
Oprostite za mojo dolgo razlago in vprašanja, ampak meni je to čisto nekaj novega.
Sončen pozdravček,
_________________
korošica
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sobota, 26.09.2009, 16:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sploh se ni za sekirat! Kaj je disleksija, si najbrž že prebrala, nič tragičnega v glavnem. KO bo čez puberteto, pa bo itak vse mimo. Gre za to, da mu do takrat ne zagnusimo šole čisto do konca.
Dislektična sem bila jaz, samo da se tedaj tega ni vedelo (imeli smo lepopis in jaz sem bila zmeraj na enki ali dvojki Zelo srečen ) Pa sem bila kar uspešna učiteljica, vsaj slišati je bilo tako Zelo srečen
Moja najstarejša hči je bila legastenik, kot so temu rekli takrat. Zdaj je uspešna diplomirana računalničarka na vodstvenem mestu. Torej: ni se za sekirat.
Najbolj pomembno je torej to, da se mu ne zagnusi učenje. Ker ne zmore brati tako kot to zmorejo drugi, ima več težav in zaradi tega manj uspeha (tukaj ne mislim na ocene) za enako delo. Če ga bodo testirali, bo dobil itak dodatno pomoč in drugačno ocenjevanje. In kot že rečeno: ne sme se mu upreti, dosegati mora majcene uspešne korake, pa bo vse v redu. In naj ve, da ima več težav kot drugi, ampak da si temu pač ni kriv. Tako kot morajo nekateri nositi očala, se mora on dosti bolj truditi, da razume prebrano, oz da prebere pravilno. Torej, delujta sproščeno, ne krčevito, ne se bati ocen, ker mora učiteljica upoštevati težavo in mora biti ocenjevanje temu prirejeno. Kar govori s pedagoginjo in povprašaj, če bo kaj v tej smeri ukrepala.
Ampak, prosim, še enkrat moram povedati, nisem strokovnjak. Imam sicer uspehe tako v šoli kot npr. v soseščini, dva otroka mi je uspelo pripraviti do tega, da sta prepoznala oviro in se znala spoprijeti z njo in jo sprejeti.
Vsekakor še piši, poročaj, kako vama kaj uspeva.

Še to: kolegičina hčerka je šele v gimnaziji ugotovila, v čem so njene težave. In še tam so potem prilagodili način ocenjevanja!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
korošica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. jun 09, pet, 11:51
Sporočila: 6
Kraj: ravne

SporočiloObjavljeno: sobota, 26.09.2009, 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisočkrat hvala za dobre misli in nasvete. Res sem vam hvaležna, ker mi lahko iz prve roke svetujete.
Kdo in kje ga morajo testirati, da dobi dodatno pomoč in glede ocenjevanja?
Vprašanj je še in še, in sigurno bom še kaj natipkala.
Držim pesti, in z dobro voljo greva brat, in se trddit da nama USPE! Zelo srečen


Večerni pozdravček,
_________________
korošica
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sobota, 26.09.2009, 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz te kar tikam, ker smo se tako dogovorili, upam, da ni narobe in seveda tikaj tudi ti mene in druge, ki sodelujemo na forumu.
Govori s tisto gospo, šolska psihologinja oz. strokovna delavka, ki ti je to povedala, naj ti zdaj še pomaga, kako naprej. Ker nbi dovolj, da te je samo obvestila in ti povedala, da poizvej na internetu. Zdaj si poizvedela in te zanima, kaj lahko ali bo šola naredila v tej zvezi. Vprašaj tudi o prilagajnu programa, oz, kje lahko preverite, koliko je diskleksija aploh moteča. Morda je samo malenkost, ampak bolje se je pozanimati. Če že zaradi drugega ne, da boste imeli doma mirno spanje Nasmeh
Morda si kaj zasledila, naš Gojmir, igralec, je tudi dislektik. On o tem na glas govori in pomaga tistim, ki imajo podobne probleme.
Preberi tukaj, pa potem poišči še kaj v zvezi s tem:
http://www.lady.si/ljudje/intervju/gojc-ne-zna-brati.html

Pa v društvu Bravo organizirajo proslavo v Sežani, oktobra, morda boš tam našla veliko sogovorcev.
Poglej na društvo Bravo
http://www.drustvo-bravo.si/web/
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
korošica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. jun 09, pet, 11:51
Sporočila: 6
Kraj: ravne

SporočiloObjavljeno: torek, 20.10.2009, 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Zopet se oglašam z vprašanjem.
Ali je praksa, da psihologinja dela z dvema učencema hkrati, in ali lahko da informacije glede napredka mojega otroka tudi drugi mami?

Hval za odgovore in lep pozdrav,
_________________
korošica
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 21.10.2009, 7:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odgovarjam kot mama. Mislim, da ni nič narobe, če sta na vajah dva otroka ali več. Glede informacij pa sem absolutno proti! Mad
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Zanimivosti Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics